JAV rinkėjai skundėsi rinkimų kompiuteriais

Įvairiuose JAV regionuose rinkėjai skundžiasi turėję rūpesčių su elektroninėmis balsavimo sistemomis; kritikai jau teigia, kad technika, kuria naudojosi trečdalis rinkėjų, gali klysti.

Iš viso gauta daugiau kaip 1100 skundų dėl vadinamųjų ATM aparatų, kurie arba veikė neteisingai, arba iš viso užgesdavo ekranai. Todėl rinkėjai dažnai likdavo nežinioje, ar jų balsai buvo įvertinti.

Merilende pritrūko Kongreso rinkimų biuletenių. Floridoje kai kurie elektroniniu būdu balsavusieji skundėsi, kad jų biuleteniai jau buvo užpildyti, jiems dar nepradėjus balsuoti. Naujajame Orleane, Majamyje, Filadelfijos priemiesčiuose rytą aparatai nebuvo laiku įjungti. Susidarė ilgos eilės. Kai kurie nesiryžo ilgai laukti ir nuėjo nebalsavę.

Rinkimų apsaugos koalicijos aktyvistai tvirtina gavę 1166 skundus dėl balsavimo aparatų veikimo. Tačiau elektroninių sistemų specialistai teigia, kad klaidas dažniausiai lėmė žmogiškasis veiksnys, ne technika. Manoma, kad elektroniniu būdu balsavo apie 45 milijonai registruotų rinkėjų.

Reuters-ELTA

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

- R E K L A M A -
- R E K L A M A -
- R E K L A M A -
- R E K L A M A -