Dingstanti elektra tirpdo kantrybę

Dingsta dažnai

Vakar Pilėnų mikrorajono gyventojai buvo priversti dieną pradėti žvakių šviesoje. Dėl netikėto elektros dingimo nuostolius skaičiuojantys prekybininkai tikina tokių nepatogumų patiriantys toli gražu ne pirmą kartą – vien per lapkričio mėnesį elektra buvo dingusi mažiausiai tris kartus, tačiau tinkamos tiekėjų reakcijos jie nesulaukė. Elektros energiją panevėžiečiams tiekiančio Rytų skirstomųjų tinklų filialo Panevėžio elektros tinklų direktorius Vidmantas Macevičius sako, kad dėl sutrikimų gali būti kalti patys vartotojai, prisijungę per daug prietaisų.

Į redakciją paskambinusi M.Daukšos gatvėje gyvenanti panevėžietė teigė esanti labai nepatenkinta prastu elektros tiekimu.

Moters teigimu, elektros dingimas kelioms valandoms šioje privačių namų gatvėje jau tampa įprastu reiškiniu, tačiau jokių tiekėjų perspėjimų prieš tai nesulaukiama.

„Namuose turime pasistatę elektra valdomą dujinę krosnį, baiminamės, kad dėl elektros tiekimo sutrikimų ji nesugestų, – guodėsi panevėžietė. – O kas tokiu atveju atsakys už susprogusius radiatorius?“ Moteris tikino kaskart skambinanti į elektros tinklų dispečerinę, tačiau jokio konkretaus atsakymo, kodėl atsiranda sutrikimų, nesulaukusi.

„Kartą pasakė, kad reikia keisti pastotę, tačiau nejaugi tai turi būti vartotojų rūpestis? – piktinosi panevėžietė. – Ar kas nors gali apginti vartotojų teises?“

Patyrė nuostolių

Nepatogumų dėl elektros tiekimo sutrikimų dažnai patiria ir turgaus „Tau, žemdirby“ prekybininkai. Turgaus direktorė Romana Zubrickienė „Sekundei“ sakė, kad elektra dingo apie pusę septintos ryto – kaip tik tuo metu, kai prekybininkai kraunasi prekes.

„Galiu labai atsakingai pasakyti, kad jau gerą pusmetį elektra turguje dingsta dažnai, o žmonės būna labai nepatenkinti. Apie tai, kad tai labai negerai šaldytuvams ir juose esantiems produktams, jau nebekalbu, juolab kad elektra dingsta ir šiltuoju metų laiku, – tvirtino R.Zubrickienė. – Kiekvieną kartą apie gedimus informuojame Elektros tinklus, tačiau situacija kartojasi. Šį kartą išgirdau atsakymą, kad tai aukštos įtampos gedimas. Ir signalizacija gali sugesti, ne laiku kilti aliarmas.“

Dingus elektrai vakar dvi valandas nedirbo ir Nemuno gatvėje esantis „Norfos“ prekybos centras. Dėl prarastų pirkėjų ir dėl to patirtų kol kas nesuskaičiuotų nuostolių prekybininkai žada nebetylėti.

„Viskas krypsta labai nemalonia linkme – elektra dingsta jau nebe pirmą kartą. Susiduriame su tiekėjų neatsakingumu, todėl svarstome galimybę imtis rimtų priemonių, – „Sekundei“ pakomentavo UAB „Norfos mažmena“ atstovas spaudai Darius Ryliškis. – Nuostolius kol kas sunku įvertinti, tačiau per porą valandų tikrai praradome nemažai pirkėjų, be to, sutriko ir pasirengimas darbui.“


Plačiau skaitykite lapkričio 30 d.
„Sekundėje“.


Birutė KRONIENĖ


G.Lukoševičiaus nuotr. Dėl sutrikusio elektros tiekimo dalis
panevėžiečių vakar dieną pradėjo prie žvakių šviesos.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto