(Scanpix nuotr.)Per pirmus keturis šių metų mėnesius baltarusiškų prekių importas į Lietuvą ūgtelėjo 95 proc., palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.
Nepaisydami krizės, kaimyninės valstybės gamintojai vis aktyviau veržiasi į užsienį. Lietuvoje jau gausėja baltarusiškų statybinių medžiagų, o šaldytuvų gamintojai ėmėsi agresyvios reklamos.
Per pirmus keturis šių metų mėnesius baltarusiškų prekių importas į Lietuvą ūgtelėjo 95 proc., palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Iš viso per keturis mėnesius įvežta baltarusiškų prekių, kurių vertė – 535 milijonai litų., rašo „Lietuvos rytas“.
Į Lietuvą įvežta baltarusiško cemento, kurio vertė – beveik 10 milijonų litų, nors prieš kelerius metus baltarusiškas cementas buvo beveik išnykęs iš Lietuvos. „Dabar situacija gerokai pasikeitė. Jei baltarusiai į Lietuvą su pigesniu cementu grįš taip, kaip prieš trejus metus, teks persvarstyti savo planus”, – pripažino bendrovės „Akmenės cementas” generalinis direktorius Artūras Zaremba.
Lietuvoje agresyvesnės reklamos ėmėsi ir baltarusiškų šaldytuvų „Atlant“ gamintojai. Į Lietuvą per keturis šių metų mėnesius įvežta 9 milijonų litų vertės elektros ir buitinės technikos.
Tačiau „Snaigės“ generalinis direktorius Gediminas Čeika kol kas ramiai žiūri į kaimynų bandymus užimti dalį rinkos. „Reklamai jiems tektų išleisti labai daug, o tam reikia valiutos. Kol kas jie nepatenka į populiariausių prekės ženklų Lietuvoje penketuką. Tačiau nuvertinti šių konkurentų irgi negalime“, – pažymėjo G. Čeika.





