Naujus telekomunikacijų sprendimus “Omnitel” pristato lengvai ir užtikrintai

Šalies telekomunikacijų rinkos lyderis “Omnitel” vakar Vilniuje prasidėjusioje parodoje “InfoBalt 2004” pristatė mobiliųjų technologijų galimybes ne vien įprastu būdu – garsais, bet ir vaizdais.

Pasak “Omnitel” Panevėžio regiono atstovybės vadovo Virginijaus Jurgaičio, parodoje pristatomos paslaugos, skirtos mobiliojo ryšio vartotojų patogumui, ir įprasmina ką tik rudenį pasirodžiusį naują bendrovės devizą “Lengvai ir užtikrintai”. Beje, naujas šūkis buvo pristatytas Panevėžiui praėjusią savaitę.

“Omnitel” viceprezidentas Dainius Pupkevičius sakė, kad bendrovės stende akcentuojamas jos paslaugų pasirinkimo, prijungimo ir naudojimo paprastumas. “Kiekvienam mūsų stendo lankytojui parodome, kaip gyvenimas supaprastėja, kai išradingai taikomos naujausios technologijos”, – sakė D.Pupkevičius.

Demonstravo naujoves

Vakar “InfoBalt” parodoje specialiai surengtoje spaudos konferencijoje “Omnitel” atstovai pasakojo apie tai, kaip bendrovė plėtoja lengviau suprantamas ir taikomas informacinių technologijų naujoves. Pažymėta, kad “Omnitel” aktyviai dalyvauja dabartiniame populiarios LNK televizijos projekte “Baras”.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs realybės šou “Baras” prodiuseris Laurynas Šeškus pasakojo apie “Omnitel” ir televizijos bendradarbiavimo vaisius. Anot jo, “Omnitel” vartotojai gali pirmieji gauti vaizdo (MMS) ir SMS naujienas tiesiai iš “Baro”. Be to, galima užsisakyti ir patikusio šio realybės šou dalyvio nuotrauką ir atsisiųsti ją į savo telefoną.

Parodoje “Omnitel” pristatė ir kelius sprendimus, jie plėtoja vaizdo žinučių galimybes. Specialiai “InfoBalt” parodai buvo parengtas momentinis MMS žinučių spausdinimo įrenginys. Nuotrauką, padarytą mobiliuoju telefonu, tereikia MMS žinute nusiųsti į aparatą ir netrukus vaizdas išspausdinamas ant popieriaus. D.Pupkevičius teigė: vasarą prasiveržęs MMS bumas – pirmas požymis, kad rinka pribrendo šioms paslaugoms.

Kita bendrovės naujovė, jau sulaukusi vartotojų pripažinimo, yra “Pyptonai”. Tai – galimybė “Omnitel” vartotojams vietoj įprasto laukimo signalo nemokamai klausytis dainos įrašo, anekdoto ar net jūros ošimo. Parodos metu kelius naujus “Pyptonus” siūloma “InfoBalt” svečiams išbandyti nemokamai.

Žinoma, “Omnitel” neužmiršo ir verslininkų poreikių. Jiems pristatoma karštą naujiena – kompleksinis mobiliojo biuro paketas “Omni Connect”. Jis leidžia iš bet kur, nesirūpinant technologijomis, patogiai jungtis prie interneto, naudotis elektroniniu paštu ir įmonės informacinės sistemos galimybėmis.

“Omnitel” stendą daro įspūdingą naujausio vaizdo ryšio 3G bandymų pavyzdžiai ir beveik paskutines dienas pagal specialią licenciją veikianti galimybė vaizdo telefoniją išbandyti Lietuvoje – vaizdo skambučiu pabendrauti su įžymybėmis ar telefonu pasižiūrėti televiziją.

Elektroninis parašas – “Sodrai”

“Omnitel” pranešė ir dar apie vieną patogią naujovę – elektroninį parašą, jis taip pat pristatytas parodoje. Skelbiama, kad bendrovė bendradarbiaus su Valstybinio socialinio draudimo (“Sodros”) fondo valdyba išbandydama elektroninio parašo mobiliuoju telefonu naudojimą praktikoje.

D.Pupkevičius ir “Sodros” direktorius Mindaugas Mikaila yra pasirašę ketinimų protokolą – įsipareigojo ištirti galimybę “Sodrai” internetu priimti ir išduoti juridiškai galiojančius elektroninio formato dokumentus. Taip pat išbandyti galimybę identifikuoti “Sodros” klientus, internetu besijungiančius prie fondo informacinės sistemos.

“Omnitel” jau anksčiau pradėjo taikyti mobiliojo elektroninio parašo galimybes su Informacinės visuomenės plėtros komitetu. Bendrovė elektroninio parašo mobiliuoju telefonu infrastruktūrą praktikoje išbando viena pirmųjų Europoje.

“Šis sprendimas yra realus ir tvirtas žingsnis elektroninės valdžios kūrimo link. Anksčiau buvo daug kalbama apie koncepcijas, o dabar mes ėmėmės jas įgyvendinti. Mobiliojo elektroninio parašo infrastruktūra yra viena perspektyviausių elektroninio parašo ar asmens tapatybės nustatymo priemonių”, – tvirtino D.Pupkevičius.

“Sodra” šiuo projektu siekia gerinti klientų aptarnavimą, pritaikydama informacines technologijas, – teigė M.Mikaila. – Elektroninio parašo naudojimas “Sodros” valdymą ir paslaugų teikimą padarys efektyvesnį, atviresnį ir patogesnį”.

Pagal pasirašytą ketinimų protokolą mobiliojo elektroninio parašo sistemos diegimo darbai turėtų būti baigti šių metų gruodį. Diegdama mobiliojo parašo sprendimus “Omnitel” šiuo metu aktyviai bendradarbiauja su dar keliomis valstybinėmis institucijomis. Be to, telekomunikacijų bendrovė pranešė, jog rengiami ir pirmieji mobiliojo parašo panaudojimo projektai finansų sektoriuje.

Romanas Zinčenka
tel. 468853, roman@sekunde.lt

Bendrinti šį straipsnį
Komentarų: 0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

- R E K L A M A -
- R E K L A M A -
- R E K L A M A -
- R E K L A M A -