Rezonansinėje paramediko Manto Sadausko nužudymo byloje – nauji teismo sprendimai. Vienas pagrindinių įtariamųjų Vilius Solkanas ir toliau lieka už grotų, o netrukus teismas spręs, ar suėmimą pratęsti ir nužudyto vyro sutuoktinei Justinai Sadauskienei.
Paramediko Manto Sadausko nužudymu įtariamas Vilius Solkanas, už grotų skaičiuojantis jau du mėnesius, ir toliau teismo lauks nelaisvėje.
Panevėžio apylinkės teismas pratęsė jo suėmimą maksimaliam prokurorų prašytam terminui – dar trims mėnesiams.
Pagal šį sprendimą V. Solkanas bus suimtas iki rugsėjo 21-osios. Įtariamasis teismo posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu.
Į teismą būti vežama nepageidauja
O jau šį ketvirtadienį tas pats Panevėžio apylinkės teismas spręs ir dėl jo draugės, sutuoktinio žmogžudyste įtariamos Justinos Sadauskienės (Gaigalaitės) tolesnio likimo.
Ji nepageidavo būti atvežta į teismą – posėdyje dalyvaus taip pat nuotoliu.
Prokuratūra prašo ir ją už grotų palikti dar trims mėnesiams.
Šiuo metu Panevėžio kalėjime uždaryta J. Sadauskienė suimta nuo balandžio 21-osios. Per tą laiką moteris bandė ištrūkti į laisvę rašydama skundą dėl, jos nuomone, per griežtos kardomosios priemonės ir siūlė suėmimą pakeisti apykoje ar paleidimu už užstatą. Visgi Panevėžio apygardos teismas tokį įtariamosios skundą atmetė.
Trečiasis įtariamasis šioje brutalaus nužudymo byloje – V. Solkano tėvas Ilja Solkanas – grotų išvengė. Už 5 tūkst. eurų užstatą jis paleistas į laisvę. I. Solkanui pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu.
Kūną rado užkastą sodyboje
Nužudyto paramediko M. Sadausko kūnas, susuktas į batutą ir užkastas, rastas balandžio 21-ąją Panevėžio rajone, Mileškūnų kaime esančioje I. Solkano sodyboje.
Įvykio vietoje rastas ir ginklas.
Batutų nuoma ir pristatymu į užsakovų namus papildomai užsiėmusio M. Sadausko artimieji žurnalistams pasakojo, kad vyras dieną prieš, ryte sulaukė užsakymo pristatyti batutą vaikų šventei.
Manoma, kad M. Sadauskas buvo išviliotas apgaule – toks užsakymas galėjo būti tik priedanga. Vietoje, kur jis esą turėjo pristatyti batutą, jokios šventės nebuvo. Negana to, batutą užsakiusios moters anketa socialiniame tinkle žaibiškai buvo ištrinta.
Dingus vyrui, artimieji iš karto ėmė įtarinėti, kad prie to galėjo prisidėti buvusi sutuoktinė ir šios naujasis draugas V. Solkanas.
Anot pareigūnų, M. Sadausko nužudymo motyvas gali būti susijęs su asmeninio pobūdžio nesutarimais. Sutuoktiniai išgyveno skyrybų procesą.







