Bronza nuspalvintas testas

Praėjusį savaitgalį Lietuvos triatlono bendruomenę netikėtai nudžiugino panevėžietis Armandas Rokas: atletas Europos ilgo nuotolio triatlono čempionate savo amžiaus grupėje iškovojo 3 vietą.

 

13669016_1054414554595385_4675428161665954136_n

 Šiemet Armandas Rokas (dešinėje) – vienas iš keturių lietuvių, kuris dalyvaus pasaulio dvigubo ultratriatlono čempionate. Praėjusį savaitgalį atletas sėkmingai jėgas patikrino „Ironman“ distancijoje. Organizatorių nuotr.

 

Puikią sportinę formą demonstruojantis A. Rokas Poznanėje „Ironman“ distanciją (3,8 plaukimas, 180 km dviračiu, 42,2 km bėgimas) įveikė per 10 val 21 min ir 42 sek.. To užteko, kad Armandas 20-24 m. amžiaus grupėje užimtų trečiąją vietą.

Šis pasiekimas – Europos čempionato bronzos medalis – bene svariausias Danijos krašto apsaugos pajėgose tarnaujančio jauno sportininko pasiekimas triatlono karjeroje. Tačiau šiemet tai ne pagrindinis jo startas: Armandas ruošiasi Panevėžyje rugpjūčio 26-28 dienomis vyksiančiam pasaulio dvigubo ultra triatlono čempionatui.

Po varžybų sportininkas pasidalino mintimis apie triatloną Poznanėje ir šių metų pasiruošimą dvigubam ultra triatlonui.

Kokia savijauta po nemažai jėgų pareikalavusių varžybų Lenkijoje?

– Jaučiuosi neblogai, atstatau jėgas ir jau galvoju apie naują startą Panevėžyje. Poznanėje planavau pasidaryti gerą, kontrolinę treniruotę. Tačiau pamačiau, kad mano amžiaus grupėje užsiregistravo sąlyginai mažai varžovų, nusprendžiau pakovoti dėl prizinės vietos. Startavus motyvacija tik augo. Išnaudojau tikrai daug jėgų, bet spėsiu pailsėti ir atsigauti iki varžybų Panevėžyje.

Tai nebuvo tavo pirmasis įveiktas „Ironman“ triatlonas?

– Debiutinis šios distancijos startas, ko gero, įvyko dar 2013 metais. Bet Lenkijos rezultatas yra geresnis, net dvejomis valandomis pagerinau savo debiutinio „Ironman“ triatlono laiką.

Papasakok apie Poznanės trasą, kur reikėjo plaukti, važiuoti dviračiu, bėgti?

– Dviračius mynėme autostradoje, tiesus, geras kelias, laukė 4 ratai. Plaukimas taip pat puikiai sužymėtas, nekilo problemų ir neaiškumų. Bėgimas vyko centre. Nustebino centras, Poznanė tikrai gražus miestas. Anksčiau pro Poznanę tik greitai pravažiuodavau pakeliui link Vakarų Europos ar grįžtant į Lietuvą, neturėjau progos susipažinti su miestu. Triatlonas tapo gražia viso miesto švente.

Kuo šiemet pasiruošimas pasaulio ultra dvigubam triatlonui skiriasi nuo praėjusių metų?

– Šiemet taip sąlygos susiklostė, kad turiu daugiau laiko treniruotėms, šiek tiek daugiau lėšų investavau į pasiruošimą. Norisi įgyti dar daugiau patirties, nesistengsiu kovoti dėl aukščiausių pozicijų, nes suprantu, kad į Panevėžį atvyks pasaulinio lygio triatlono meistrai, netrūks pajėgių lietuvių. Aš laikysiuos ramaus savo tempo, svarbiausia – finišuoti.

Kodėl antrąkart nusprendei dalyvauti dvigubam ultra triatlone? Juk pernai supratai, ką tai reiškia, tiesiog norisi pakartoti tai?

– Noriu ir pakartoti, kartu mane į priekį veda patriotiniai jausmai. Norisi įveikti už savo gimtąjį miestą, už Lietuvą. Kiekvienos varžybos suteikia kažką naujo, pasisemi naujos patirties.

– Šiemet lietuvių gretose startuos tau gerai pažįstamas Laurynas Urbšys, pajėgus Renatas Orlovas, praėjusių metų pasaulio taurės etapo laimėtoja Alina Ranceva. Smagiau dalyvauti, kai šalia toks tautiečių būrys?

– Svarbiausias varžovas tokio nuotolio distancijose esi pats tu, turi įveikti save, kad galėtum pasiekti finišą. Juk sveikas protas diktuotų, kad tokio nuotolio distancijas neįmanoma įveikti.

– Bet juk norėsis galbūt pagerinti praėjusių metų rezultatą (30 val. 51 min. 54 sek.) ?

– Taip, tai vienas svarbesnių tikslų, norėsis finišuoti greičiau nei pernai. Be to, šiemet Danijos kariuomenėje paprašiau po Panevėžio triatono vienos papildomos laisvos dienos. Pasimokiau pernai, kai iškart po finišo Panevėžyje skubėjau į oro uostą, laukė skrydis, vėliau traukiniu iki Danijos, galiausiai anksti ryte teko keltis į tarnybą. Šiemet turėsiu bent vieną laisvą dieną.

Kaip atrodo tavo treniruočių režimas, kiek valandų per savaitę skiri treniruotėms?

– Šiuo metu treniruojuosi su „Darnos“ klubo jaunimu. Žinoma, jie nesirenka tokių ilgų treniruočių ir atstumų, tačiau vis vien smagiau kartu bent jau pradėti treniruotes, dalį kilometrų įveikti kartu. Kiekvieną dieną stengiuosi plaukti, važiuoti dviračiu, rytais prabėgu. Savaitgaliais laukia ilgos treniruotės. Žiemą daug dėmesio skyriau plaukimui, pavasarį daugiau bėgiojau, vasarą noriu pagerinti dviračių rungtį.

Mačiau, užsiauginai barzdą, kodėl?

– Priklausau profesionaliai kariuomenei, ten galima auginti barzdas, niekas nedraudžia. Dauguma kareivių užsiaugino, tad ir aš pabandžiau auginti barzdą. Tiesa, Lenkijoje karštis trukdė, įkaisdavo barzda, reikėjo ją lieti vandeniu, kad atvėstų. Tačiau Panevėžyje nebus taip karšta, nesiskusiu, palaikysiu vikingo temą, tai man suteiks jėgų (red. – šypsosi) .

 

13875015_1229752733725897_1086725869_n.png

Poznanėje po finišo.

 

Linas JOCIUS

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto