Rėžėsi krautuvas
Sveikatos ir ramybės po parduotuvėje įvykusio nelaimingo atsitikimo netekusi panevėžietė Joana Ramanauskienė bei jos artimieji šokiruoti – jai padaryta skriauda įvertinta vos keliais tūkstančiais litų.
Pusantro mėnesio ligoninėje pragulėjusiai ir dvi sudėtingas kojos operacijas ištvėrusiai septyniasdešimt dvejų metų nukentėjusiajai parduotuvės savininkės bendrovės „Bikuvos prekyba“ atstovai už patirtą moralinę žalą pasiūlė tris tūkstančius litų.
Ir nors buvo pažadėta atlyginti gydymosi išlaidas, J.Ramanauskienė kol kas nesulaukė nė lito. Beje, internetiniame puslapyje „Bikuva“ skelbiasi esantis didžiausias prekybos tinklas Rytų Lietuvoje, kuriame dirba apie 330 žmonių, o metinė apyvarta siekia maždaug 113 milijonų litų.
Apie liepos 21-ąją įvykusią nelaimę J.Ramanauskienė pasakoja jau be ašarų – jos seniai išverktos.
Tądien maždaug 30 minučių po vidurdienio
panevėžietė su vyru Romualdu Aloyzu užsuko į Panevėžyje, Ramygalos g., esančią
parduotuvę „Bikuva“. Sutuoktiniai ketino įsigyti spintelę. Ją išsirinkę paprašė
pardavėjos, kad nukeltų nuo lentynos. Tuomet į prekybos salę įvažiavo Gervydo
Vancevičiaus vairuojamas elektrinis krautuvas. Nestabdoma mašina rėžėsi į
moterį.
„Stovėjau greta ten buvusios kriauklės, apžiūrinėjau spintelę, o vyras buvo nusisukęs. Vėliau pasakojo, kad tiesiog nebespėjo manęs patraukti: paskutinę sekundę atsisukęs pamatė greitai į mane atlekiantį krautuvą. Kas atsitiko vėliau – ar krautuvą vairuotojas bandė stabdyti, ar jis, kliudęs mane, trenkėsi ir į baldus, nepamenu. Buvo šokas“, – pasakojo nukentėjusioji.
Kenčia skausmus
Kas buvo paskui, J.Ramanauskienei papasakojo vyras. Ją pakėlęs sutuoktinis išvydo, kad moters dešinė koja ties blauzda nenatūraliai persisukus į šoną.
Į Panevėžio apskrities ligoninę atvežtai sužalotajai medikai nustatė abiejų blauzdos kaulų lūžius.
Po nelaimės panevėžietė neatsigavo iki šiol, vis dar gydosi ligoninėje. Jai buvo atliktos dvi kojos operacijos, sutraiškyti kaulai tvirtinti metaliniais varžtais.
Kaulams gyti būtinas metalas remiasi į kelį, todėl ligonė siaubingai skaudančios kojos negali ištiesti. Ištinusi blauzda ir kelis liko nejautrūs, buvo pašalinta dalis nekrozės pažeistos odos ir mėsos.
J.Ramanauskienė su siaubu pagalvoja, kad kančios dar nesibaigė: po ilgos reabilitacijos laukia dar viena operacija – maždaug po metų gydytojai metalinius varžtus ketina išimti.
„Sunku apsakyti, kokias kančias išgyvenu. Sutraiškyta koja iki šiol nesugijo, žaizdos pūliuoja, vis susidaro krešulių. Dėl skausmo nebegaliu miegoti. Malšinamųjų vaistų leisti nebegali – nuo jų atsivėrė opa skrandyje. Negali ir kitų gydomųjų procedūrų taikyti, nes žaizdos kraujuoja. Gydytojas minėjo, kad dar liko atplyšusi kaulo skeveldra, kol kas nežinia, kaip ji prigis. Medikų klausiau, kas manęs ateity laukia. Buvo pasakyta atvirai: tikrai nebebus taip, kaip buvo. Įdomu, ar „Bikuvos“ vadovai savo sveikatą irgi keliais tūkstančiais įvertintų? Galiu tiek iš savo pensijos sutaupyti, tegu pabando po krautuvu palįsti“, – piktinosi nukentėjusioji.
Vairuotojas
apgailestavo
J.Ramanauskienės teigimu, anksčiau sveikata buvusi nebloga. Judri moteris buityje susitvarkydavo, į miesto centrą nuvykdavo, aplinką prižiūrėjo, įvairiausių daržovių prisiaugindavo.
Svarbiausia, kad buvusi medicinos sesuo pati galėjo slaugyti onkologinėmis ligomis sergantį vyrą. Jį, po nelaimės namuose vieną likusį, prižiūri dukros.
Mamą slauganti dukra Jūratė „Sekundei“ teigė, kad į ligoninę buvo atėjęs krautuvą vairavęs jaunuolis ir „Bikuvos“ parduotuvės atstovė.
G.Vancevičius nuoširdžiai apgailestavo: tikino, kad tąkart prarado draugę, buvo išsiblaškęs ir J.Ramanauskienės tiesiog nematęs. Jūratės teigimu, „Bikuvos“ atstovė ne kartą prašė niekur nesikreipti, žadėjo, kad žala bus atlyginta – duota suma, kokios nukentėjusioji paprašys. Vis dėlto moterys prekyvietės atstovės nepaklausė: apie įvykį buvo informuoti pareigūnai, Darbo inspekcija.
„Tačiau ikiteisminis tyrimas nutrauktas, nes nustatytas nesunkus sužalojimas dėl neatsargumo. Mums pranešė, kad į teismą galim kreiptis ir žalos atlyginimo reikalauti privataus kaltinimo tvarka“, – sakė nukentėjusiosios dukra.
Tiki teismu
Pasak Jūratės, nė vienas iš „Bikuvos“ vadovų nebuvo atvykęs ir nepaskambino, neatsiprašė. Tik buvo paklausta, kokio atlygio J.Ramanauskienė pageidautų už patirtus nuostolius ir vargus. Turtinę žalą nukentėjusioji įvertino 10 tūkstančių litų, neturtinę – 20 tūkstančių.
Plačiau skaitykite 2009 m. rugsėjo 9 d. „Sekundėje“.
Justė BRIEDYTĖ
P.Luko nuotr. Bylinėsis. Dėl žalos atlyginimo J.Ramanauskienė žada kreiptis į teismą.






