(AP nuotr.)

„Amazon“ už 13,7 mlrd. dolerių įsigis ekologiško maisto produktų tinklą

„Amazon“ už 13,7 mlrd. dolerių įsigis ekologiško maisto produktų tinklą

Pavasarį sudarytam preliminariam susitarimui Jungtinių Valstijų federalinė prekybos komisija (FTC) uždegė žalią šviesą – prekybos gigantas „Amazon“ galės pirkti prekybos tinklą „Whole Foods Market“. Šis sandoris jiems kainuos 13,7 mlrd. JAV dolerių, įskaitant ir perkamos įmonės skolas.

Be to, FTC nusprendė neatlikti ilgo tyrimo dėl šio sandorio poveikio konkurencijai plataus vartojimo prekių rinkoje, ko reikalavo kai kurie demokratai ir profsąjungos. Tarnyba nusprendė, jog tyrimui nėra pagrindo, rašo „The Wall Street Journal“.

Trečiadienį „Whole Foods Market“ akcininkai taip pat pritarė šiam sandoriui. Kaip žinoma, „Amazon“ birželį pasiekė susitarimą dėl prekybos tinklo „Whole Foods Market“ įsigijimo už 13,7 mlrd. JAV dolerių. Pagal susitarimo sąlygas „Amazon“ sumokės po 42 JAV dolerius grynaisiais už „Whole Foods“ akciją.

Užbaigus sandorį – o tai, kaip tikimasi, įvyks antrąjį pusmetį, – „Whole Foods“ išsaugos savo pavadinimą ir būstinę Ostine. Įmonei ir toliau vadovaus dabartinis generalinis direktorius Johnas Mackey.

Šis sandoris bus didžiausias „Amazon“ istorijoje. „Whole Foods“ yra didžiausias JAV prekybos tinklas, prekiaujantis ekologiškais ir natūraliais maisto produktais. 1978 metais įkurta įmonė JAV ir Kanadoje turi daugiau kaip 460 parduotuvių ir 87 tūkst. darbuotojų.

Šis sandoris bus didžiausias „Amazon“ istorijoje. „Whole Foods“ yra didžiausias JAV prekybos tinklas, prekiaujantis ekologiškais ir natūraliais maisto produktais. 1978 metais įkurta įmonė JAV ir Kanadoje turi daugiau kaip 460 parduotuvių ir 87 tūkst. darbuotojų. Jos įplaukos 2016 finansiniais metais sudarė 16 mlrd. JAV dolerių.

Tarptautinė reitingų agentūra „Moody’s“ paskelbė, kad „Amazon“ ketina išplatinti obligacijų už 16 mlrd. JAV dolerių, kad finansuotų prekybos tinklo „Whole Foods Market“ įsigijimą. Agentūra patvirtino, kad kompanijos obligacijos suteikė „Baa1“ reitingą. Pačios kompanijos tokio pat skolinimosi reitingo perspektyva buvo padidinta nuo stabilios iki pozityvios.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų