(K. Vanago/BFL nuotr.)PZU grupė plėtrai į užsienio šalis ketina skirti 6-7 mlrd. Lenkijos zlotų (apie 5-6 mlrd. Lt).
Viena didžiausių draudimo bendrovių Rytų ir Vidurio Europoje PZU, skelbdama savo finansinius rezultatus, pranešė apie plėtros planus Baltijos šalyse. PZU grupė, pristatydama 2012-2014 metų strategiją, pranešė apie naujas investicijas ir žingsnius į kitas užsienio rinkas. Lietuva PZU grupės pasirinkta kaip centrine šalimi, iš kurios bus vykdomi plėtros darbai į Latviją ir Estiją.
Iki šiol Baltijos regione PZU turėjo vieną dukterinę bendrovę „PZU Lietuva“.
PZU grupė plėtrai į užsienio šalis ketina skirti 6-7 mlrd. Lenkijos zlotų (apie 5-6 mlrd. Lt). Tarptautinė plėtra bus įgyvendinama bendradarbiaujant su finansiniu investuotoju ir stegiant įmonę „PZU International“. Naujai įsteigtos įmonės užduotis – PZU grupės naudai vykdoma įsigijimo veikla ir PZU grupės užsienio operacijų valdymas siekiant padidinti jų vertę.
„Mūsų akcininkė „PZU SA“ – viena didžiausių ir stipriausių draudikų Rytų ir Centrinėje Europoje – veiklą Latvijoje ir Estijoje vertina kaip natūralų tarptautinės plėtros kelią.
Stipri padėtis Lietuvos rinkoje, leidžia planuoti veiklą ir kitose Baltijos šalyse – ten ketinama įžengti antroje 2012 m. pusėje. Šiuo metu intensyviai kuriame verslo strategiją šiame regione. Klientai ir verslo partneriai, besinaudojantys „PZU Lietuva“ paslaugomis, nemaža dalimi plėtoja verslą ir Latvijoje bei Estijoje, todėl ketiname teikti jiems aukštos kokybės draudimo paslaugas ir šiose šalyse“, – teigė „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.
Kovo 15 d. PZU Varšuvoje pranešė, kad grynasis grupės pelnas 2011 m. sudarė 2,34 mlrd. zlotų (1,96 mlrd. Lt). 5,1 proc. padidėjo įmokų skaičius, augo pelningumas turto ir asmens draudimo segmentuose, sumažinti administravimo kaštai.







