Panevėžio apygardos prokuratūrai pavyko įrodyti, kad kioskelio pardavėja, sukčiaudama momentinėse loterijose, „laimėjo“ daugiau nei 30 tūkst. eurų.
Pardavėja savo kaltę pripažino, susitaikė su loterijos organizatoriais ir įsipareigojo atlyginti padarytą žalą.
Kaip teigiama prokuratūros pranešime spaudai, į teisėsaugos pareigūnus loterijas organizuojančios ir jų bilietus platinančios bendrovės atstovai kreipėsi atlikę vidinį patikrinimą ir nustatę, kad viename spaudos kioske Utenoje išmokėta itin daug pinigų už neva laimėjusius loterijos bilietus. Kilus įtarimams, kad viena buvusi šio spaudos kiosko darbuotoja apgaule, klastodama momentinių loterijų bilietų patikrinimo kodus, per šiek tiek daugiau nei vienerius metus galėjo pasisavinti per 30 tūkst. eurų, skirtų laimėjimams išmokėti, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
„Iš pradžių kategoriškai neigusi savo kaltę, vėliau 39 metų pardavėja prisipažino, kad, pasinaudojusi darbe sukauptomis specifinėmis žiniomis apie loterijos bilietus, apgaudama kompiuterinę sistemą, ji daugiau nei metus savinosi pinigus, kuriuos išleisdavo savo poreikiams tenkinti“, – teigia prokurorai.
Panevėžio apygardos prokuratūra šį mėnesį gavo loterijas organizavusios bendrovės atstovų prašymą nutraukti ikiteisminį tyrimą, nes bendrovė susitaikė su įtariamąja ir sudarė susitarimą dėl žalos – 30 995 eurų – atlyginimo dalimis.
Tyrimas nutrauktas šalims susitaikius.
Pardavėja įpareigota sumokėti 350 eurų dydžio įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Išskirtinės istorijos
Lietuvos loterijų asociacijos prezidentas Andrius Karaliūnas teigia, kad istorijos, kai pasisavinami loterijose neva laimimi pinigai, yra pakankamai išskirtinės.
Anot jo, loterijų organizavime ypač svarbus pasitikėjimas procedūromis ir naudojamomis technologijomis, todėl organizatorių pareiga užtikrinti, kad jų naudojamos IT sistemos apskritai nesudarytų galimybių sukčiavimui.
Pasak A. Karaliūno, Lietuvos loterijų asociacijos narių, loterijų organizatorių „Euloto“ ir „Olifėja“ naudojamos IT sistemos ir kiti technologiniai sprendimai yra saugūs nuo panašaus sukčiavimo galimybės.
„Visas saugumo priemonių kompleksas užtikrina, kad piktnaudžiauti negalėtų nei loterijų dalyviai, nei organizatoriai, nei loterijų platintojų tinklas. Asociacijos narių organizuojamose loterijose nėra galimybių „apeiti sistemą“. Visa informacija užkoduota ir neprieinama, o veiksmai su loterijų bilietais fiksuojami ir stebimi specialioje sistemoje. Be to, patikimoje sistemoje nei pardavėjai, nei organizatoriaus ar platintojo darbuotojai negali žinoti, kurie bilietai laimingi“, – aiškino A. Karaliūnas.
Anot jo, šioje istorijoje nukentėjęs loterijų organizatorius šiuo metu nutraukęs veiklą.