Giorgio ScalaDeepbluemediaInsidefoto nuotr.

D. Rapšio vedama Lietuvos vyrų rinktinė – Europos plaukimo čempionė

Belgrade vykstančiame Europos plaukimo čempionate pirmadienį Dano Rapšio sulaukusi Lietuvos vyrų estafetės 4×200 m laisvuoju stiliumi rinktinė pirmą kartą istorijoje iškovojo tokio rango varžybų auksą.

Kartu su D. Rapšiu finale plaukė Tomas Navikonis, Tomas Lukminas ir Kristupas Trepočka.
Lietuviai finale distanciją įveikė per 7 min. 8.04 sek. ir beveik 2 sek. pagerino ryte pasiektą šalies rekordą (7:09.75). Sidabru tenkinosi vengrai (7:09.59), bronza – graikai (7:09.73).

T. Navikonis pirmąjį etapą baigė 4-as (1:47.42). T. Lukminas (1:47.66) pakėlė lietuvius į trečią vietą, o K. Trepočka savo etapą baigė 4-as (1:48.06). D. Rapšys į baseiną šoko turėdamas 1.31 sek. deficitą ir jau per pirmus 50 m panaikino beveik visą atsilikimą (liko 0.11 sek. deficitas). Įpusėjęs savo etapą D. Rapšys tapo lyderiu ir per paskutinius 100 m įtvirtino pergalę. D. Rapšys savo etapą baigė per 1 min. 44.90 sek.
Mūsiškiai pasinaudojo gera proga iškovoti istorinius estafetės medalius, nes šioje rungtyje nestartavo daugybės pajėgių rinktinių, tokių kaip Didžioji Britanija, Prancūzija, Italija ir t.t., atstovai. Lietuvių kvartetas – Tomas Navikonis, Tomas Lukminas, Kristupas Trepočka ir Rokas Jazdauskas – ryte finišavo per 7 min. 9.75 sek. bei su geriausiu rezultatu pateko į finalą. Tuo pačiu lietuviai pagerino šalies rekordą (7:09.97), kuris išsilaikė tik keletą mėnesių. Lyginant su ankstesniu rekordiniu plaukimu, Lietuvos rinktinėje buvo vienas pasikeitimas – vietoj Dano Rapšio plaukė K. Trepočka.