Site icon sekunde.lt

Lietuvai atstovavusios Panevėžio krepšininkės pasidabino bronzos medaliais

Savaitgalį Estijos sostinėje Taline vyko Europos U16 merginų krepšinio lygos (EGBL) finalas, kuriame varžėsi stipriausios lygos merginų komandos.

A grupėje žaidžianti Lietuvos U15 merginų krepšinio rinktinės komanda LTU15 iškovojo bronzą. Šiai rinktinei vadovauja treneris Edvinas Justa, jo asistentė – Panevėžio sporto centro krepšinio trenerė Ilona Rimšienė. Lietuvos U15 merginų rinktinės sudėtyje žaidė ir keturios panevėžietės – Urtė Gurevičiūtė, Marija Šiškinaitė, Gabija Galvanauskaitė ir Bernadeta Stundytė.

„Finalinėse rungtynėse varžėsi stiprios, konkurencingos komandos, buvo geras krepšinio turnyras. Merginos visas rungtynes neatsipalaidavo, buvo susikoncentravusios į žaidimą, krepšinio aikštelėje parodė stiprų charakterį. Nelaimėjusios vienų rungtynių nepasidavė, toliau kovojo, todėl šis begalinis ryžtas laimėti mus ir atvedė į trečią vietą“, – kalbėjo trenerė Ilona Rimšienė.

Varžybos prasidėjo susitikimu su suomių komanda „HoNsU“, kuri be didelio vargo įveikta rezultatu 51:24 (11:6, 19:7, 8:2, 13:9). Kova su Talino sporto akademijos merginomis baigėsi vos trijų taškų persvara ne lietuvaičių naudai – 46:49 (15:11, 11:12, 7:6, 13:20).

Įtemptos varžybos vyko ir su Riga/Jugla ekipa, tačiau po atkaklios kovos LTU15 komanda penkių taškų skirtumu nusileido priešininkėms 47:52 (8:16, 12:12, 17:11, 10:13).

Liepaja LSSS ekipos merginos pirmąjį kėlinį pradėję pergale neleido mūsiškėms įsiveržti į priekį ir laimėti šių rungtynių. Lietuvaitėms neliko nieko kito tik pripažinti priešininkių pranašumą 53:71 (15:24, 15:17, 14:22, 9:8).

Rungtynėse dėl trečios prizinės vietos susikovė dvi lietuvių merginų komandos – LTU15 ir „Deivės“. Du pirmus kėlinius LTU15 merginos pralaimėjo, o trečias kėlinys baigtas lygiosiomis. Paskutiniame kėlinyje merginos susiėmė ir 3 taškų skirtumu įveikė „Deives“. Šis rezultatas LTU15 komandai užtikrino trečios vietos nugalėtojų vardą.

Lietuvos U15 merginų krepšinio rinktinės komanda laimėjusi 2 rungtynes iš 5 žaistų iškovojo EGBL U16 čempionato bronzos medalius.

Į geriausiųjų žaidėjų penketuką pateko Panevėžio sporto centro ugdytinė Urtė Gurevičiūtė.