Site icon sekunde.lt

Gyventojai skelbia karą aludės kaimynystei

P. Židonio nuotr.

Panevėžio Statybininkų gatvės 56-ojo namo gyventojams po langais žaliuoja pačių sodinti medžiai ir dekoratyviniai krūmai, tačiau vietoje paukščių čiulbesio girdi nesiliaujančius keiksmus ir girtuoklių blevyzgas.

Tvarkingų žmonių kasdienybę kone pragaru pavertė vagonu praminto alaus baro kaimynystė.

„Kiekvienas mano rytas prasideda keiksmais. Ir tokiais garsiais, kad gyvendamas 9-ame aukšte nusikaltėlių žargoną girdžiu tarsi kalbėtų čia pat, mano kambaryje“, – prisipažino 56-ojo Statybininkų gatvės devynaukščio gyventojas Arvydas.
Anot jo, plūstasi turbūt visi baro klientai, bet barnius dažniausiai sukelia moterys. Pats Arvydas ne kartą ėjo jų raminti ir prašyti, kad bent jau bendrautų tyliau.
„Esu pamokytas. Senesniais laikais gyniau chuliganų užpultą žmogų ir pats buvau aptalžytas. Dabar į konfliktus nebesikišu, bet labai vargina jų klausytis“, – guodėsi alaus baro kaimynas.
Tame pačiame name gyvenanti Sandra pasakojo, kad keiksmai iš baro ypač vargina savaitgaliais.
„Tas alaus baras ir darbo, ir savaitgalio dienomis atidarytas nuo aštuonių ryto iki aštuonių vakaro. Kai jį atidaro darbo dienomis, pati būnu darbe. Bet savaitgaliais, kai norisi ilsėtis, nuo ankstyvo ryto jau girdisi šūkavimai, necenzūriniai žodžiai. Ir netyla jie visą dieną“, – kalbėjo Sandra.

Statybininkų g. 56 namas. P. Židonio nuotr.

Gyvena girtuoklių problemomis

To paties namo 6-ame aukšte gyvenanti Valerija Kondrotienė visą alaus baro kaimynystės bjaurastį pajuto išėjusi į pensiją.
„Visą gyvenimą daug dirbau. Į darbą išeidavau anksti rytais, grįždavau vėlai vakarais, tad baras man beveik ir netrukdė. Bet kai tapau pensininke, esu priversta gyventi baro lankytojų problemomis, neturiu kur nuo jų pabėgti. Keiksmai, barniai, rietenos man girdisi net šeštame aukšte“, – tvirtino V. Kondrotienė.
Anot panevėžietės, iš baro sklindantys barniai būtų dar pusė bėdos. Aludės kasdienybė – muštynės. Skirti įsisiautėjusių lankytojų vyksta policijos pareigūnai, įkandin jų lekia ir greitosios medikai.
V. Kondrotienė teigė, kad net jai, senjorei, tokie baro vaizdai kraupūs.
„Tad ką kalbėti apie vaikus? Kokius dėdes ir tetas jie mato pro savo butų langus ar išbėgę žaisti į kiemą?“ – klausė nuo tokio gyvenimo pavargusi V. Kondrotienė.
Kaimynei pritarė tame pačiame name gyvenanti Ona Vaigauskienė. Anot jos, nors pasitaiko ir ramesnių dienų, dažniausiai iš kaimynystėje esančio baro sklinda nepakenčiamas triukšmas.

„Šventė“ per prievartą

Statybininkų gatvės 56-ojo namo bendrijos pirmininkas Konstantinas Kirpota irgi guodžiasi, kad dėl alinės neramaus gyvenimo jo paties savaitgaliai tapo tiesiog košmariški.
Pasak jo, vasarą, 20 valandą pasibaigus alinės darbo valandoms, įsismaginę lankytojai paprastai į namus dar netraukia.
„Po mūsų namo langais yra suoliukas, tad baro klientai susirenka ant jo. Būna, atsineša net armoniką ir švenčia. „Švęsti“ kartu priversti ir mes“, – pasakojo K. Kirpota.
Tokio gyvenimo neapsikentę devynaukščio gyventojai nusiteikę rinkti parašus ir kreiptis į miesto Savivaldybę dėl baro uždarymo arba kitų sankcijų pritaikymo.
„Bent jau savaitgalių rytais baras galėtų pradėti dirbti bent pora valandų vėliau. Nors galėtume po darbo savaitės išsimiegoti“, – sako K. Kirpota.

Alaus baras. P. Židonio nuotr.

Sulaukė grasinimų

Kaimynams problemų keliantis baras įregistruotas kaip bendrovė „Sanžyla“, valdoma Remigijaus Greviškio.
Jis „Sekundei“ patvirtino, kad ne visi baro lankytojai elgiasi mandagiai ir draugiškai. Daugiausia rūpesčių, pasak savininko, kelia viena nuolatinė klientė.
„Bandžiau ir pats ją raminti, ir netgi barmenės prašiau jos neaptarnauti, bet toji ponia pareiškė, kad neturime teisės jos neaptarnauti, o man pagrasino, kad nebandyčiau kaip nors jos tramdyti, nes turėsiu nemalonumų“, – narsiąją klientę apibūdino alaus baro savininkas.
Jis svarsto, kad aštuntą ryto atidaromas baras neturėtų kelti bėdų kaimynams.
„Kas kita, jei baras dirbtų nuo šešių ryto“, – sakė jo savininkas ir patikino, kad trumpinti darbo valandų tikrai neketina.

Policiją norėtų matyti dažniau

Anot R. Greviškio, policija į šį barą atvyksta tikrai nedažnai. Paprastai ją pakviečia patys lankytojai kilus smulkiems konfliktams.
„Rimtesnės muštynės, po kurių buvo kreiptasi į teismą, mūsų bare vyko tik vieną kartą ir tai buvo gerokai anksčiau. Tą įvykį pamenu, nes pačiam teisme teko liudyti“, – kalbėjo baro savininkas.
Jis pridūrė, jog norėtų, kad ir nekviesta policija čia užsuktų.
„Neabejoju, kad vien pareigūnų pasirodymas būtų veiksminga priemonė, baro lankytojai elgtųsi ramiau, kalbėtų tyliau“, – mano verslininkas.

Alaus baras. P. Židonio nuotr.

Pareigūnus kviečiasi klientai

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Karolina Miganovičienė teigė, jog nuo 2024-ųjų pradžios į minimą barą policija kviesta 12 kartų. Pasak jos, į kitas miesto aludes iškvietimų būta dar daugiau.
„Policijos suvestinėse nėra duomenų apie tai, kad aplinkiniai gyventojai pareigūnus į šį alaus barą būtų kvietę dėl triukšmo. Visais atvejais į policiją skambino konfliktuojantys patys baro klientai“, – komentavo K. Miganovičienė.
Anot jos, nuo triukšmo kenčiantys kaimynai turi teisę, surinkę parašus, kreiptis į Panevėžio savivaldybę. Joje yra sudaryta komisija, turinti galių apriboti alkoholinius gėrimus pardavinėjančiųjų darbo valandas ar net apskritai nutraukti jų veiklą.

 

Exit mobile version