Praūžusias Naujųjų sutiktuves dar kurį laiką primins skveruose, stadionuose ir gatvėse užsilikusios šiukšlės nuo fejerverkų.
Šis triukšmingas ir įspūdingas reginys danguje visame pasaulyje yra simbolinis slenkstis iš vienų metų į kitus.
Lietuvos didmiesčiai atsisakė fejerverkų, tačiau tai nereiškia, kad Naujieji atėjo tyliai – miestų aikštėse juos leido švenčiantys gyventojai.
Nugriaudėjus naujametės nakties fejerverkams, panevėžiečių klausiame: ar žavitės jų spektakliu danguje? Ar ši populiari pramoga – grožis, ar beprasmė, net žalinga atrakcija? Ir ką jie mano apie siūlymus atsisakyti fejerverkų per visas šventes?
Irena ULVYDAITĖ-SNABAITIENĖ
Estrados dainininkė
Visai uždrausti fejerverkų nereikėtų, bet būčiau už tai, kad jie būtų leidžiami tik vieną kartą per metus, pavyzdžiui, Naujųjų naktį. Tada jų teikiamas džiaugsmas gal būtų didesnis. Bet dabar kone kiekvienas renginys neapsieina be fejerverkų – ar gimtadienis, ar vestuvės, ar abiturientų išleistuvės, ar naujos parduotuvės atidarymas. Fejerverkai gražu, bet šitiek dūmų, šitiek sieros ir kitų kenksmingų medžiagų paleidžiama į aplinką. Tai neatsakingas gamtos niokojimas.
Aš esu alergiška dūmams, tad per Naujuosius net nėjau į lauką, atidariau langą ir vėl uždariau. Šiemet po ilgos pertraukos Naujuosius sutikau namuose, fejerverkus stebėjau pro langą. Šalia mūsų namų – didžiulis stadionas, kuriame labai daug panevėžiečių juos leido.
Pastebėjau, kad buvo labai daug neatsakingų žmonių, liepsnas nukreipė vos ne vienas į kitą.
Privačiose šventėse vis daugiau žmonių atsisako fejerverkų, bet dar yra tokių, kurie be jų neįsivaizduoja šventės. Taip, fejerverkai gražu, bet kai jie leidžiami taip dažnai, nebeturi to efekto, tiesiog nusibosta, nebetenka prasmės, o dar ir kenkia aplinkai.