Site icon sekunde.lt

Kapinėse – katorga gyviesiems

Tvarkyti artimojo amžino poilsio vietą gali virsti iššūkiu, netgi jei nuo miesto iki kapinių – vos dešimt kilometrų ir kasdien kursuoja autobusai.

Skaitytojo pasiūlyta tema

Tvarkyti artimojo amžino poilsio vietą gali virsti iššūkiu, netgi jei nuo miesto iki kapinių – vos dešimt kilometrų ir kasdien kursuoja autobusai.

Nei vandens, nei autobuso

Panevėžietė Genovaitė Tomaševskienė, prieš Naujuosius Pašilių kapinėse palaidojusi vyrą, dabar susiduria su vargais prižiūrėdama jo kapą. Moteris guodžiasi, kad nors čia jau prilaidota šimtai žmonių, priruošta vietos naujoms kapavietėms, tačiau vanduo – ganėtinai toli.

„Kas 2017 metais laidojo artimuosius, tiems vanduo dar arčiau, o kas neseniai – jau toloka. Aš neįgali, su lazda vos paeinu. Prisikraunu į vežimėlį 20 litrų vandens ir vos patempiu per tą smėlį. Gaila gėlyčių“, – savo vargus pasakojo neįgali našlė.

G. Tomaševskienė sako apskambinusi tiek miesto, tiek rajono savivaldybes, kad bent žarną pagal kapinių tvorą nutiestų, vis būtų arčiau. Ji teigia skaičiusi, kad kapinės bus tvarkomos, tačiau vanduo kapams prižiūrėti reikalingas dabar.

„Jie sako įrengs, tačiau kada? Mums, bobutėms, taip sunku tokį kelią tampyti vandenį“, – atsiduso G. Tomaševskienė.

Anot jos, ne menkesnė problema ir ilgas kelias iki autobuso stotelės.

Nors ji įrengta šalia Pašilių kapinių, tačiau tenka išlipti pagrindinėje stotelėje prie Šilaičių ir kulniuoti su visu vežimėliu dar apie puskilometrį. Mat prie Pašilių kapinių, Genovaitės žiniomis, autobusai net nestoja.

G. Tomaševskienė, Pašilių kapinėse palaidojusi vyrą, guodžiasi, kad nors čia jau prilaidota šimtai žmonių, priruošta vietos naujoms kapavietėms, tačiau vanduo – ganėtinai toli, o autobusų stotelė išvis nepasiekiama. P. Židonio nuotr.

Ieško, kaip paprasčiau

Tose pačiose Pašilių kapinėse sutikta Inga, tvarkiusi dar toliau nuo vandentiekio esantį kapą, čia atvyksta nuosavu automobiliu, tad problemų dėl transporto nekyla. Tačiau vandentiekio čiaupas ir jai atrodo gerokai per toli. Pasak Ingos, jaunesniam sveikam žmogui bėda menka, tačiau senjorams tokį kelią tempti vandenį turėtų būti vargas.

„Prisikraunu į vežimėlį 20 litrų vandens ir vos patempiu per tą smėlį.“

G. Tomaševskienė

Kita panevėžietė, artimųjų kapą tvarkiusi pensininkė Elvyra stengiasi, kad kas nors į kapines ją atvežtų, mat ir stotelė tolokai, ir vandens atsinešti pačiai būtų sunku.

Vandenį žada arčiau

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojo Dariaus Linkono teigimu, jau pasirašyta rangos sutartis dėl Pašilių kapinių plėtros. Darbus planuojama pradėti jau pirmadienį. Vienas jų – įrengti daugiau vandentiekio čiaupų. Kapinių lankytojas D. Linkonas ramina, kad pirmieji papildomi čiaupai atsiras dar šių metų pabaigoje, vėliau jų bus įrengta ir daugiau.

„Aš suprantu, kad sunku nusinešti vandenį. Ten tolokai, bet reikia truputį suprasti ir pakentėti. Šiais metais tikrai turėtų atsirasti ir bus arčiau čiaupas“, – tvirtino vedėjo pavaduotojas.

Jo teigimu, darbai organizuojami žiūrint ne tik į finansus, bet ir į žmonių poreikius.

Į stotelę – tik per griovį

Ties Pašilių kapinėmis įrengta autobusų stotelė. Tarpmiestiniai autobusai joje nestoja, tačiau turi stoti priemiestiniai, važiuojantys Ramygalos kryptimi. Stotelės informacinėje lentelėje nurodyta, kad į miestą iš čia autobusai važiuoja tik darbo dienomis ir specifiniu laiku – kiek po 7 val. ryte, taip pat prieš 15 val., o antradienį ir penktadienį dar prieš 18 val.

Tačiau tai menka paguoda kapinių lankytojams, mat norint pasiekti stotelę iš kapinių pusės, reikėtų perkopti nemenką griovį.

Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius pripažįsta irgi sulaukęs nusiskundimų dėl sudėtingo susisiekimo su Pašilių kapinėmis. Vicemeras sako ir pats trečiadienį važiavęs pažiūrėti į vietą. Po tokios išvykos rajono mero pavaduotojas padarė išvadą, kad didesnė problema ne retokas autobusų grafikas, bet pakelės griovys. A. Pocius svarsto, kad išties tokioje vietoje reikalingas tiltelis, tačiau dėl jo tektų derėtis su regiono kelininkais, nes „Via Baltica“ automagistralė – ne rajono Savivaldybės prižiūrimas, o valstybinis kelias.

„Greitai tas procesas nevyksta“, – sako vicemeras.

Galerija

Exit mobile version