(BNS nuotr.)

Aplinkos ministerija pradeda tyrimą dėl miškų urėdijose nuomojamų butų

Aplinkos ministerija pradeda tyrimą dėl miškų urėdijose nuomojamų butų

Aplinkos ministerija nusprendė pradėti tyrimą, siekdama išsiaiškinti, ar pagrįstai miškų urėdijoms priklausančiuose patalpose nuomojami tarnybiniai butai.

Kaip trečiadienį pranešė ministerija, bus peržiūrėtos visos šiuo metu galiojančios sutartys, įvertinta nuomos kainų nustatymo metodika, sugriežtintos tarnybinių butų nuomos taisyklės. Pasak ministerijos, tyrimas inicijuotas žiniasklaidos atstovams informavus apie galbūt netinkamą tarnybinių gyvenamųjų patalpų naudojimą Vilniaus miškų urėdijoje.

Šiuo metu tarnybinės gyvenamosios patalpos yra išnuomotos net 195 darbuotojams. Aplinkos ministerijos nuomone, tokių butų naudojimas turėtų būti išimtis, o ne taisyklė.

Šiuo metu tarnybinės gyvenamosios patalpos yra išnuomotos net 195 darbuotojams. Aplinkos ministerijos nuomone, tokių butų naudojimas turėtų būti išimtis, o ne taisyklė.

„Įstatyme įtvirtinta lengvata darbuotojams naudotis tarnybinėmis patalpomis, visų pirma, yra išimtis ir ja negali būti piktnaudžiaujama. Atliksime išsamų tyrimą ir išsiaiškinsime, ar tarnybiniais butais miškų urėdijų darbuotojai naudojasi pagrįstai bei teisėtai. Taip pat inicijuosime siūlymus dėl teisinės aktų tobulinimo, kadangi kyla įtarimų, jog tarnybiniai butai urėdijose nuomojami už neįprastai žemą kainą“, – sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

Jo teigimu, miškų urėdijų tarnybiniais butais turėtų būti naudojamasi tik kai girininkija yra pakankamai nutolusi nuo miesto ir darbuotojui sunku pasiekti darbo vietą ir dėl to kyla grėsmė, kad nebus reikiamo darbuotojų kiekio konkrečioje vietoje. Kita galima išimtis – laikinas darbuotojų, studentų, mokslininkų apgyvendinimas.

Aplinkos ministerija ketina įvertinti Vyriausybės nutarimą, pagal kurį apskaičiuojama tarnybinių patalpų nuomos kaina ir pateikti siūlymus jį tobulinti. Taip norima užtikrinti, kad valstybės įstaigų būsto nuomos kaina taptų adekvačia ir artima rinkos kainai.

Šiuo metu urėdijoms priklausančios tarnybinės gyvenamosios patalpos išnuomotos 195 miškų urėdijų darbuotojams, du – buvusiems darbuotojams, vienas – kitiems asmenims ir dar 69 yra laisvos. Taip pat 26 dirbantiems darbuotojams, 44 buvusiems darbuotojams ir 4 kitiems asmenimis išnuomotos kitos gyvenamosios patalpos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų