Site icon sekunde.lt

Barų žalą vertins prie bokalo

Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti. Tokia praktika nusprendė vadovautis Panevėžio miesto tarybos nariai, neįtikinti policijos pareigūnų pranešimų apie galvos skausmu panevėžiečiams virtusius miesto alaus barus. Opozicija pati į juos susirengė.

Kol D. Degenis ieškojo, su kuo nueiti į alaus barą, G. Umbrasienė pareiškė, kad, skirtingai nei kolegos, ne tik kalba, bet ir daro. Besidomėdama miesto gatvių trūkumais, politikė teigė kartkartėmis užsukanti ir į alaus barą. „Sekundės“ archyvo nuotr.

 

Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti. Tokia praktika nusprendė vadovautis Panevėžio miesto tarybos nariai, neįtikinti policijos pareigūnų pranešimų apie galvos skausmu panevėžiečiams virtusius miesto alaus barus. Opozicija pati į juos susirengė.

Panevėžiečių kantrybę ilgokai bandę alaus mėgėjai sulaukė apynasrio. Panevėžio savivaldybės taryba sutrumpino darbo laiką bendrovės „Kolinta“ alaus barui Marijonų gatvėje. Licenciją visą parą prekiauti alkoholiniais gėrimais turėjusi įstaiga nuo rugsėjo 10-osios galės dirbti tik nuo 6 iki 20 val.

Tokių sankcijų imtasi sulaukus Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato rašto. Ši aludė išgarsėjo po to, kai liepos vidury čia mirtinai peiliu buvo sužalotas 38-erių lankytojas. Greitosios medicinos pagalbos ekipažo į ligoninę dėl durtinės žaizdos krūtinėje atvežtas vyras operuojamas mirė – jo gyvybė užgeso praėjus maždaug valandai nuo sužalojimo.

Marijonų g. 9-ajame name veikiantis alaus baras seniai pakliuvęs į Panevėžio policijos juodąjį sąrašą. Triukšmas, muštynės, vagystės čia jau tapę įprastu reiškiniu. Nuo praeitų metų lapkričio iki šiųmetės liepos – vos per aštuonis mėnesius – policijoje registruoti 23 pranešimai apie incidentus šiame alaus bare. Iš jų akivaizdu, kad aludės kaimynams dažnai tenka ne savo noru stebėti aštraus siužeto veiksmą. Pranešimai apie iš ten sklindantį triukšmą ar garsią muziką – tik smulkmenos. Policiją žmonės kviečia neapsikentę muštynių vaizdų. Pareigūnų duomenimis, didžioji dalis pranešimų dėl konfliktų, triukšmo, muštynių, sunkaus kūno sužalojimo ir kitų viešosios tvarkos pažeidimų šiame bare gauti naktį – nuo 20 iki 23 val.

Nebesusitvarko barų

Į Mažmeninės prekybos alkoholiu laiko apribojimo komisijos posėdį iškviesta „Kolintos“ vadovė Aušra Skudienė įtikinėjo, jog alaus baras Marijonų g. duris esantis atvėręs tik nuo 6 iki 22 val., nors licencijoje verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais darbo laikas nurodytas „visą parą“. Verslininkė komisijai įrodinėjo, neva daugelis skambučių policijai yra melagingi. Anot jos, įmonė stengiasi palaikyti tvarką bare. Netgi pažadėjo jame įrengti vaizdo stebėjimo kameras ir sudaryti sutartį su saugos tarnyba.

Tai – ne vienintelis minėtos įmonės alaus baras, kliūvantis panevėžiečiams. Gautas dar vienas bendruomenės skundas dėl tokios pat problemos Ramygalos gatvėje. Dėl šios vietos Mažmeninės prekybos alkoholiu laiko apribojimo komisija tartis rinksis rugsėjo mėnesį.

Į šių specialistų posėdį pakviesta ir daugiau kaimynams neįtikusių verslininkų, tik jų duomenų viešinti dar negalima. Pirmiausia visą informaciją apie juos turėtų pateikti policija, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas bei kitos atsakingos institucijos.

Dar keturi išsigelbėjo

Paskutiniame savo posėdyje Mažmeninės prekybos alkoholiu laiko apribojimo komisija, be „Kolintos“, svarstė dar keturis skundus iš bendruomenės, policijos, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento dėl bėdų keliančių dar keturių alaus barų. Tačiau juos valdančios įmonės sankcijų išvengė. Verslininkai geranoriškai prižadėjo rasti priemonių, kaip susitaikyti su aplinkiniais.

„Gavę skundą, mes surenkame visą informaciją iš kitų atsakingų institucijų ir medžiagą pateikiame komisijai. Čia kviečiame ir pačių įmonių atstovus, tariamės, ką jos pačios gali padaryti. Jei kompromiso nerandame, skundą perduodame Tarybai“, – apie barų veiklą pažabojančią tvarką Savivaldybėje aiškino Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus.

Kova su alkoholinių gėrimų prekiautojais, anot jo, – nesibaigiantis procesas. Vienos įmonės pirmą kartą patenka į valdžios nemalonę, kitos ir ne pakartotinai baudžiamos nepasitaiso.

Alaus barams pritaikyti sankcijas Savivaldybė pajėgi pasitvirtinus tik raštu gautiems skundams. Gyventojų skambučiai miesto valdžiai dėl galvos skausmą keliančios baro kaimynystės – tuščias reikalas. Pasak J. Leipaus, raštas reikalingas ne tam, kad Savivaldybė bandytų identifikuoti autorius. Alkoholio kontrolės įstatymas leidžia nagrinėti tik surašytus skundus. Toks reikalavimas gerokai apriboja Savivaldybės galimybes pačiai imtis iniciatyvos reguliuoti aludžių darbą. Kad negalima kištis į verslą, netgi jei jis dvokia alumi ir gąsdina gyventojus, pamoką gavo Kauno savivaldybė. Šioji, neturėdama rašytinių skundų, pabandžiusi apriboti prekybos alkoholiu laiką nemažai daliai miesto alaus barų, sulaukė jų atkirčio. Barai tokį Kauno valdžios sprendimą apskundė teismui ir šioji pralaimėjo.

Ne tik kalba, bet ir aplanko

Alubarių tema įmonei „Kolinta“ sankcijas taikiusiems Tarybos nariams pasirodė ne tik aktuali, bet ir artima. Socialdemokratas Donatas Degenis, komitetuose svarstęs apie smulkiojo verslo žlugdymą apribojant barų veiklą, Tarybos posėdyje susirūpino panevėžiečių ramybe ir keturių aludžių nenubaudusiai administracijai paskyrė pasimatymą bet kurioje iš jų.

„Tie alaus barai įsikūrę prie mokyklų, darželių. Kas dieną einu pro juos su savo vaiku ir baisu. Siūlyčiau visiems kartu juos pereiti ir pažiūrėti, kas ten darosi“, – kalbėjo D. Degenis.

O Tarybos narė Gema Umbrasienė pareiškė, kad, skirtingai nei kolegos, ne tik kalba, bet ir daro. Politikė prisipažino, kad besidomėdama miesto gatvių trūkumais kartkartėmis užsuka ir į alaus barą. Čia esą kaip ant delno matosi smulkiojo verslo situacija ir jų kaimynams netinkantys lankytojai.

Exit mobile version