V. Vasiliauskas: „Swedbank“ yra „per likvidus“

(T.Lukšio/BFL nuotr.)

V.Vasiliauskas įsitikinęs: verslas ir gyventojai suprato, kad problemų turėjo vienintelis „Snoras“.

„Swedbank“ neturi jokių problemų ir apie jį paskleisti gandai yra melagingi, teigia Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Praėjusį penktadienį Latvijoje paskleistas gandas apie tai, kad Estijoje ir Švedijoje stringa „Swedbank“ darbas, o bankų vadovai areštuoti. Latviai per savaitgalį iš bankomatų išsiėmė 24 mln. latų (apie 118 mln. litų).

Pasak banko atstovės Kristinės Jakubovskos, klientų aktyvumas buvo 4–5 kartus didesnis nei įprastai, tačiau ne kritinis. Banko valdybos pirmininkas Maris Mancinskis teigia, kad Švedijos „Swedbank“ yra pasirengęs esant reikalui Latvijos padaliniui suteikti papildomų lėšų.

Lietuvos „Swedbank“ išplatintame pranešime teigia, kad interneto socialiniuose tinkluose paskleisti gandai yra „absurdiški ir jokio pagrindo neturintys“. Taip pat informuojama, kad Latvijos finansų reguliavimo tarnyba kreipsis į policiją su prašymu nustatyti gandų šaltinį.

„Suprantama, kad po neseniai sustabdytos „Latvijas Krajbanka“ veiklos, diskusijų apie Europos bankų sektoriaus reguliavimą ir euro ateitį, Latvijos visuomenė į tokius gandus reaguoja labai jautriai. Latvijoje kai kurie gyventojai ėmė atsiiminėti pinigus iš bankomatų“, – rašoma banko pranešime.

„Swedbank“ teigimu, ir Latvijoje, ir Švedijoje finansų reguliavimo tarnybos patvirtino, kad visi pagrindiniai Švedijos bankai veikia stabiliai. Apibūdindamas situaciją Latvijoje, „Swedbank“ Lietuvoje vadovas Antanas Danys teigia, kad pagrindo nerimauti banko klientams nėra, bankas atlieka visas funkcijas ir dirba kaip įprasta, rašoma pranešime.

Be to, A. Danys pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje informavo, kad Lietuvos „Swedbank“ kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą, siekdamas užtikrinti, kad „nerimas nebūtų skleidžiamas toliau“.

V. Vasiliauskas: žmonės susipratę

„Bankas yra per likvidus. Tai tikrai nematau priežasčių panikai“, – pirmadienį žurnalistams teigė LB valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas. Pasak jo, 50 mln. litų prilygstanti Latvijoje atsiimtų lėšų suma bankui verta tiek, kiek gyventojui vertas 1 Lt.

„Tai visiškai ne problema. Kaip jums pasakyti? Litas jums problema ar ne? Matyt ne. Tai toks palyginimas“, – portalas delfi.lt cituoja V. Vasiliauską.

Pasak LB vadovo, nuo „žymiosios lapkričio 16-osios dienos“, kai buvo sustabdyta banko „Snoras“ veikla, indėlių bankų sistemoje sumažėjo „tiktai 0,2 proc.“.

„Dieną būna geriau, dieną blogiau – tikrai viskas yra įprasta. Matosi iš žmonių bei verslo elgesio, kad visi supratę, jog tai buvo vieno banko problema“, – teigia V. Vasiliauskas.

„Swedbank“ pranešime pabrėžiama, kad lapkričio mėnesį paskelbtoje Švedijos centrinio banko stabilumo ataskaitoje konstatuota, kad Švedijos bankų rizika yra gerokai mažesnė nei kitų Europos bankų, veikiančių tarptautinėse rinkose, Švedijos bankai yra gerai kapitalizuoti.

Taip pat pastebima, kad gruodžio pradžioje reitingų agentūra „Standard & Poor’s“ padidino „Swedbank“ skolinimosi reitingus nuo A iki A+, bankui nustatyta stabili perspektyva.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto