Po Seimo rinkimų pasirodžius pirmiesiems reitingams, paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas nesiima vertinti stipriai smukusio visuomenės palankumo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkei Vilijai Blinkevičiūtei. Anot jo, tai politologų prerogatyva.
Taip pat politikas pabrėžia jokių išvadų nedarantis ir dėl paklaidos ribose sumažėjusio pasitikėjimo jo atstovaujama politine jėga. Būsimojo Vyriausybės vadovo teigimu, viską už save parodys nuveikti darbai.
„Reitingai yra tam tikra visuomenės nuomonė tą dieną. (…) Dėl to tikrai neišgyvenu. Vyriausybė formuojama, programa rengiama. Esame pasiruošę nuveikti didelius darbus, todėl vertinimas gali kisti ir į gerą, ir į blogą, bet pasistengsime, kad taip nenutiktų“, – žurnalistams po penktadienį vykusio susitikimo su šalies vadovu teigė G. Paluckas.
Paklaustas, ar mano, kad LSDP lyderės V. Blinkevičiūtės atsisakymas imtis Vyriausybės vairo galėjo lemti stipriai kritusį palankų jos vertinimą, būsimas premjeras tikina, kad tai turi spręsti politologai.
„Reitingų apskritai nesureikšminu – būna aukštesni, būna žemesni. Jų kritimo ir kilimo priežastis turėtų aiškinti, matyt, politologai. Tai jų paskirtis, jų misija. (…) Mes esame politikai praktikai ir stengiamės daryti tuos darbus, kuriems žmonės išrinko“, – tikino jis.
Penktadienį paskelbta „Lietuvos ryto“ užsakymu lapkričio 7-16 dienomis atlikta „Vilmorus“ apklausa parodė, kad nuo rugsėjo mėnesio pažadą imtis premjerės pareigų sulaužiusios socialdemokratų lyderės V. Blinkevičiūtės palankus vertinimas smuko 14,7 procentinių punktų. Lapkričio mėnesį LSDP pirmininkę palankiai įvertino 33 proc., o nepalankiai – 52,8 proc. apklaustųjų.
Paskirtasis premjeras G. Paluckas atsidūrė penktoje palankumo reitingų lentelės vietoje, kurioje rugsėjo mėnesį apskritai nefigūravo. Socialdemokratas sulaukė 36,4 proc. palankaus respondentų vertinimo, o 37,2 proc. apklaustųjų jį įvertino nepalankiai.
Apklausos duomenimis, partiniuose reitinguose ir toliau lyderiauja Seimo rinkimus laimėjusi LSDP. Į parlamentą ir toliau juos rinktų 16,7 proc. respondentų. Rugsėjį tokią poziciją išsakiusių apklaustųjų buvo 19,32 procento.