Site icon sekunde.lt

„Lietkabelis“ iškovojo fantastišką pergalę prieš „Joventut“ (foto galerija)

Europos taurės turnyre kovas tęsiantis Panevėžio „Lietkabelis“ iškovojo įspūdingą pergalę. Trečiadienį panevėžiečiai savo žiūrovų akivaizdoje nepaliko jokių šansų garsiajai Badalonos „Joventut“ ekipai iš Ispanijos – 87:77 (20:13, 21:24, 20:12, 26:28).

Rungtynes ypač sėkmingai pradėjo Gabrielius Maldūnas – aukštaūgis pelnė 6 taškus paeiliui, taip leisdamas „Lietkabeliui“ pirmauti 6:2. Tačiau Ispanijos ekipa taip pat nesnaudė ir netrukus jau persvėrė rezultatą savo naudai – 9:10. Panevėžiečiai į tai atsakė savo spurtu, ir po Dovydo Giedraičio baudų metimų šeimininkų pranašumas pasiekė 7 taškus (17:10). Pirmojo ketvirčio metu „Lietkabelis“ sustabdė varžovų puolimą – 20:13.

Antrajame kėlinyje Badalonos klubas greit pavijo šeimininkus. Derekas Willisas tolimu metimu leido „Joventut“ priartėti iki minimumo – 24:23. Ilgą laiką vyko apylygė kova, o po pirmosios rungtynių pusės panevėžiečiai pirmavo 4 taškais – 41:37.

Sėkmingą žaidimą Nenado Čanako auklėtiniai demonstravo ir trečiajame kėlinyje. Po Nikola Radičevičiaus reido Aukštaitijos klubas pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 50:40. Visą ketvirtį Panevėžio ekipa užtikrintai diktavo savo sąlygas, o paskutinėje atakoje Kristupas Žemaitis padidino šeimininkų atotrūkį iki 12 taškų – 61:49.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelis“ ir toliau visiškai kontroliavo rungtynes. Panevėžiečiai įpusėjus ketvirčiui savo pranašumą sėkmingai padidino net iki 16 taškų – 72:56. Tačiau svečiai ėmė sparčiai vytis Lietuvos klubą ir likus žaisti 3 minutes šeimininkų persvara sumažėjo iki vienženklės (77:68). Vis dėlto, „Lietkabeliui“ pavyko atlaikyti varžovų spaudimą ir iškovoti įspūdingą pergalę.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 16, Vytenis Lipkevičius 14, Nikola Radičevičius (9 rez. perd.) 12, Gabrielius Maldūnas ir Kristupas Žemaitis po 9.

„Joventut“: Pau Ribas 15, Brandonas Paulas ir Guillemas Vivesas po 11.