Site icon sekunde.lt

EVA: „nėra požymių“, kad „AstraZeneca“ vakcina lemia kraujo krešulių susidarymą

 Europos vaistų agentūra (EVA) antradienį pareiškė, kad nėra „jokių požymių“, jog bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurta vakcina nuo koronavirusinės infekcijos kai kuriais atvejais lemia kraujo krešulių susidarymą paskiepytiems žmonėms, nors kelios Europos šalys dėl šių įtarimų laikinai sustabdė preparato naudojimą.

Europos Sąjungos farmacijos priežiūros institucija per virtualią spaudos konferenciją pabrėžė liekanti „tvirtai įsitikinusi“, kad šio preparato nauda nusveria riziką.

„Tebesame tvirtai įsitikinę, kad „AstraZeneca“ vakcinos nauda užkertant kelią COVID-19 su susijusia hospitalizacijos ir mirties rizika nusveria šio pašalinio poveikio riziką“, – sakė EVA vadovė Emer Cooke (Emer Kuk).

„Šiuo metu nėra požymių, kad tokias būkles nulėmė paskiepijimas. Jų nebuvo per klinikinius bandymus; jos nėra įtrauktos į žinomo ar tikėtino pašalinio poveikio sąrašą“, – sakė E. Cooke.

Pasak jos, klinikiniai tyrimai parodė, kad „kraujo krešulių susidarymo atvejų skaičiai labai maži“.

Amsterdame įsikūrusios EVA saugumo komitetas antradienį susirinko vertinti naujos informacijos, o išvadas padarys per specialų susitikimą ketvirtadienį, pranešė E. Cooke.

Tuomet komitetas „praneš mums, ar reikia imtis kokių nors tolesnių veiksmų“, nurodė ji, bet nesakė, kokios tos priemonės galėtų būti.

Virtinė Europos šalių, tarp jų Prancūzija ir Vokietija, po pranešimų apie kai kuriems paskiepytiems asmenims susidariusius kraujo krešulius sustabdė „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto vakcinos naudojimą.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertai antradienį taip pat susitinka aptarti šios vakcinos.

EVA „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto vakciną bet kokio amžiaus žmonėms leido naudoti sausio 29-ąją. Tačiau skiepijimas ja nebuvo sklandus nuo pat pradžių; kelios šalys anksčiau skelbė, kad ja nereiktų skiepyti pagyvenusių asmenų.

Exit mobile version