Jonavoje liko aštunti
Rugpjūčio 20–22 dienomis Jonavoje vyko tradicinis berniukų futbolo turnyras miesto Kūno kultūros ir sporto centro taurei laimėti bei Lietuvos vardo 1000-mečiui paminėti. Šiemet varžybose dalyvavo 12-mečiai berniukai.
Ant puikios kokybės vejos dvejuose miesto stadionuose žaidė dvylika komandų, suskirstytų į du pogrupius. Panevėžiui atstovavo Futbolo akademijos trenerio Tado Butrimo auklėtiniai. Jiems minėtas turnyras buvo gera repeticija prieš rugsėjo pradžioje prasidedantį Lietuvos „Flinto“ čempionatą. Tačiau Jonavoje fortūna nebuvo palanki panevėžiečiams.
Pogrupyje mūsiškiai žaidė gana sėkmingai: trys pergalės, lygiosios ir pralaimėjimas. Kauno-2 ir Marijampolės ekipas panevėžiečiai įveikė vienodais rezultatais 3:0, Plungės „Žiogelius“ nugalėjo 2:0, su Jonavos-1 komanda sužaidė lygiosiomis bei pralaimėjo Klaipėdos bendraamžiams rezultatu 0:2. Pasirodo, 10 surinktų taškų nepakako tęsti kovą dėl turnyro apdovanojimų. Suskaičiavus komandų, surinkusių po lygiai taškų, įmuštų ir praleistų įvarčių santykį, paaiškėjo, kad T.Butrimo auklėtiniai liko treti ir žais dėl 5–8 vietų. Čia FA pirmas rungtynes pralaimėjo Kėdainių atstovams 0:1, o paskutinėse rungtynėse dėl 7–8 vietų turėjo pripažinti ir Kauno-1 komandos pranašumą, pralaimėdama pastarajai rezultatu 1:2.
A pogrupio galutinė lentelė (vieta, komanda, žaista rungtynių, įmuštų ir praleistų įvarčių santykis, taškai):
1. Klaipėda 5 7-3 10
2. Plungė 5 9-5
10
3. Panevėžio FA 5 8-2 10
4. Jonava-1 5 9-3
10
5. Kaunas-2 5 4-8 3
6. Marijampolė 5 3-19 0
P.S. pagal turnyro reglamentą įvarčių santykis buvo skaičiuojamas tik tarp pirmų keturių komandų.
Lietuviai – paskutiniai
Rugpjūčio 19–24 dienomis Palangoje ir Kretingoje vyko kasmetis jaunimo, gimusio 1992 metais, futbolo turnyras. 15-ą kartą vykusiose varžybose dalyvavo 8 komandos: dvi komandos iš Lietuvos, taip pat iš Moldovos, Latvijos, Azerbaidžano, Armėnijos, Rusijos ir Baltarusijos. Mūsų šalies pirmosios komandos garbę gynė ir Panevėžio futbolo akademijos trenerio Tado Butrimo auklėtinis Ernestas Veliulis.
Lietuviai pogrupyje sužaidė lygiosiomis 1:1 su Baltarusijos atstovais, pralaimėjo Azerbaidžano ekipai rezultatu 0:1 bei nusileido Latvijos bendraamžiams 0:2. Paskutinėse rungtynėse dėl 7–8 vietų Lietuvos pirmoji komanda tik po 11 metrų baudinių serijos įveikė Lietuvą-2 rezultatu 5:4 (0:0). Turnyrą laimėjo Rusijos atstovai, antri liko azerbaidžaniečiai, treti – lat-viai, ketvirti – moldavai, penkti – armėnai, šešti – baltarusiai.
Seserys Naumčiuk
Kita Lietuvos U-16 rinktinė Pskove (Rusija) rugpjūčio 18–22 dienomis dalyvavo tarptautiniame jaunimo (gim. 1993 m.) futbolo turnyre. Šiemet jame tarpusavyje varžėsi 4 komandos: Lietuva, Ukraina, Moldova ir Rusija. Mūsų šaliai atstovavo ir Panevėžio futbolo akademijos trenerio Giedriaus Juzelėno auklėtinis Arnas Ribokas.
Lietuviai pralaimėjo visas rungtynes ir užėmė paskutinę, ketvirtą vietą. Turnyro čempionams rusams nusileista rezultatu 0:2, o Ukrainos ir Moldovos vienuolikėms pralaimėta vienodais rezultatais 1:2.
Rugpjūčio 18–26 dienomis Šventupėje (Ukmergės r.) vyko Lietuvos merginų U-17 rinktinės narių treniruočių stovykla. Joje dalyvavo ir panevėžietės seserys Anželika ir Toma Naumčiuk bei jų treneris Vaidas Bernatonis.
Arnas ADOMAVIČIUS
Nuotr. iš FA arch.
Šiemet daug po įvairias treniruočių stovyklas, tarptautines varžybas
keliauja Panevėžio merginų treneris Vaidas Bernatonis.





