(Pixabay nuotr.)

Apeliacinis teismas nubaudė A. Sacharuką

Apeliacinis teismas nubaudė A. Sacharuką

Buvusiam Seimo nariui Aleksandrui Sacharukui Apeliacinis teismas skyrė 1882 eurų baudą dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų panaudojimo.

Teisėjas Kęstutis Jucys sakė, kad tuometinis parlamentaras tyčia pažeidė Seimo nario priesaiką. „Jis žinojo tvarką, įstatymus, Konstituciją, bet ją pažeidinėjo“, – sakė teisėjas. Dėl dokumentų suklastojimo byla nutraukta suėjus senačiai.

Ši byla susijusi su balsavimu už kitą tuometinį Seimo narį Liną Karalių.

Anksčiau A. Sacharukas buvo išteisintas dėl visų kaltinimų. Tačiau Aukščiausiasis Teismas bylą grąžino nagrinėti iš naujo. Pernai gruodį kasacinės instancijos teismo teisėjai paskelbė, kad A. Sacharuko išteisinamasis nuosprendis pagrįstas neteisiniais argumentais – A. Sacharukui  palankiuose sprendimuose daug dėmesio skiriama teiginiui, kad Seime buvo susiformavusi praktika balsuoti už kitus Seimo narius.

2010 metais A. Sacharukas neteisėtai įgijo ir laikė bei panaudojo frakcijos kolegos L. Karaliaus Seimo nario pažymėjimą, užsiregistravo Seimo narių registracijos protokole, balsavo už įvairų įstatymų projektų pakeitimus L. Karaliaus vardu.

Bylos duomenimis, 2010 metais A. Sacharukas neteisėtai įgijo ir laikė bei panaudojo frakcijos kolegos L. Karaliaus Seimo nario pažymėjimą, užsiregistravo Seimo narių registracijos protokole, balsavo už įvairų įstatymų projektų pakeitimus L. Karaliaus vardu. L. Karalius tuo metu buvo išvykęs į Aziją. Už šį nusižengimą A. Sacharukui ir L. Karaliui Seime surengta apkalta. Po balsavimo L. Karalius prarado parlamentaro mandatą, o A. Sacharukui kelių balsų persvara pavyko jį išsaugoti.

A.Sacharukas atrodė priblokštas jam paskelbtu teismo nuosprendžiu. „Puikiai – teisingumas, triumfuoja, selektyvus, lietuviškas“, – žurnalistams atsakė A.Sacharukas, paklaustas, kaip vertina verdiktą.

Jis sakė, kad panašiai elgėsi ir kiti Seimo nariai, tačiau jie nėra baudžiami, todėl skųs šį nuosprendį.

Apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėja tą pačią dieną, tačiau gali būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų