Site icon sekunde.lt

Popietė viename seniausių Lietuvos muziejų: gamtos grožybių gausa ir vaikus įtraukiančios pamokos

DARBAI. Pasinaudojus 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijomis zoologijos muziejuje planuojama įkurti naują edukacinę klasę, jos techninis planas jau rengiamas. Mariaus Vizbaro nuotr.

Jau šiandien ir mažuosius lankytojus, ir suaugusiuosius kaip magnetas savo edukaciniais renginiais bei gausiomis ekspozicijomis traukiantis Tado Ivanausko zoologijos muziejus mokomųjų renginių greitai galės surengti dar daugiau.

Vienas seniausių Lietuvos muziejų savo pastate Kaune žada įrengti naują edukacinę klasę, o jam priklausančioje Ventės rago ornitologijos stotyje baigia molo rekonstrukcijos darbus. Lankytojus tokie planai džiugina, jie tikisi muziejuje ateityje patirti dar smagesnių akimirkų.

Valandos muziejuje neprailgsta

Nuo drugių kolekcijos ir tokių egzotiškų gyvūnų, kaip ančiasnapiai ar echidnos, iškamšų iki mokslinių laboratorijų bei medžioklės trofėjų salės. Net 40 tūkst. lankytojų per metus sutraukiantis Tado Ivanausko muziejus jų nepalieka abejingų.

Per tris aukštus 2500 kv. m plote išsidriekęs muziejus savo eksponatus laiko skirtinguose skyriuose – bestuburių, vabzdžių, žuvų, varliagyvių ir roplių, paukščių bei žinduolių. Veikia ir atskiras ekskursinis skyrius.

Be to, nedaug kas žino, kad jau 2019 m. savo šimtmetį minėsiančio zoologijos muziejaus valdos Kaunu neapsiriboja. Jam priklauso ir aplinkos tyrimų laboratorija Juodkrantėje, Ventės rago ornitologijos stotis bei Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato muziejus.

Kaip pasakoja tris vaikus auginanti kaunietė Agnė, muziejuje ji kartu su visa šeima pirmą sykį apsilankė šių metų pavasarį ir buvo maloniai nustebinta ne tik siūlomų ekskursijų kokybe, bet ir įdomiomis bei naudingomis ekspozicijomis.

„Kelios muziejuje praleistos valandos tikrai neprailgo. Džiugu, kad apsilankymas čia nėra vien tik žiūrėjimas į išdėliotus dulkančius eksponatus. Patiko vienoje iš salių rodomi įvairūs filmai apie gamtą ir rengiamos edukacinės programos vaikams“, – teigė zoologijos muziejaus lankytoja ir pažymėjo, jog rengiami užsiėmimai vaikams juos ne tik skatina būti neabejingus gamtai, bet ir gali motyvuoti rinktis gamtininko ar biologo kelią ateityje.

Priklausomai nuo vaiko amžiaus ir pomėgių, Kauno muziejuje siūlomos net penkios skirtingos edukacinių užsiėmimų programos. Tiesa, tėvai vietomis į tokį užsiėmimą raginami pasirūpinti iš anksto – jas užsakyti telefonu arba elektroniniu paštu. Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje zoomuziejus.lt.

Atsiras papildoma mokymų erdvė

Tado Ivanausko muziejaus atstovų teigimu, nors edukaciniai renginiai vaikams populiarumu nesiskundžia, tačiau šiuo metu trūksta jiems rengti skirtų patalpų. Dabartinėse erdvėse muziejus jau nebeturi galimybės priimti visų norinčiųjų ir dėl to yra priverstas riboti užsiėmimuose norinčių dalyvauti jaunųjų lankytojų skaičių.

Vis dėlto pasinaudodamas 2014–2020 m. Europos Sąjungos  fondų investicijomis muziejus jau netrukus žada įrengti naują edukacinę klasę, jos techninis planas šiuo metu rengiamas. Numatyta, kad užsiėmimai vyks beveik 200 kv. m patalpose trečiame pastato aukšte, nenaudojamos terasos vietoje. Planuojamos lėšos taip pat bus panaudotos ir šviečiamajai veiklai, būtinai įrangai bei baldams įsigyti.

Tado Ivanausko zoologijos muziejui atnaujinti numatoma skirti daugiau nei 706 tūkst. Eur, iš jų beveik 601 tūkst. padengs ES struktūrinių fondų lėšos, o likusi dalis – pinigai iš valstybės biudžeto.

Įgyvendinus būsimas naujoves muziejuje planuojama vykdyti dar daugiau edukacinių renginių, o užsiėmimų dalyviai įgis galimybę aktyviau dalyvauti mokymo ir mokymosi procese.

„Labai gerai, kad ateityje čia bus dar viena papildoma erdvė vaikams, kurioje jie bus supažindinami su gamtos įvairove ir gamtosaugos idėjomis. Tai puikus būdas įskiepyti meilę gamtai“, – muziejaus planais įrengti papildomą edukacinę klasę džiaugėsi kaunietė Agnė.

Bus atnaujintas molas

Tiesa, kurti naują edukacinę erdvę nėra vienintelė naujovė, kurią savo lankytojams paruošė seniausias Lietuvos muziejus. Šilutės rajone įkurtame Ventės rago ornitologinės stoties filiale (vros.lt), esančiame vienu didžiausių paukščių koncentracijos taškų Baltosios–Baltijos jūrų migraciniame kelyje, taip pat už ES fondų lėšas iki vasaros pabaigos bus atnaujintas molas.

Sprendimą atlikti molo rekonstrukcijos darbus paskatino bloga statinio būklė. Muziejaus atstovai džiaugiasi, kad po remonto bus garantuotas visiškas tiek ornitologinės stoties darbuotojų, tiek lankytojų saugumas, nes kitaip naudojimąsi molu tektų apriboti.

Be lankytojų iš visos Lietuvos ir svečių iš užsienio pamėgto molo, Ventės rage dar 1929 m. įkurta ornitologinė stotis siūlo susipažinti su iš beveik 4 tūkstančių eksponatų sudaryta ekspozicija, pasigėrėti paukščių migracijos ekspozicija ar pasigrožėti vaizdais apžvalgos aikštelėje. Ventės rago ornitologinė stotis, kaip ir Tado Ivanausko muziejus Kaune, lankytojams ekspozicijas išsamiau siūlo apžiūrėti užsisakius gido paslaugas.

 

 

Exit mobile version