TECE nuotr.

Apdrausta inžinerinė įranga

Apdrausta inžinerinė įranga

Kai renkamės vandens inžinerinę įrangą, vienas svarbiausių kriterijų yra jos patikimumas ir sandarumas. Jei statinio viduje sumontuotos sistemos imtų leisti vandenį, vartotojai patirtų nuostolių. Kuo statinys ir apdaila kokybiškesni, tuo nuostoliai didesni.

Beveik visi gamintojai tikina, kad jų produktų kokybė gera, tačiau tie, kurie iš tiesų jaučiasi atsakingi už tai, kad sumontuota įranga kokybiškai veiks, papildomai draudžiasi civilinės atsakomybės draudimu vartotojų naudai.

Kiek Lietuvos statybų sektoriaus dalyvių – statybininkų, medžiagų tiekėjų draudžiasi civilinės atsakomybės draudimu? „Ergo“ draudimo departamento direktoriaus Tomo Nenartavičiaus teigimu, oficialios statistikos nėra, tačiau galima numanyti, kad beveik pusė visų statybos rinkos dalyvių civilinės atsakomybės draudimu iš viso nesidraudžia. Jų tarpe statybinių medžiagų ir įrangos gamintojų atstovų, ko gero, tėra vos vienas – kitas.

„Statyba yra gana rizikinga ūkinė veikla, todėl civilinės atsakomybės ir kiti draudimai – statybos darbų, nelaimingų atsitikimų, turto  yra aktualūs visiems statybos proceso subjektams”, – sakė T. Nenartavičius. Vandentiekio avarijos, pasak jo,  dažniau nutinka ne statybos metu, bet vėliau, gyvenant, naudojantis pastato inžinerinėmis sistemomis. Įvykus avarijai pagrindinė draudikų užduotis – išsiaiškinti, dėl kieno kaltės ji atsitiko.  Dažnai apie tai, kad įrengimai vartotojų naudai buvo apdrausti civilinės atsakomybės draudimu, žmonės sužino iš draudimo įmonės, kuri nagrinėja įvykių priežastis, trečiųjų šalių pretenzijas.

TECE užtikrina draudiminę apsaugą iki 10 mln. eurų

Visas įmanomas kokybės kontrolės sistemas įsidiegęs TECE koncernas visgi neatmeta nelaimingo atsitiktinumo galimybės. Todėl jei vartotojų turtas būtų sugadintas dėl jo produktų kaltės, žalą kompensuotų draudimo kompanijos.

Pirmieji vokiečių vandens inžinerinių sistemų produktai Lietuvą pasiekė prieš 20 metų. Iki šiol nebuvo jokių precendentų dėl gaminių kokybės, tačiau civilinės atsakomybės draudimas yra svarbus kriterijus, lemiantis pasirinkimą. Pasak bendrovės „TECE Baltikum” vadovų, draudimą vertina statybos bendrovės, santechnikai. Tačiau apie jį lygiai taip pat svarbu žinoti ir bet kuriam žmogui, kuris prekybos centre renkasi klozeto bakelį, vamzdį, vandens nuleidimo mygtuką ar bet kurį kitą produktą. Svarbu žinoti ir tiems, kurių namuose, įrengiant vandens inžinerines sistemas, buvo naudoti TECE produktai. Tam, kad draudimo bendrovė kompensuotų išlaidas, jei nuostoliai patirti akivaizdžiai dėl medžiagų kaltės, nereikia turėti specialių dokumentų. Užtenka registruoti žalą ir pateikti įsigijimo dokumentą – kasos čekį su data.

Civilnės atsakomybės draudimas galioja visame pasaulyje, o draudimo sumos iš tiesų įspūdingos. 70 šalių veikianti viena stambiausių pasaulio draudimo kompanijų „Allianz”, atsitikus nelaimei, vieno draudiminio atveju kompensuotų žalą iki 10 mln. eurų. Tokiu būdu kompanija prisiima visišką atsakomybę už savo produktų kokybę.

Baltijos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, TECE produktai papildomai  civilinės atsakomybės draudimu yra apdrausti „Ergo” draudimo kompanijoje. Vieno draudiminio atveju ji kompensuotų žalą iki 0,5 mln. eurų.  Taigi žalą vartotojams iki šios sumos kompensuotų „Ergo”, jei žala didesnė – „Allianz”. Abu šie draudimai galioja 10 metų nuo to momento, kai įranga buvo įsigyta, nepriklausomai nuo gaminiams suteikiamo garantinio laikotarpio. Skirtingoms detalėms yra suteikiami skirtingų laikotarpių garantiniai terminai, tačiau civilinės atsakomybės draudimas visai TECE produkcijai galioja tą patį laikotarpį. Apskritai, pagal Europos kokybės standartus, gaminių kokybei yra suteiktas sertifikatas, liudijantis, kad jie tinkamai funkcionuos 50 metų.

Pasak bendrovės „TECE Baltikum” vadovų, draudimą vertina statybos bendrovės, santechnikai. Sumontuota kokybišką ir apdrausta įranga didina statinio patikimumą ir jo vertę.

Galima gyventi ir tikėti, kad nieko bloga nenutiks. Bet galima galima gyventi ir žinoti, kad jei ir nutiktų, nuostolius kompensuos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Rodyti daugiau
Daugiau leidinio naujienų