Welcome to Sekunde.lt   Click to listen highlighted text! Welcome to Sekunde.lt

Dvi Kauno savivaldybės tarnautojas ir advokatę nuo kalėjimo išgelbėjo Amnestijos įstatymas

Po kelerius metus užtrukusio Specialiųjų tyrimų tarnybos
(STT) tyrimo dvi Kauno miesto savivaldybės tarnautojas už piktnaudžiavimą
tarnyba teismas nubaudė dvejais metais ir penkiais mėnesiais nelaisvės. Dvejus
metus už grotų taip pat turėtų praleisti joms talkinusi advokatė. Tačiau
pritaikius Amnestijos įstatymo nuostatas, visos trys moterys nuo neatliktosios laisvės atėmimo bausmės dalies atleistos.

Kauno apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs 2004 m. lapkričio 2 d. Kauno apylinkės teismo nuosprendį, pripažino Kauno miesto savivaldybės tarnautojas Jūratę Bartkuvienę ir Teresę Juozūnienę kaltomis piktnaudžiavus tarnyba. Buvusiai Turto valdymo skyriaus Turto apskaitos ir kapitalo atstovavimo poskyrio viršininkei J. Bartkuvienei teismas skyrė dvejų metų, o buvusiai Pastatų priežiūros ir nuomos skyriaus vyriausiajai inžinierei T. Juozūnienei – penkių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Šioje byloje STT taip pat pateikė kaltinimus advokatei Saulenai Pranei Krūvelienei, kuri teismo pripažinta kalta dėl bendrininkavimo savivaldybės tarnautojai piktnaudžiaujant tarnyba. Teismas advokatei skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę.

STT tyrimo metu nustatė, kad 2001 metais J. Bartkuvienė, siekdama turtinės naudos, pažadėjo laisvalaikio klubo vadovui V. K. laimėti konkursą dėl negyvenamųjų patalpų nuomos Kauno miesto savivaldybėje. Ji veikė kartu su advokate S. P. Krūveliene, kuri pareikalavo, kad laisvalaikio klubo vadovas už laimėjimą konkurse duotų neteisėtą atlygį – 6000 JAV dolerių.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad T. Juozūnienė, būdama konkurso komisijos narė, už priimtą sprendimą paskelbti vienintelį konkurso dalyvį K. V. laimėtoju iš J. Bartkuvienės priėmė 200 JAV dolerių kyšį.

Kaip teigiama STT pranešime spaudai, Kauno apygardos teismo priimtas nuosprendis yra įsiteisėjęs. STT Kauno skyriaus vadovų teigimu, tai ne pirmas atvejis Kaune, kai už piktnaudžiavimą tarnyba yra nuteisiami savivaldybės darbuotojai.

Kauno miesto savivaldybės Personalo skyriaus duomenimis, J. Bartkuvienė savivaldybėje nebedirba, o T. Juozūnienė eina vyriausiosios ekonomistės pareigas Turto naudojimo ir statistinės apskaitos skyriuje.

ELTA

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Click to listen highlighted text!