Kol europietės moterys gaudo kiekvieną saulės spindulį ir stengiasi kuo greičiau ir tolygiau įrusti, kinės ieško būdų, kaip nuo saulės pasislėpti.
Vienas iš būdų apsaugoti veidą nuo pavojingų saulės spindulių yra apsauginis kremas nuo saulės ar plačiakraštės skrybėlės, tačiau kinų moterys kur kas išradingesnės.
Nuo saulės veidą jos slepia po kaukėmis, vaizdžiai kūrėjos pavadintomis „veido bikiniais“.
Šį įmantrų apdangalą, pramintą „veido bikiniu“, pirmą kartą ant galvos užsitempė vidutinio amžiaus moteris kaip praktišką maudymosi kostiumo detalę, saugančią nuo saulės spindulių.
Netrukus jos idėja pasinaudojo kitos moterys. Ir taip „veido bikinis“ tapo itin populiarus Kinijos paplūdimiuose.
Niujorko mados žurnalas „CR Fashion Book“, įkurtas buvusios Paryžiaus „Vogue“ redaktorės Karinos Roitfild, neseniai publikavo nuotraukas iš fotosesijos, kurios metu kartu su prabangiais papuošalais modeliai dėvėjo šį kiek keistoką, o kitiems ir juokingą kinų maudymosi aksesuarą.
Kinės savo odą nuo saulės saugo ne šiaip sau. Kinijoje ypač vertinama balta oda. Kinų gražuolė – baltaodė, labai liekna, vėjo perpučiama. Balta oda vertinama nuo senovės laikų. Veikiausiai dėl to, kad ji susijusi su aristokratiškumu ir tikruoju moteriškumu: tik turtingi žmonės galėjo leisti sau prabangą neįdegti saulėje, kol vargšai liejo prakaitą ryžių laukuose.
Prabėgę šimtmečiai nenumaldė aistros baltai odai, apie kurią sakydavo, kad balta oda gali paslėpti šimtą išvaizdos defektų. Šiandien Kinijos rinkoje dominuojantys balinamieji kosmetikos gaminiai sudaro 71 proc. visų produktų. Prekybos centruose sudėtinga rasti kremų, veido kaukių ar prausiklių, kurie nebalintų. Neretai reklamose matoma tamsiaodė mergina, nelabai miela ir nelabai protinga, tačiau jį pradeda naudoti balinamąsias priemones ir – bjaurusis ančiukas tampa gulbe.
Bėgant metams, Azijos gyventojų veidus anksčiau nei raukšlės, kurios išvagoja baltosios rasės atstovų veidus, nusėja tamsios dėmės (hiperpigmentacija). Tad balta oda reiškia ne tik tai, kad jos savininkė nepriklauso darbo liaudžiai. Tai dar signalizuoja, kad ji jauna ir trykšta vaisingumu. Per Vakarų televizijas moteris dėmesį patraukia vešliais plaukais, o Rytuose ji daugiau pasiūlymų pasimatymams sulauks, jei jos oda bus balta. Žinoma, blogoji reikalo pusė ta, kad balinamuosiuose kremuose yra nemažai kenksmingų cheminių medžiagų, nuolat nuo saulės saugoma oda praranda gebėjimą gaminti taip organizmui reikalingą vitaminą D ir pan.
Parengė K. JUŠKAITĖ









