Pasipriešinti nepavyko ir namuose

„Panevėžiui“ sezonas baigėsi

Panevėžio „Panevėžio“ krepšininkams nepavyko rimčiau pasipriešinti Kauno „Žalgiriui“ ir antrose LKL čempionato ketvirtfinalio rungtynėse. Šeštadienį namuose panevėžiečiai 60:94 (13:24, 12:28, 15:21, 20:21) nusileido čempiono titulą ginančiam „Žalgiriui“ ir, pralaimėję seriją iki dviejų pergalių 0-2, baigė pasirodymą šiame LKL sezone. Pirmą mačą namuose kauniečiai buvo laimėję 109:67.

Dar prieš varžybas jų laimėtojas visiems buvo žinomas, tad susitikimas vyko be didesnių emocijų. Tiesa, mačo pradžioje „Panevėžio“ krepšininkai dar bandė priešintis tituluotiems varžovams, tačiau iš toli taikliai atakavę kauniečiai jau po pirmojo kėlinio įgijo dviženklę persvarą – 24:13.

Iki didžiosios pertraukos likus žaisti 4 minutes „Panevėžys“ atsiliko tik dešimčia taškų (19:29), bet suaktyvinę gynybą „Žalgirio“ krepšininkai 19-ą min. pirmavo jau 44:19. Šeimininkų nesėkmes dėjimu iš viršaus nutraukė Ernestas Ežerskis, tačiau kauniečiai toliau dominavo aikštėje ir jau po dviejų kėlinių išsprendė visas problemas – 52:25. Beje, lygiai tokiu pat rezultatu „Žalgiris“ pirmavo ir įpusėjus pirmoms rungtynėms Kaune.

Antroje rungtynių pusėje komandoms beliko atlikti formalumus. Didžiausią 38 taškų persvarą (68:30) „Žalgiris“ buvo įgijęs trečiojo kėlinio viduryje. Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui panevėžiečiai buvo kiek sumažinę atsilikimą (56:83), tačiau rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidė „Žalgiris“ ir iškovojo įtikinamą pergalę – 94:60.

„Panevėžio“ ekipoje rezultatyviausias buvo Matas Niparavičius, pelnęs 17 taškų ir atkovojęs 11 kamuolių. Tomas Gaidamavičius įmetė 11 taškų, Saulius Kazevičius – 8, Aurimas Statkus – 7, Osvaldas Mačernis, Ernestas Ežerskis ir Giedrius Jankauskas – po 5, Paulius Staškūnas – 2.

Čempionų komandoje nesulaikomas buvo Simonas Serapinas, pelnęs 26 taškus, Jonas Mačiulis pridėjo 14 taškų, Paulius Jankūnas – 13, Tanoka Beardas – 10.

Rungtyniauja banguotai

Po rungtynių „Panevėžio“ vyriausiasis treneris Paulius Juodis pažymėjo, kad komanda sužaidė labai banguotai. „Kai susikaupiame, atrodo, galime sužaisti neblogai. Tačiau per toli buvome paleidę varžovus, o „Žalgiris“ ne ta komanda, kuri išbarstytų solidžią persvarą“, – sakė treneris, pagyręs kauniečius už gerą gynybą.

Apskritai, pasak P.Juodžio, „Žalgirio“ žaidimo kokybė dabar kyla į viršų, tad jis mano, kad LKL finalas turėtų būti įdomus.

Paprašytas įvertinti visą sezoną, P.Juodis sakė: „Mums prasta buvo pirma sezono pusė iki Naujųjų metų, kai patyrėme keletą apmaudžių nesėkmių. Galima sakyti, pritrūkome vienos pergalės, kad užimtume aukštesnę vietą ir išvengtume dvikovos su „Žalgiriu“. Dėl kito sezono treneris nieko negalėjo pasakyti, tik pažymėjo, kad pirmiausia reikėjo sudėti visus taškus šiame sezone ir tik po to tartis dėl ateinančio sezono.

Aiškūs trys pusfinalininkai

Pusfinalyje „Žalgirio“ krepšininkai rungtyniaus su Šiaulių „Šiauliais“, kurie šeštadienį išvykoje antrąkart 92:83 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir laimėjo ketvirtfinalio seriją 2-0.

Pirmi į pusfinalį pateko reguliariojo sezono nugalėtojai Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai, penktadienį svečiuose antrąkart 112:54 sutriuškinę autsaiderį Kauno „Atletą“.

Kitoje ketvirtfinalio poroje Vilniaus „Sakalai“ namuose 94:79 įveikė Kėdainių „Nevėžį“ ir išlygino serijos rezultatą 1-1. Lemiamas rungtynes komandos žais šiandien Kėdainiuose.

Laimis KAVOLIŪNAS

A.Repšio nuotr. Mače su čempionais „Panevėžio“ ekipos lyderis buvo M.Niparavičius (Nr. 6), pelnęs 17 taškų ir atkovojęs 11 kamuolių.

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto