(Alfa.lt nuotr.)

Seimo nariai ragina atsistatydinti antisemitizmu kaltinamą kontrolierių

Seimo nariai ragina atsistatydinti antisemitizmu kaltinamą kontrolierių

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis penktadienį paragino atsistatydinti akademinės etikos ir procedūrų kontrolierių Vigilijų Sadauską, sulaukusį kaltinimų antisemitizmu po pasiūlyto atlygio už mokslinį darbą apie XX a. žydų nusikaltimus. Pats kontrolierius trauktis neketina.

Pasak Seimo pirmininko, V. Sadauskas „neišlaikė neutralumo egzamino“. „Jis neišlaikė neutralumo egzamino vertinti savo pareigas aukščiau nei piliečio norą dalyvauti procesuose. Aš neabejoju, kad jis turėtų atsistatydinti, kad jis galėtų atsistatydinti“, – žurnalistams po Seimo valdybos susitikimo su V. Sadausku sakė parlamento vadovas.

Seimo valdyba pavedė akademinės etikos kontrolieriaus veiksmus įvertinti Seimo Švietimo ir mokslo komitetui. Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierių skiria visas parlamentas Lietuvos mokslo tarybos teikimu.

V. Sadauskas pasiūlė 1 tūkst. eurų už mokslinį darbą apie „žydų tautybės asmenis, kurie žudė žmones, prisidėjo prie trėmimų ir kankinimų“.

Atsistatydinti akademinės etikos kontrolierių paragino ir Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas. „Jeigu tu laisvas žmogus, kelk ką nori. Siūlyk pinigus, rink, taip toliau ir panašiai. Bet etikos kontrolierius – tai yra valstybės institucijų hierarchija ir panašiai“, – kalbėjo politikas.

Pats kontrolierius tvirtina trauktis neketinantis, nes teigia nieko neįžeidęs. „Žmogus atsistatydina, jeigu yra padaręs ką nors neteisingo, neigiamo arba blogo. (…) Aš nemanau, kad esu įžeidęs, nuskriaudęs, sumenkinęs“, – kalbėjo V. Sadauskas.

„Žmogus atsistatydina, jeigu yra padaręs ką nors neteisingo, neigiamo arba blogo. (…) Aš nemanau, kad esu įžeidęs, nuskriaudęs, sumenkinęs“, – kalbėjo V. Sadauskas.

Jis teigė, kad idėja sumokėti pinigus už tyrimą apie žydų nusikaltimus gimė jo interneto svetainėje kilus diskusijai apie kolektyvinę tautų atsakomybę už kelių jos atstovų veiksmus. „Ir buvo klausimas: kodėl taip yra traktuojama? Juk jeigu vienas ar keli lietuviai žudė, tai gali būti žydšaudžių tauta lietuviai. Jeigu klausimas, kad keli žydai žudė, kodėl traktuojama, kad žydai lietuvius žudė visi?“ – sakė kontrolierius.

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky akademinės etikos kontrolieriaus veiksmus pavadino antisemitizmu. „Mes negalime negirdėti tos pusės, kuri jautriausiai į tai reaguoja“, – kalbėjo Seimo pirmininkas.

V. Sadausko kandidatūrą 2013 metais pateikusios Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas Dainius Haroldas Pauža ragina iki galo išsiaiškinti situaciją, tačiau teigia, kad kontrolierius savo tiesiogines pareigas atlieka gerai. „Mes labai greitai skubame kažką nuteisti. Vis tiek reikėtų pirmiausia išsiaiškinti iki galo, kas čia buvo norėta pasakyti“, – BNS sakė profesorius.

V. Sadausko kadencija baigiasi šių metų birželį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Pagaliau triumfuos teisingumas. Tą Sadauską antisemitą senai reikėjo grūsti laukan be teisės likti Lietuvoj. Menkysta

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų