Pasiturintiesiems – išskirtinės palatos

Panevėžio ligoninės pacientai vis dažniau bendras ligonių palatas iškeičia į ištaigingas, viešbučio lygio vienutes. Jau aštuonerius metus ramybę ir patogumą ligoninėje siūlo keturiolika mokamų palatų. Namų šilumą ir jaukumą skleidžiančias vienutes ypač pamėgo gimdyvės.

Eilės norinčiųjų

Panevėžio ligoninės Akušerijos skyriuje įrengtos trys vienutės. Dvi patogios palatos, kuriose kartu su moterimis keletą dienų gali būti sutuoktinis ar kitas artimas žmogus, kainuoja 50 litų už parą. Šiose nuo koridoriaus triukšmo izoliuotose patalpose sukurta itin moderni ir šilta atmosfera.

„Jaučiamės kaip namuose“, – džiaugėsi prieš keletą dienų pirmagimės susilaukusi Godų šeimyna.

Televizorius, šaldytuvas, odinė kanapa svečiui nakvoti, modernus vonios kambarys šios vienutės pacientėms toli gražu neprimena šaltų ir niūrių ligoninės sienų.

Vienutės patogumais besinaudojanti Rita Godienė jau prieš gimdymą planavo keltis būtent į tokią palatą. „Man svarbu, kad pirmąsias dukrytės gyvenimo minutes būtume kartu su vyru. Tokia parama labai reikalinga“, – „Sekundei“ tvirtino moteris. Ji džiaugėsi, kad kitų pacientų nevaržomi dažniau gali ateiti ir lankytojai.

Pasak Akušerijos skyriaus vedėjo Raimundo Petrausko, šeimos šiose palatose interjerą gali pagyvinti balionais, gėlėmis, žaislais ir kitais namų jaukumą teikiančiais akcentais. Stengiamasi, kad tokiomis svarbiomis akimirkomis gimdyvės justų kuo mažiau įtampos.

R.Petrauskas pabrėžė, kad vienutės dažnai išsprendžia ir gimdyvių nepatogumus.

„Būna nemalonu, kai šalia rūpestingų moterų guli netvarkingos, konsultacijose nesilankiusios ar parazitinėmis ligomis sergančiosios. Nors stengiamės tokias atskirti, kartais dėl vietos stokos tenka jas paguldyti kartu su kitomis gimdyvėmis“, – kalbėjo vedėjas.

Anot R.Petrausko, jau įprasta, kad skyriuje dėl vienučių nusidriekia eilės. Informaciją apie patogesnes palatas būsimos mamos sužino lankydamos pamokėles nėščiosioms. Rečiau tokiomis paslaugomis naudojasi moterys iš kaimo.

Per pigios

Šiek tiek mažesnėse, be televizoriaus ir odinių baldų vienutėse guli moterys, kurioms svarbi tik ramybė, kai netrukdo jokie lankytojai ar kitos pacientės. Jas nuo kitų palatų skiria atskiras koridorius ir vonios kambarys. Tokios vienutės kainuoja 25 litus už parą.

Atsižvelgdamas į mokamų palatų populiarumą, R.Petrauskas planuoja jų įrengti ir daugiau. Iš trijų vienučių surinkti mokesčiai dažniausiai skiriami patalpoms gražinti ir naujam brangiam inventoriui pirkti.


Plačiau skaitykite spalio 11 d.
„Sekundėje“.


Ingrida NAGROCKIENĖ

A.Repšio nuotr. Pirmagimės susilaukusi Godų šeima džiaugėsi namų jaukumą primenančia mokama palata.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto