Site icon sekunde.lt

Saugus grilio sezonas: pagrindiniai patarimai

Puikus oras, savaitgalis kieme ir gardūs grilio patiekalai – būtent taip daugelis iš mūsų įsivaizduoja šiltąjį sezoną. Pasitelkę specialią grilio įrangą, galime pasigaminti pačius įvairiausius mėsos, žuvies ar daržovių patiekalus – net ir pradedantiesiems lengvai sekasi tai daryti. Visgi, labai svarbu, kad toks maisto kepimas ne tik leistų mėgautis gardaus skonio kulinariniais šedevrais, bet ir būtų visiškai saugus tiek mums, tiek ir mus supančiai aplinkai. Užtikrinti saugias gaminimo sąlygas nėra sudėtinga – tereikia įsiminti keletą pagrindinių patarimų.

Grilių naudokite tik lauke

Lauko šašlykinės ne veltui taip ir vadinamos, jog būtų naudojamos būtent lauke, atviroje erdvėje, o ne kitose vietose. Neretai pasitaiko atvejų, kuomet nusprendžiama šią įrangą pastatyti balkone, garaže ar kitose šiek tiek uždaresnėse vietose, tačiau reikėtų turėti omenyje, jog tuomet yra labai stipriai rizikuojama. Jei norisi pastogės, verčiau įsigykite specialią kepsninei pritaikytą pavėsinę: jos konstrukcijos nebus degios, o Jūs saugiai galėsite gaminti net ir šiek tiek prastesniu oru.

Pastatykite įrangą toliau nuo namo

Pirmiausia turėtumėte vengti durų ir kitų praėjimų: jeigu netoliese žaidžia vaikai, jie netyčia gaminį gali užkliudyti. Grilio įrangą turėtumėte laikyti ne mažesniu nei trijų metrų atstumu nuo namo ar kitų statinių – taip gerokai sumažinsite gaisro riziką. Taip pat reikėtų vengti medinių ir kitų degių konstrukcijų. Toks sprendimas bus naudingas ir tiems, kurie naudoja atviro tipo šašlykines – tuomet iš jų sklindantys ir pro langus besiskverbiantys dūmai netrikdys kitų namiškių kasdienybės.

Jei vieniems kepti maistą lauke nuobodu, netoliese (išlaikant saugius atstumus) įrenkite svečių pasisėdėjimo vietą. Tuomet net ir nepalikdami kepsninės be priežiūros, patogiai ir saugiai galėsite su jais pabendrauti. Įvairių laisvalaikiui kieme pritaikytų prekių rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Įsitikinkite, kad grilius stovi ant lygaus paviršiaus

Ne mažiau nei aplink grilį esanti aplinka, svarbus ir paviršius, ant kurio jį statysite. Jei jis nebus visiškai stabilus, šašlykinė bet kada galės apvirsti – tuomet gaisras bus neišvengiamas. Visgi, jeigu surasite kuo lygesnį ir stabilesnį pagrindą, tokių nesklandumų tikrai pavyks išvengti. Tai gali būti plytelės, kitas betoninis paviršius ar bet kokia kita vieta, kur šią įrangą galėtumėte pastatyti itin tvirtai.

Nuvalykite įrangą po naudojimo

Šis žingsnis svarbus ne tik dėl estetikos ir higienos, bet ir dėl saugumo. Ne paslaptis, jog būtent riebalai yra pagrindinis įsiliepsnojimo šaltinis, tad jeigu jų likučių bus ant grotelių ar kitų detalių, sekantį kartą gaminant gaisro rizika bus kur kas didesnė. Dažniausiai groteles užtenka nuvalyti paprasčiausiu šepetėliu, tad šis procesas nepareikalaus labai didelių Jūsų pastangų, tačiau darydami tai reguliariai, gerokai pakelsite tokio gaminimo saugumo lygį.

Gamindami kepsninės nepalikite be priežiūros

Tai ypač aktualu tuomet, jei naudojate šašlykinę su didele šiluma ir atvira liepsna – tokiais atvejais net ir kelios minutės gali būti labai lemtingos. Susiplanuokite dieną taip, kad gamindami galėtumėte prižiūrėti maistą, o jei reikia šiek tiek atsitraukti, suraskite sau kitą pamainą. Šiuo atveju ir vėlgi verta prisiminti patarimą, jog netoliese galėtumėte įkurti pasisėdėjimų zoną – taip net ir neatsitraukdami nuo šašlykinės, galėsite laisviau bendrauti.

Visuomet turėkite vandens buteliuką šalia savęs

Tikėtina, kad tiesiog stovėdami prie šašlykinės, su galimais pavojais taip lengvai nesusitvarkysite, tad turėtumėte reikiama „amunicija“ pasirūpinti iš anksto. Didesnių liepsnų užgesinimui puikiai tiks paprasčiausias vanduo – jei jis bus purškiamoje taroje, jį ant ugnies galėsite lengvai užpurkšti. Geriausia dalis ta, jog vanduo nei kiek nepakenks Jūsų maistui, taigi net ir tuomet, jei liepsnų netrūks, vakarienė tikrai nebus sugadinta. Tuo džiaugsitės ne tik Jūs, bet ir namiškiai.

Dėvėkite tinkamus drabužius

Galbūt kiek netikėta, tačiau net ir mūsų pasirinkta apranga turi įtakos tam, kaip saugiai pavyks lauke paruošti gardžius patiekalus. Norėdami išvengti bet kokių nemalonių situacijų, turėtumėte vengti drabužių, turinčių ilgas rankoves ar kabančias dalis – tai aktualu net ir renkantis prijuostę. Tokie rūbai gali daug greičiau prisiliesti prie atviros liepsnos ir patys užsiliepsnoti, tad prieš stodami prie grilio, įsitikinkite, kad apranga netrukdys jokiems tolimesniems procesams – atsarga gėdos šiuo atveju tikrai nepadarys.

Neperkraukite grotelių

Tiek grotelių, tiek iešmų nereikėtų perkrauti maistu – tai ypač aktualu tuomet, jei kepate riebesnę mėsą. Jei ant liepsnos vienu metu lašės itin didelis kiekis riebalų, jie gali „pagauti“ ugnį ir užsiliepsnoti taip stipriai, kad net nespėsite laiku imtis reikiamų veiksmų. Dažniau gaminant didesniais kiekiais, verčiau reikėtų pagalvoti apie didesnę grilio įrangą – dabar prekyboje tikrai yra pačių įvairiausių variantų. Jų rasite apžiūrinėdami ir šašlykines: spauskite čia, jei norite su jomis susipažinti.

Įsidėmėję visas šias taisykles, gardžiais grilio patiekalais mėgausitės gerokai saugiau. Ypatingų sąlygų toks kepimas tikrai nereikalauja – svarbiausia pasirūpinti pačia įranga, nepalikti jos be priežiūros ir laikytis saugių atstumų.

Exit mobile version