Site icon sekunde.lt

Traumų išretintas „Lietkabelis“ išvykoje palaužė Šiaulių ekipą

P. Židonio

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) rungtynėse Šiauliuose nuožmi kova vyko iki paskutinių sekundžių, tačiau galiausiai Panevėžio „Lietkabelis“ (15/6) palaužė „Šiaulių“ (5/16) ekipą – 84:86 (29:23, 17:28, 16:16, 22:19).

„Lietkabeliui“ šiame susitikime negalėjo padėti net trys krepšininkai: Džordže Gagičius, Margiris Normantas ir Vytenis Lipkevičius.

Panevėžiečiams rungtynių pradžia klostėsi sėkmingai. Savo minutes puikiai išnaudojo starto penkete susitikimą pradėjęs Tadas Vaičiūnas – jis pelnė du tritaškius paeiliui, o „Lietkabelis“ nutolo nuo varžovų (0:9). Tačiau šiauliečiai taip pat surengė kelias sėkmingas atakas ir priartėjo prie svečių 6:10. Vėliau abi ekipos labiau akcentavo žaidimą puolime ir po rezultatyvaus pirmojo ketvirčio „Šiauliai“ buvo priekyje – 29:23.

Šeimininkai antrajame ketvirtyje kiek sustojo, o tuo pasinaudojęs „Lietkabelis“ po T. Barnieso ir G. Masiulio metimų rezultatą išlygino (31:31). Tuomet šiauliečių ekipoje įspūdingą pasirodymą surengė Kasparas Berzinis – po ketvirtojo latvio tritaškio A. Sireikos auklėtiniai įgijo 5 taškų pranašumą (40:35). Vis dėlto, prieš pat ilgąją pertrauką „Lietkabelis“ perėmė iniciatyvą į savo rankas ir po dviejų ketvirčių turėjo nedidelę persvarą – 46:51.

Atkakli kova tęsėsi ir trečiajame ketvirtyje. Po Kasparo Berzinio metimo iš po krepšio skirtumas tarp komandų ištirpo iki 2 taškų – 56:58. Visgi, „Lietkabelis“ prieš lemiamą kėlinį sugebėjo pasiekti turėtą 5 taškų pranašumą (62:67).

Ketvirtajame kėlinyje netrūko nervingų situacijų ir netaiklių metimų. Sužaidus lygiai pusę ketvirčio šiauliečiai persvėrė rezultatą savo naudai – 73:71. Netrukus K. Vinalesas baudų metimais vėl atstatė pusiausvyrą (73:73). „Lietkabelio“ gretose žibėjo Kyle`as Vinalesas – įžaidėjas surengė kelias sėkmingas atakas ir svečiai buvo priekyje 4 taškais – 78:82. Šiauliečiai į tai atsakė taikliais metimais ir prieš lemiamą svečių ataką buvo priekyje (84:83). Tuomet tritaškiu pasižymėjo Gytis Masiulis, išvedęs į priekį „Lietkabelį“ – 84:86. Šeimininkai sėkmingos atakos nesurengė, o panevėžiečiai iškovojo sudėtingą pergalę.

„Šiauliai“: Kasparas Berzinis 22, Arminas Urbutis 17.

Lietkabelis“: Kyle`as Vinalesas 20, Paulius Valinskas 17.