Panevėžio FK „Ekrano“ futbolininkai trečiadienio vakarą „Aukštaitijos“ stadione žengė dar vieną labai didelį žingsnį čempionų titulo link. Ekraniečiai, aktyviai palaikomi sirgalių, sugebėjo įveikti pagrindinius savo konkurentus „Kauno“ futbolininkus rezultatu 2:1 (2:0). Per kitas dvejas rungtynes panevėžiečiams užtenka iškovoti du taškus, kad būtų garantuoti dėl čempionų vardų.
Greiti įvarčiai
Rungtynes abi komandos pradėjo atsargiai. Pirmomis minutėmis žaidimas vyko aikštės viduryje. Kiek vėliau, apsipratę aikštėje, ėmė dominuoti „Kauno“ futbolininkai, tačiau „Ekrano“ žaidėjai gynyboje žaidė labai atidžiai ir klaidų nedarė.
Kauniečiai, tarsi užmigę panevėžiečių aikštės pusėje, 14-ą rungtynių minutę buvo priversti sumokėti už tai. D.Bička, perėmęs kamuolį aikštės viduryje, puikiai jį perdavė į priekį pabėgusiam V.Trakiui. Jis, iššokęs vienas prieš varžovų vartininką E.Kurskį, buvo tikslus ir išvedė aikštės šeimininkus į priekį – 1:0.
Nespėję atsitokėti po šalto dušo kauniečiai buvo pasiųsti į dar gilesnį nokdauną. 18-ą rungtynių minutę T.Rahnas netiksliai siuntė kamuolį į priekį, tačiau svečių komandos gynėjas I.Zelmikas prašoko pro kamuolį, o V.Kavaliauskas iššoko vienas prieš „Kauno“ vartų sargą ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą. Taigi padvigubino rezultatą.
Po antrojo įvarčio varžovai, nebeturėdami kur trauktis, vis labiau ėmė spausti ekraniečius prie jų vartų. Tačiau panevėžiečių gynėjai šį kartą pranoko pavojingiausią varžovų komandos žaidėją R.Ledesmą.
Iniciatyvos buvo priverstas imtis varžovų žaidėjas L.Pilibaitis, jo tolimi smūgiai kėlė pavojų prie šeimininkų vartų.
Įspūdingai „Ekrano“ komandoje pirmą kėlinį žaidė vartininkas V.Černiauskas, visas varžovų pastangas jis vertė niekais.
Iki kėlinio pabaigos rezultatas išliko nepakitęs. Į pertrauką „Ekrano“ komandos kapitonas D.Bička išėjo kruvinu veidu – susidūrė su varžovų žaidėju.
Kovėsi iš paskutiniųjų
Antrojo kėlinio pradžia nieko gero nežadėjo aikštės šeimininkams, mat po pertraukos į aikštelę nebegrįžo D.Bička, jam varžovas sulaužė nosį.
Vis dėlto „Ekrano“ futbolininkai tą vakarą kovėsi įspūdingai. Nors „Kaunas“ didžiąją laiko dalį leido varžovų aikštės pusėje, bet ekraniečiai nesnaudė ir bandė pavojingai kontratakuoti.
Pirmą pavojingą momentą kauniečiai sukūrė įpusėjus antrajam kėliniui, kai po perdavimo iš dešiniojo krašto R.Ledesma galva smūgiavo kamuolį vos virš vartų.
Sužaidus 76-ias rungtynių minutes „Kauno“ futbolininkams pavyko sušvelninti rezultatą, kai po kampinio galva tiksliai į vartus kamuolį smūgiavo L.Pilibaitis. Rezultatas tapo 2:1.
Ekraniečių šis įvartis neišmušė iš vėžių, jie ir toliau sėkmingai gynėsi ir kartais grasino svečių vartams. S.Pogrebanas greitos atakos metu buvo pabėgęs nuo gynėjo, tačiau smūgiuoti teko iš kampo ir kamuolys skriejo šalia vartų. Kiek vėliau po D.Matovičiaus baudos smūgio svečius nuo įvarčio išgelbėjo E.Kurskis.
Mačui artėjant į pabaigą „Kauno“ futbolininkų žaidimas tapo šiurkštus, tačiau ekraniečiai sugebėjo atlaikyti varžovų provokacijas ir iškovoti labai svarbią pergalę rezultatu 2:1.
Trenerio svajonė
Po rungtynių vyriausiasis FK „Ekranas“ treneris Valdas Urbonas džiaugėsi komandos pergale ir teigė, kad varžovai žaidė šiurkščiai.
„Belieka tik pasidžiaugti pergale, kai tokioje principinėje kovoje savų žiūrovų akivaizdoje nugalimas „Kaunas“. Manau, tai kiekvieno trenerio svajonė. Labai džiaugiuosi už savo komandą. Tik darnus kolektyvas gali tai padaryti, ką šiandien mes padarėme. Lengvų rungtynių nesitikėjome, tačiau profesionalai turi skirti kietą žaidimą nuo šiurkštaus. Reikia mokėti ir pralaimėti. Tai, ką matėme rungtynių pabaigoje, futbolo nepuošia“, – kalbėjo V.Urbonas.
Kitas rungtynes panevėžiečiai žais lapkričio 9 dieną, sekmadienį, namuose su Vilniaus „Žalgirio“ klubu. Paskutines šio sezono rungtynes Panevėžio futbolininkai žais lapkričio 16 dieną išvykoje su „Šiaulių“ komanda.
Donatas BRAZDEIKIS
G.Lukoševičiaus nuotr.
Antrąjį „Ekrano“ įvartį pelnė puolėjas V.Kavaliauskas (dešinėje).





