Šūsnis padėkų – atlygis už triūsą

Šventė mokytojams

Panevėžio rajono pedagogai vienintelę darbo dieną leido sau pabūti nerūpestingais ir laisvais žmonėmis. Niekieno neskubinami ir neraginami vakar jie suvažiavo į Panevėžį paminėti Tarptautinės mokytojų dienos. Pedagogus Bendruomenių rūmuose pasitiko Seimo nariai, Panevėžio rajono valdžios ir bendruomenės atstovai.

Vieni atėjo pasiklausyti retokai girdimo padėkos žodžio, kiti sulaukė ir rimtesnio pedagoginės veiklos pripažinimo. Padėkos raštai, medaliai ir piniginiai prizai pradžiugino didžiulį būrį susirinkusiųjų.

Miesto pedagogai rinkosi į J.Miltinio dramos teatrą, kur juos sveikino ir darbingumo linkėjo kultūros ministras Jonas Jučas.

Metų mokytojas

Bene svarbiausi tapo geriausio mokytojo rinkimai. Į juos pretendavo 21 rajono pedagogas. Tačiau kompetentinga komisija, atsižvelgdama į respublikinius ir tarptautinius pasiekimus bei profesinio darbo kokybę, šauniausiu pripažino Krekenavos Mykolo Antanaičio vidurinės mokyklos dailės mokytoją Henriką Mozūrą.

Toks pripažinimas penkioliktus metus dirbančiam pedagogui tapo staigmena. Atsiėmęs Seimo vadovybės skirtą medalį, jis sunkiai galėjo nupasakoti savo savijautą. Garbingas apdovanojimas įpareigojo mokytoją dar aktyviau dalyvauti tarptautiniuose projektuose ir ugdyti kūrybingas asmenybes. H.Mozūras pasigyrė, kad jo mokytojavimo praktikoje išleistas būrys mokinių, kurie pasirinko menininko profesiją ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje.

Didžiausi mokytoją užklumpantys sunkumai – ribotos kaimo galimybės. Vaikai, anot nugalėtojo, retai lanko meno parodas ar susitinka su žinomais dailininkais. Tačiau stiprioji kaimiškos mokyklos pusė – mokinių nuoširdumas ir imlumas. Tikras mokytojas, pasak H.Mozūro, privalo būti tolerantiškas, pastebėti pirmuosius meno pradus ir niekada nepasijuokti iš ugdytinių kūrybos.

Valdininkų dovanos

Panevėžio rajono aplinkos vertinimo komisija kelintus metus iš eilės rinko gražiausiai besitvarkančias švietimo įstaigas. Du kartus aplankius visas mokyklas ir vaikų darželius, atskirose grupėse apdovanotos kūrybingiausiai savo aplinką gražinančios įstaigos. Šiais metais nugalėtojai paskatinti nuo 200 iki 800 litų prizais. Gražiausiomis rajono mokymo įstaigomis pripažintos: Pažagienių darželis-mokykla, Velžio vaikų darželis-lopšelis, Jotainių pagrindinė mokykla ir Naujamiesčios vidurinė mokykla.

Pastarosios mokymo įstaigos dailės mokytojas Dalius Dirsė gražiausios mokyklos vardu džiaugiasi nebe pirmą kartą. Jo indėlis itin jaučiamas kuriant mokyklos interjerą ir eksterjerą. Skulptūrų parkelis, atnaujintas stadionas ir poilsiui skirtas vidinis kiemelis – ilgo kūrybinio proceso rezultatas. Komisijos įteiktas prizas (800 litų), pasak mokytojo, bus skirtas mokyklos gėlynams tvarkyti.

Už įvairius nuopelnus Panevėžio rajono savivaldybės vardu mokytojus apdovanojo meras Povilas Žagunis. Jis taip pat įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos paskirtus padėkos raštus.

Už ilgametę veiklą organizuojant ir koordinuojant sporto ir kultūros sritį rajone Seimo vadovybės padėkos raštu pagerbtas Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus.

Garsiais pedagogais pasidžiaugti atvykęs Seimo pirmininko pavaduotojas Alfredas Pekeliūnas susirinkusiesiems įteikė gana perspektyvią dovaną. Neseniai grįžęs iš Seimo posėdžio, jis pedagogams atvežė džiugių žinių apie švietimo sistemos ateities planus. Dar neseniai Švietimo ir mokslo ministerijai vadovauti pradėjusi ministrė Roma Žakaitienė, pasak A.Pekeliūno, gera linkme tęsia pradėtą švietimo reformą. Svarstant valstybės biudžetą iškovota 300 mln. litų didesnė suma nei anksčiau. Mokytojų atlyginimai turėtų padidėti dar 20 procentų. Ypatingo dėmesio šiemet sulauks mokinių sveikatos problemos.

Po iškilmingosios dalies rajono pedagogus džiugino Vilniaus „Keistuolių teatro“ koncertas „Keistuoliai ir jų draugai 2001“.


Ingrida NAGROCKIENĖ


S.Kašino nuotr. Padėkos raštai, medaliai ir piniginiai
prizai pradžiugino didžiulį būrį susirinkusiųjų.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto