Site icon sekunde.lt

Panevėžys šoko su visa Lietuva

Panevėžys šoka

P. Židonio nuotr.

Jau tradicinė, penktoji unikali akcija „Visa Lietuva šoka“ šį penktadienį pakvietė panevėžiečius įsisukti į bendrą tradicinių tautinių šokių sūkurį. Ne tik patirti puikių emocijų šokio siautuly, bet ir pažinti tautos kultūrą bei tradicijas per šokį.

Kaip pasakojo Panevėžio kraštotyros muziejaus Etninės kultūros skyriaus vedėja ir folkloro ansamblio „Raskila“ vadovė Lina Vilienė, vienas svarbiausių akcijos tikslų – įtraukti į liaudies šokio sūkurį kuo daugiau visuomenės ir pasiekti, kad jis taptų matomu ne tik scenose, bet ir būtų prieinamas bei pamėgtas kiekvienam. Nors gamta šįkart nelepino šiluma, norinčiųjų prisiminti ar išmokti šokti senuosius liaudies šokius netrūko.

„Šįkart susitikimo vieta pakeista. Prie Aleksandro paminklo neturėjome jokios pastogės, baiminomės lietaus, tad džiaugiamės visais tais, kurie atėjo“, – sakė L. Vilienė.

Jos teigimu, ši unikali akcija – ne kolektyvų pasirodymas, o puiki proga išmokti lietuviškų tradicinių šokių. Lietuviai nuo seno mėgo linksmintis vakaronėse. Todėl ir šį vakarą daugiausia prisiminti būtent aukštaitiškų senųjų šokių žingsneliai. O šokiams nėra jokių amžiaus ribų – į ratelį buvo kviečiami ir patys mažiausieji, ir senjorai.

„Šokti gali visi. O kuo daugiau šokėjų, tuo linksmiau“, – tvirtino L. Vilienė.

Pasak Lietuvos nacionalinio kultūros centro atstovų, projektu siekiama populiarinti lietuvišką šokį, sukurti progą pabendrauti miestelių bendruomenėms, pagilinti žinias apie tautos tradicijas, kultūrą. Atėjusieji kviečiami šokti visų penkių Lietuvos regionų – aukštaičių, dzūkų, sūduvių, žemaičių ir Mažosios Lietuvos – šokius.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro duomenimis, kasmet akcijos metu įvyksta per 100 šokių švenčių įvairiose Lietuvos vietovėse, jos suburia apie 20 tūkst. akcijos dalyvių ir stebėtojų.

P. Židonio nuotr.

Galerija

Exit mobile version