Panevėžio rajono Krekenavos apylinkėse gimusios poetės ir kolaborantės Valerijos Valsiūnienės gatvės pavadinimo Panevėžys atsisakė dar prieš ketvirtį amžiaus.
Radviliškyje atsisakyta jos vardu vadinti mokyklą.
Vilnius prieš septynerius metus nuėmė atminimo lentą nuo namo, kuriame V. Valsiūnienės gyventa. Tačiau Krekenavoje šios moters – sovietinės agentės Oras – pavardė puikuojasi garbės lentoje greta tokių šviesuolių kaip kunigas poetas Maironis, vienas iš 1863 m. sukilimo vadų Antanas Mackevičius bei kitų vienaip ar kitaip su šiuo miesteliu susijusių garbingų žmonių.
„Ar tikrai centrinėje Krekenavos aikštėje stovinčiame stende, kuris yra savotiška garbės lenta, vieta Valerijai Valsiūnienei – sovietų agentei, okupaciniam režimui išdavusiai dešimtis Lietuvos laisvės kovotojų?“ – klausia Panevėžio rajono tarybos narė Angelė Pranaitytė.
Politikė prisipažino, kad ji nėra pirma, atkreipusi dėmesį į stendą su išdavikės pavarde.
„Nors stendas su garbiųjų žmonių pavardėmis Krekenavoje stovi jau turbūt daugiau nei dešimtmetį, įdėmiai jo nebuvau tyrinėjusi, tik užmesdavau akį. Patyrinėti ten minimų žmonių biografijas ėmiausi išgirdusi, kad mūsų kraštietė Valsiūnienė neverta būti toje lentoje“, – sako A. Pranaitytė.
Visą straipsnį skaitykite liepos 29 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruoti galite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.







Pranaitytė save uzsirasyk.jei dėmesio trūksta geriau sutvarkykit kad stoty autobusų būtų tualetas nemokamas komerciniai valdininkai gėda prasideda nuo wc
Visa kas buvo turi savo deramą vietą, net ir šūdas ant šakių ir tas turi.. 👺
Sunaikinkim visą istoriją, sudeginkim visą praeitį, užmirškim tėvus, senelius ir sėdėkim kaip pokemonai ir melskimės liandsbirkiui ir žydam.
Valdžiagyvių reklama
Landsbergis,Grybauskaitė ir dar daug šiuolaikinių politikų patys didžiausi koloborantai,šiuo metų garbinami ,nors turėtu būti teisiami
Mačiau gatvės pavadinimas
Čepajevas.
prisuktas prie namo ir klausymu nekyla, seni gyventojai tik ir žino.
Visais laikais buvo visokio plauko pataikunu ir šiaip paluzusiu žmonių.Gerbkime,didziuokimes ir imkime pavyzdį iš atlaikiusiu gyvenimo girnų malima.Poete Valsiuniene nėra pavyzdys.Geda Krekenavai dėl tokio neapsižiūrėjimą,o gal sąmoningo abejingumo savo tautai,nes juk visa jos istorija aiški jau labai seniai.
Deja, bet Lietuvoje pilna vatnikų ir jie garsiai rėkia. Nors nieko neverti. Visada sakiau: ne dauguma yra elitas o tik 10-15% visuomenės. Likusi dalis dumblas…