Šiandien „Cido“ arenoje panevėžiečiai ir miesto svečiai gali pasigrožėti įspūdingu reginiu. Petys petin nelaimių vietose dirbantys specialiųjų tarnybų ir karių atstovai demonstruoja savo darbą, varžosi, kurio rajono komanda bus geresnė.
Varžybų metu inscenizuojama avarija, ir dirbama taip, kaip realiame gyvenime. Lenktyniaujama ir kas greičiau atliks estafetės užduotį ar originaliau ir linksmiau prisistatys. Tad veiksmo, savotiškų specialiųjų efektų – dūmų, specialiųjų tarnybų pasivažinėjimo įjungus garsinius signalus „Cido“ arenoje netrūksta.
Savo praktinius gebėjimus ir teorines žinias demonstruoja komandos iš Panevėžio ir Utenos apskričių specialiųjų pagalbos tarnybų, taip pat paramedikų ir karių įgulos komandos bei trys tarptautinės komandos. Iš viso – šešiolika komandų. Kiekviena sudaryta iš septynių atstovų – greitosios, priešgaisrinės tarnybos ir policijos darbuotojų. Iš Ukrainos, Lenkijos ir Estijos atvykusiems medikams komandas sudaryti padėjo lietuviai.
Varžyboms teisėjauja visų trijų Panevėžio specialiųjų tarnybų atstovai – Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos, Panevėžio apskrities VPK ir Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos.
Gyventojai gali ne tik pasigrožėti tarnybų darbu stebėdami jų atliekamas užduotis varžybų metu. „Cido“ arenos fojė demonstruojama ginkluotė ir specialiųjų tarnybų įranga, o lauke galima paskanauti kareiviškos košės, apžiūrėti specialiųjų tarnybų ir karių specialiuosius automobilius. Pastarieji bus demonstruojami iki 15 valandos.
Čempionato dalyvius sveikino ne tik miesto valdžios ir specialiųjų tarnybų atstovai, bet ir svečiai iš sostinės – Seimo, Vidaus reikalų ministerijos. Perduoti premjero Algirdo Butkevičiaus sveikinimai.
Pirmojo Lietuvoje pagalbos tarnybų čempionato idėjos autorė ir organizatorė yra Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stotis. Įstaigos direktorius Vilius Mitka sako, kad iš pradžių ketino Panevėžyje surengti tik Aukštaitijos greitosios pagalbos stočių varžybas, tačiau netrukus panoro prisijungti ir kitos tarnybos ir ne tik iš Panevėžio apskrities. Tikimasi, kad renginys taps tradicinis ir galbūt net respublikinis.
Daiva SAVICKIENĖ










