Site icon sekunde.lt

Šmaikščios Velykų stalo puošmenos

Floristė, floristikos mokytoja Neringa Paukštytė-Simonavičė rekomenduoja pakviesti pavasarį į namus palengva ir su malonumu, paprastomis ir natūraliomis priemonėmis, randamomis čia pat – parke, namuose ar parduotuvėje. Pasirodo, sukurti pavasarinę augalų kompoziciją nėra sudėtinga, kai turi gerų idėjų.

Po ilgos žiemos esame pasiilgę pavasario, jo gaivos ir trapumo, o šv. Velykos tai ir simbolizuoja: naują pradžią mūsų viduje, aplinkoje ir gamtoje. „Mes, moterys, mėgstame kurti, dekoruoti, puošti namus, tai mums įgimta, duota gamtos“, – teigė gėlių studijos „Pūkuotas vėjas“ įkūrėja N.Paukštytė-Simonavičė. Ji patarė, kaip paprastai, nesudėtingai, bet išradingai pasipuošti namus artėjančioms šv. Velykoms.

„Parsineškite iš lauko medžių šakelių: beržo, lazdyno ar liepos, blindės (kačiukų), vyšnios – savaitė, ir jau džiaugsitės pirma žaluma. Nebijokite eksperimentuoti, atrasti jums gražios šakų grafikos. Nustebinti gali kaštono pumpurų dydis, sprogimas, plaukuoti gležni lapeliai. Tokią puokštę galite dabinti išpūstais kiaušinių lukštais, prieš tai juos dekoravusios, apklijavusios plunksnomis, džiovintais augalais ar stalo servetėlių aplikacijomis. Į šią puokštę įterpkite pavasarinių gėlių, tulpių, narcizų, hiacintų ar kitų patinkančių žiedų, – kaip suformuoti dailią kompoziciją vazoje pasakojo floristė. – Sukelti šypseną ir nustebinti svečius galite pavasarines gėles pamerkusios su morkomis. Idealu, jei gausite pirkti morkų su lapais. Jų itin graži spalva! Ir tai puikus pavyzdys vaikų kūrybingumui skatinti.“

Sukelti šypseną ir nustebinti svečius galite pavasarines gėles pamerkusios su morkomis. Tai puikus pavyzdys vaikų kūrybingumui skatinti.

Kerinčias gėlių kompozicijas kurianti N.Paukštytė-Simonavičė naudoja gamtoje randamas natūralias medžiagas: samanas, apkerpėjusias šakas, medžių žievę, nudžiūvusią žolę, smilgas, sraigių paliktus kiautus. Visa tai menininkė vadina „tikrais turtais“. Įvairių netikėtų detalių, anot jos, galima aptikti net pasirausus namų spintelėse. „Namuose visada bus stiklainių, kiaušinių lukštų ir dėžučių, pavasarį puikiai tiks šakninės daržovės (morkos, burokėliai, imbierai, česnakai, svogūnai), įvairios sėklos (saulėgrąžų, pipirmėčių, porų, kviečių). Nebijokite sudygusių bulvių – jos turi savito žavesio! Visa tai suderinus, rezultatas nustebins“, – teigė „Pūkuoto vėjo“ studijos sumanytoja.

Išradinga floristė, komponuodama augalus, stengiasi panaudoti ir antrines žaliavas. „Kiaušinių dėklai ir lukštai, servetėlės ir popierius, konservų indeliai, stiklainiai, sudegusių žvakių vaškas – viskas tinka. Spintoje rasite nenaudojamą megztinį ar suknelę… Šiuos daiktus transformavus galima sukurti išties puikių puošybos detalių ir kompozicijų, – glostydama suknelės diržo kutus N.Paukštytė-Simonavičė prisipažino labai laukianti šv. Velykų. Šią gamtos atbudimo šventę ji visada pasitinka pas tėvus, kartu su savo šeima. – Svarbus ritualas – eiti pasivaikščioti ir prisirinkti pirmųjų augalėlių kiaušiniams marginti. Vėliau visi kartu juos marginame. Tai – ir žaidimas, ir malonus bendravimas ilgai nesimačius.“

Paukščio milžino kiaušiniai

Įspūdingo dydžio kiaušinių papjė mašė technika galite pasigaminti ir jūs.

Jums reikės:

Pripūstą balioną apklijuojame skiestame lipale pamirkytomis plėšytomis servetėlėmis ar popieriumi. Formuojame 5–8 sluoksnius, kad būtų tvirtas. Paliekame džiūti parai ar dviem. Idealu padėti prie radiatoriaus, kad greičiau džiūtų. Išdžiūvusį balioną dekoruojame pasirinktu metodu ir vėl paliekate džiūti.

Prieš dekoruojant galima iškirpti ertmę baliono viršuje. Į tokį išdžiūvusį kiaušinį galėsite priberti saldainių ar įstatyti vazoninį augalą: narcizą, hiacintą, tulpę arba raktažolę. Vazoną apgaubkite maišeliu, kad jis neleistų drėgmės ir jūsų kiaušinis neištižtų. Tai puiki namų dekoracija ar dovana einant į svečius.

Exit mobile version