Rūtos Strakšaitės fotografija

Auksą pelnęs aksomas

Auksą pelnęs aksomas

Sklandus užsakovo ir kūrėjo dialogas lemia sėkmingą rezultatą. Pavyzdys ‒ „Aksominis butas sostinės senamiestyje“. Bendras ‒ šeimininkės ir savo ‒ vizijas įgyvendinusios „Idėjų studijos“ dizainerės Aliona Maliuta ir Anastasija Žukuž už šį projektą konkurse „Tendencijos“ pelnė auksą.

Aksominio buto šeimininkė – daug keliaujanti fotografė. Interjero kūrimą patikėdama specialistėms, ji pageidavo vieno esminio dalyko – jaukių namų. „Užsakovė norėjo erdvės, „oro“ pojūčio, stilingų elementų, interjero detalių ir vietos meno kūriniams, nuotraukoms sukabinti. Buvo labai malonu ir lengva dirbti, nes mūsų ir užsakovės vizijos sutapo“, ‒ paprastą klientės pageidavimų sąrašą pateikia projekto autorės.

Rūtos Strakšaitės fotografija

Interjero stilistiką lėmė buto vieta. Sename rekonstruotame pastate esančiame bute stengtasi išsaugoti aukštas lubas, išryškinti langus ir senamiesčio pastatams būdingą architektūrą.

Abi kūrėjos pripažįsta, kad turėjo gerokai pasukti galvas svarstydamos, kaip kuo funkcionaliau panaudoti erdves ir sustatyti baldus. Pagal specialų užsakymą pagaminti baldai ‒ tik patys būtiniausi. Bute nėra jokių nereikalingų daiktų, apkraunančių erdvę.

Daug dėmesio skirta subtiliam jaukumui sukurti. „Medžiagos, tekstūros, raštai – viskas buvo kruopščiai derinama tarpusavyje, kad „neiškristų“ iš interjero“, ‒ sako dizainerės. Darnios visumos pojūtį sužadina langus puošiančios aksominės užuolaidos, lėmusios ir projekto pavadinimą.

Su maža dukrele gyvenančios menininkės virtuvė nėra didelė, tačiau, kaip sako interjero kūrėjos, labai funkcionali – čia telpa viskas, ko reikia patogiai buičiai.

Šviesūs virtuvės baldai kontrastuoja su juodos spalvos elementais ir marmuro raštais. Dizainerės aiškina, kad visi jie suteikia subtilios prabangos, tačiau juoda vizualiai nemažina ir nesuspaudžia erdvės.

Rūtos Strakšaitės fotografija

Marmuras perkeltas ir ant pietų stalo. Virš jo – industrinio stiliaus šviestuvai. Nors iš pirmo žvilgsnio šie elementai nedera tarpusavyje, bet interjero dizainerės aiškina šitaip kūrusios pusiausvyrą.

Rūtos Strakšaitės fotografija

Išėjus iš nišoje esančios virtuvės zonos patenkama į šviesią svetainę. Erdvumo pojūtį čia sustiprina aukštos baltos sienos. „Atrodytų, kad tamsios parketlentės turėtų vizualiai sumažinti erdvę, bet baltos sienos kuria pusiausvyrą“, ‒ kalba A. Maliuta ir A. Žuk.

Buto dekoro elementai kruopščiai apgalvoti, papildantys interjerą ir suteikiantys jam išbaigtumo. Projekto autorė A. Maliuta šiam butui nutapė du nespalvotus paveikslus, puikiai derančius prie bendros erdvės.

Šeimininkės dukros kambariui dizainerės suprojektavo patogią ir talpią spintą. Kartu su lova-namuku ji suteikia jaukumo ir žaismingumo. Kambario koloritą nuspręsta pagyvinti jaukia pudros spalva. „Šios spalvos atsirado spintoje, tokie ir keli šviestuvo-voro laidai. Kambaryje yra visko, ko reikia mažai kūrybingai asmenybei“, ‒ šypsosi interjero kūrėjos.

Rūtos Strakšaitės fotografija

Abu bute esančius vonios kambarius kūrėjos pagyvino marokietiškų raštų plytelėmis. Mažyčiame (2,6 m2) svečių vonios kambaryje tilpo ir buities reikmenų spintelė, ir sumaniai paslėpta skalbimo mašina. Kadangi plytelių raštas intensyvus, jos buvo parinktos tik grindims ir sienos elementui aplink veidrodį dekoruoti. Didžiajame kambaryje racionaliai sutalpinti visi reikiami prietaisai. Perkėlus šį ir vaiko kambarius skiriančią sieną, virš vonios atsirado patogi niša. Joje padarytos lentynėlės vonios aksesuarams ir priemonėms sudėti. Talpios kriauklės spintelės spalvos, parinktos pagal grindų plyteles, sukelia harmonijos įspūdį.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų