Paraišką dalyvauti LAL privatizavime pateikė “Arijus”, “Novaturas” ir “Tez Tour” su partneriais

Paraišką dalyvauti nacionalinės oro bendrovės “Lietuvos
avialinijos” (LAL) privatizavime pateikė mažiausiai trys dalyviai – bendrovės “Arijus”, “Novaturo” ir “Hermis Capital” konsorciumas bei “Tez Tour” su “Aurela”.

Tai, kad LAL privatizavime dalyvaus Kauno krovinių gabenimo bei ekspedijavimo bendrovė “Arijus”, Eltai patvirtino įmonės generalinis direktorius Armis Valiulis.

“Arijus” pernai iš LAL už 2,05 mln. litų įsigijo bendrovę “Aviakompanija Lietuva”.

Paraišką taip pat ketvirtadienį pateikė didžiausias kelionių organizatorius Baltijos šalyse “Novaturas” kartu su investicijų grupe “Hermis Capital” bei jos valdoma keleivių vežimo bendrove “Kautra”. Tai Eltai patvirtino “Novaturo” rinkodaros ir komunikacijos direktorius Kęstutis Liutkus.

“Mūsų tikslas – LAL padaryti didžiausia oro bendrove Baltijos šalyse. Esame numatę veržtis ir į Rygos bei Talino uostus”, – sakė K. Liutkus.

Konsorciumas turi ambicijų užimti lyderio pozicijos Baltijos šalyse tiek užsakomųjų, tiek reguliariųjų reisų sferose.

LAL siekia įsigyti ir antra pagal dydį lietuviško kapitalo oro susisiekimo įmonė “Aurela”, kelionių operatorius “Tez Tour” bei telekomunikacijų, apsaugos, duomenų ir automatikos sprendimų bendrovė “Fima”. Tai pranešė “Fimai” reitingą nustačiusi kreditų valdymo ir skolų išieškojimo įmonė “Žvilgsnis iš arčiau”.

Valstybės turto fondas už viešo konkurso būdu privatizuojamo 100 proc. LAL akcijų tikisi gauti mažiausiai 9,3 mln. litų. Potencialus investuotojas per dvejus metus į avialinijų bendrovę turės investuoti ne mažiau kaip 10 mln. litų, didinant įmonės įstatinį kapitalą.

Potencialių investuotojų paraiškų buvo laukta iki ketvirtadienio, 10 valandos ryto, iškart po to prasidėjo pateiktų paraiškų peržiūra.

LAL pernai, dėl išaugusių degalų kainų bei intensyvios plėtros tęsiant skrydžių geografiją, taip pat turto perkainojimo, patyrė 9,04 mln. litų nuostolių. Užpernai įmonė buvo uždirbusi 297,4 tūkst. litų pelno.

2004 metais iš veiklos LAL gavo 222,01 mln. litų pajamų – 11,6 proc. daugiau nei 2003 metais (198,85 mln. litų).

LAL pernai skraidino 442,33 tūkst. keleivių – 41,7 proc. daugiau nei užpernai. Kartu su bendrojo maršruto eksploatavimo partneriais iš Vilniaus reguliariaisiais reisais skraidina keleivius į 15 Europos miestų. Vilniaus Tarptautiniame oro uoste aviakompanijai priklausė 48,3 proc. reguliariųjų reisų ir 45,7 proc. jais vežtų keleivių rinkos.

ELTA

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto