A. Janukonis atsisveikino su dar vienu „Icor“ akcininku

A. Janukonis atsisveikino su dar vienu „Icor“ akcininku

Turto dalybos buvusioje „Rubicon“ grupėje tęsiasi. Po pirmųjų skyrybų koncernas pakeitė pavadinimą į „Icor“, o vietoj septynių akcininkų liko keturi. Visai neseniai įvyko dar vienos skyrybos – dabar įmonių grupę kontroliuoja jau tik trys šeimininkai.

Nuo rugsėjo 29 dienos tarp „Icor“ savininkų nebeliko Dariaus Leščinsko. Iki tol jis valdė 25 proc. Estijos bendrovės „Global Energy Consulting“ akcijų. Pastaroji kontroliuoja Lietuvos įmonę „Lag&d“, o šiai priklauso „Icor“ bei kitos bendrovės. Likusios „Global Energy Consulting“ akcijos priklausė Andriui Janukoniui, Gintautui Jaugielavičiui ir Linui Samuoliui. Kaip ir D. Leščinskas, jie turėjo po 25 proc. akcijų.

Estijos įmonių registro duomenimis, po pastarojo persiskirstymo „Global Energy Consulting“ įstatinis kapitalas buvo sumažintas ketvirtadaliu, nuo 24 tūkst. iki 18 tūkst. eurų. A. Janukonis, G. Jaugielavičius ir L. Samuolis dabar valdo po trečdalį Estijos bendrovės akcijų.

Dar šių metų pradžioje D. Leščinskas pasitraukė iš „Lag&d“, „Icor“ ir grupei priklausančios atliekų perdirbimo bendrovės „Bionovus“ valdybos narių.

Vieni turtingiausių Lietuvoje

Šių metų vasarą, kai žurnalas „IQ top“ paskelbė turtingiausių žmonių Lietuvoje sąrašą, „Icor“ koncernas buvo įvertintas 546 mln. litų. Taigi kiekvieno iš tuomečių akcininkų paketas buvo vertas 136,5 mln. litų. Su tokia suma A. Janukonis, G. Jaugielavičius, L. Samuolis ir D. Leščinskas būtų atsidūrę trečiajame turtingiausių žmonių dešimtuke (žurnale buvo paskelbtas tik pirmasis dvidešimtukas).

Dalijant „Icor“ akcijas į tris dalis, kiekvienas paketas būtų vertas 182 mln. litų. Tokia suma garantuotų paskutinę vietą turtingiausiųjų dvidešimtuke.

Pradžia – Teisės fakultete

„Icor“ verslo istorija prasidėjo pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais, kai privatus verslas šalyje dar tik žengė pirmuosius žingsnius. Tuo metu A. Janukonis, kuris mokėsi Vilniaus universiteto Teisės fakultete, pradėjo naują verslą – įrengė vaizdo saloną elektriniame traukinyje Vilnius-Kaunas.

Tame pačiame Teisės fakultete mokėsi ir už A. Janukonį trejais metais vyresnis D. Leščinskas bei Remigijus Lapinskas. Studijų laikais įkurta tarptautinių pervežimų konsultacijas užsiimanti įmonė „Rubikon“. Iki 2010 m. pradžios „Rubicon group“ išaugo iki maždaug 40 įmonių. Grupę valdė 7 asmenys, turėję po lygiai akcijų: A. Janukonis, L. Samuolis, R. Lapinskas, G. Jaugielavičius, D. Leščinskas, Rimantas Bukauskas, Arūnas Mačiuitis.

2010 m. įvyko akcininkų skyrybos. R. Bukauskas, A. Mačiuitis ir R. Lapinskas pardavė visas savo akcijas likusiems keturiems akcininkams ir įsigijo 100 proc. „Siemens“ arenos, bilietų platinimo bendrovės „Tiketa“ ir įmonės „Panevėžio arena“, užsiimančios „Cido“ arenos valdymu, akcijų.

A. Janukonis, L. Samuolis, G. Jaugielavičius ir D. Leščinskas tapo „Icor“ akcininkais, jiems atiteko likusios buvusios „Rubicon group“ įmonės. „Icor“ veikia komunalinių paslaugų srityje – grupei priklauso „City Service“ (valdo didžiausią pastatų ūkio valdymo ir integruotų komunalinių paslaugų įmonių grupę Rytų ir Vidurio Europoje) ir „Ecoservice“ (atliekų tvarkymas). Ji taip pat valdo inžinerinių sprendimų bendrovę „Axis Industries“, atliekų perdirbimo įmonę ir didžiausią biokuro tiekėją Lietuvoje „Bionovus“, nekilnojamojo turto bendrovę „Realco“, „Vichy“ vandens parką Vilniuje.

Politiniai šešėliai

„Rubicon“ vardas ne kartą sietas su Vilniaus meru Artūru Zuoku bei galimu politikų papirkinėjimu. 2008 m. Vilniaus apygardos teismas sostinės merą Artūrą Zuoką pripažino kaltu dėl bandymo papirkti buvusį sostinės tarybos narį Vilmantą Drėmą.

Prokurorų kaltinamajame akte buvo rašoma, kad 2003 metų kovo-balandžio mėnesiais, renkant sostinės merą, A. Zuokas siekė palenkti V. Drėmą į savo pusę ir esą nurodęs A. Janukoniui per kitą tuometės „Rubicon“ įmonių grupės akcininką D. Leščinską perduoti V. Drėmai kyšį – 20 tūkst. litų. Tačiau V. Drėma atsisakė kyšio. Kartu su A. Zuoku tame pačiame nusikaltimo epizode nuteisti ir A. Janukonis bei D.Leščinskas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų