Site icon sekunde.lt

Panevėžiečių apklausa: ko reikia miestui?

P. Židonio nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė kovo 30–balandžio 7 d. kvietė miesto gyventojus dalyvauti apklausoje ir teikti pasiūlymus Panevėžio plėtros 2021–2027 m. strateginio plano priemonėms.

Apklausoje dalyvavę asmenys pateikė 223 pasiūlymus, kurie suskirstyti į 7 temas: infrastruktūra; laisvalaikio erdvės ir veiklos; miesto plėtra ir valdymas; kultūra ir paveldas; bendruomeniškumo puoselėjimas; švietimas; sveikatos priežiūra ir socialinės paslaugos.

Kaip teigiama Savivaldybės pranešime, daugiau nei trečdalis pateiktų pasiūlymų susiję su miesto infrastruktūros tobulinimu: viešosios infrastruktūros, gatvių, kelių, dviračių, pėsčiųjų takų, šaligatvių, viešojo transporto teikiamų paslaugų atnaujinimu ir plėtra. Gyventojai išskiria miegamųjų rajonų kiemų infrastruktūros – stovėjimo aikštelių, vaikų žaidimo aikštelių atnaujinimą ir modernizavimą, apleistų objektų ir viešųjų erdvių sutvarkymą, nuoseklų senosios ir naujosios architektūros planavimą. Gyventojams aktualus gatvių asfaltavimas, tvarkymas, jungimas ir šalia esančių pėsčiųjų takų įrengimas, užtikrinant jų apšvietimą. Apklausoje dalyvavę panevėžiečiai siūlo įrengti naujų dviračių ir pėsčiųjų takų. Miestiečiai laukia naujos autobusų stoties, taip pat atnaujintų, su viešuoju transportu susijusių, paslaugų.

Kita dalis pateiktų pasiūlymų susijusi su laisvalaikio praleidimo erdvėmis ir veiklomis – rekreacija, turistams patrauklių objektų kūrimu, naujų pramogų ir sportui pritaikytų vietų įrengimu. Dalyvavusieji apklausoje nori visame mieste matyti daugiau naujų žalių erdvių – parkų, skverų, naujai sodinamų medžių ir prižiūrimų želdynų bei turėdami daugiau aktyviai pramogauti, praleisti laisvalaikį ir sportuoti skirtų vietų, erdvių – ekstremaliojo sporto aikštelių, atvirų sporto aikštynų, aktyvių pramogų lauke „Ekrano“ marių teritorijoje, SPA ir reabilitacijos centrų ir kt.

Taip pat pasiūlyta Panevėžyje įkurti technologijų-informatikos centrą, diegti ir naudoti daugiau atsinaujinančių energijos išteklių, orientuotis į jaunų specialistų pritraukimą, kuriant patrauklias darbo vietas ir skatinant naujų verslų kūrimą. Siūloma kurti ryškesnį miesto identitetą, jį sieti su robotikos, elektronikos miesto įvaizdžiu.

Panevėžiečiai ateities miestą įsivaizduoja taip pat su rekonstruotais teatrais ir naujai įrengta, puikią akustiką turinčia modernia koncertų ir renginių sale. Taip pat apklausoje dalyvavę miestiečiai siūlo įveiklinti reikšmingus paveldo objektus, esančius centrinėje miesto dalyje.

2027 m. panevėžiečiai tikisi gyventi mieste, kuris remia bendruomenių iniciatyvas ir aktyviai įtraukia panevėžiečius į miesto kūrimą – nuosekliai ir aktyviai dirba su bendruomenėmis, jas įtraukia į sprendimų formavimą ir vykdymą. Apklausos dalyviai siūlė įgyvendinti bendro miesto sodo, klimatui draugiškiausio miesto ir sveikos gyvensenos, gyvenimo be atliekų (angl. „Zero Waste“) skatinimo idėjas.

Panevėžiečiai teikė pasiūlymų ir mieste vykdomam švietimui – gyventojai tikisi šiuolaikiškų ir progresyvių mokyklų, universiteto ar jo padalinio įkūrimo, kuris padėtų į miestą pritraukti daugiau jaunimo. Taip pat naujo, moderniu požiūriu į švietimą paremto moksleivių dienos centro, suteikiančio vaikams galimybes kurti, ieškoti ir eksperimentuoti.

Pasiūlymų sulaukė ir sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų, viešojo saugumo sektoriai – gyventojai siūlo tobulinti teikiamas sveikatos paslaugas, įkurti emocinio intelekto laboratoriją ir paslaugas labiau orientuoti į senjorų poreikių tenkinimą ir gyvenimo kokybės užtikrinimą. Miesto saugumą siūloma didinti diegiant daugiau vaizdo stebėjimo kamerų ir aktyvinant policijos pareigūnų budėjimą tamsiuoju paros metu.

Savivaldybė teigia, jog gyventojų pateiktus pasiūlymus į Panevėžio miesto plėtros 2021–2027 m. strateginį planą bus siekiama įtraukti koreguojant priemonių planą.

Exit mobile version