Site icon sekunde.lt

Į Panevėžį koją įkėlė norvegų baldų gamintojai

Vis dar pustuštėje Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) kuriasi trečias investuotojas. Greta vietos reklamos bendrovės ir Norvegijos megztų vilnonių drabužių gamintojos iškils dar viena norvegų kapitalo įmonė.

Į Panevėžį ateinanti stambiausia Norvegijos baldų gamintoja „IMG Group“ planuoja statybos darbus užbaigti iki kitų metų pradžios ir per pirmą etapą sukurti 125-ias naujas darbo vietas. V. Bulaičio nuotr.

 

Vis dar pustuštėje Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) kuriasi trečias investuotojas. Greta vietos reklamos bendrovės ir Norvegijos megztų vilnonių drabužių gamintojos iškils dar viena norvegų kapitalo įmonė.

Jos statybos darbų startą pažymėjo kapsulės įkasimo ceremonija.

Į Panevėžį ateinanti stambiausia Norvegijos baldų gamintoja „IMG Group“ planuoja statybos darbus užbaigti iki kitų metų pradžios ir per pirmą etapą sukurti 125-ias naujas darbo vietas. Naujasis investuotojas užims apie 4 ha LEZ teritorijos. Teigiama, jog pradinė norvegų įmonės investicija į baldų gamyklą ir paskirstymo centrą sieks 10 mln. Eur.

Žinoma pasaulyje

Šiuo metu įmonė veiklą Europos rinkoje vykdo savo produkciją transportuodama iš Azijoje veikiančių gamyklų.

Norvegų kapitalo „IMG Group“ priklauso „Ekornes“ grupei, gaminančiai sofas ir kėdes. „Ekornes“ skelbia, kad IMG produkcija geriausiai žinoma Australijoje ir JAV.

Grupė iš viso turi devynias baldų gamyklas.

Nuo 2014-ųjų J. Janonio g. veikianti Panevėžio LEZ užima 47 ha teritorijos. Iš jų 12 ha skirti infrastruktūrai ir netinkami statyboms. Nepaisant, kad čia kurtis investuotojai viliojami akcentuojant strategiškai patogią Panevėžio geografinę padėtį bei pačios LEZ privalumus – įrengta visa reikalinga infrastruktūra (dujos, elektra, vanduo, nuotekos, keliai, apšvietimas), šis verslo lopšys vis dar pustuštis – išnuomota maždaug pusė teritorijos.

Stabdo darbo jėgos stygius

Panevėžio vicemero Alekso Varnos nuomone, investuotojų apsisprendimą kurtis konkrečioje teritorijoje vis dažniau nulemia ne vien sukurta infrastruktūra, bet ir darbo jėgos pasiūla.

„Nors apskaičiuota, kad Lietuva besidomintys investuotojai užduoda 70 klausimų, vis dėlto pagrindinis, ar regionas pajėgus įmonę aprūpinti tinkamos kvalifikacijos specialistais. Tai esminė mūsų problema“, – sako vicemeras.

Gyvenant ant 4-osios pramonės revoliucijos slenksčio, pasak A. Varnos, Panevėžio įmonėse automatizuojamos darbo vietos ne tik gamyboje. Kai kurios įmonės atsisakė fizinio darbo jau ir sandėliuose.

„Darbdaviams dabar reikalingi kitokie specialistai, gebantys aptarnauti linijas, plataus profilio inžinieriai“, – sako vicemeras.

Panevėžį investicijoms pasirinkusius Norvegijos baldų gamintojus, pasak A. Varnos, miestas pajėgus aprūpinti iš pradžių labiausiai reikalingais baldų surinkėjais.

Vicemero nuomone, Aukštaitijos sostinei patrauklumo skandinavų investuotojų akyse pridėjo ir čia sėkmingai veikiančių Norvegijos įmonių tinklas.

Exit mobile version