Site icon sekunde.lt

„Neptūnas“ ir „Žalgiris“ iškovojo antrąsias pergales

LKL čempionų titulą ginantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtfinalio serijoje išvykoje 87:74 nugalėjo „Dzūkiją“ ir serijoje pirmauja 2-0.

Su kamuoliu – Edgaras Ulanovas. E. Ovčarenkos nuotr.

LKL čempionų titulą ginantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtfinalio serijoje žengia užtikrintai. Antradienį kauniečiai išvykoje 87:74 nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

Rungtynes abi komandos pradėjo apylygiai – įpusėjus pirmajam kėliniui švieslentėje degė lygus rezultatas (10:10).

Vėliau ekipos apsikeitė sėkmingomis atkarpomis. Po vienos iš jų „Dzūkija“ išsiveržė į priekį (18:12), tačiau ketvirtį geriau baigęs „Žalgiris“ po pirmųjų dešimties minučių turėjo minimalų pranašumą – 19:18.

Antrajame kėlinyje Brocko Motumo vedami kauniečiai surengė dar vieną sėkmingą spurtą, po kurio pirmą kartą įgavo dviženklę persvarą (35:25).

„Žalgiris“ išsaugojo turėtą pranašumą ir prieš ilgąją pertrauką vis dar pirmavo dešimt taškų – 39:29.

Trečiajame kėlinyje kauniečiai įjungė aukštesnę pavarą ir prieš lemiamu turėjusiu būti ketvirčiu pabėgo į priekį 17-os taškų persvara – 70:53.

Ketvirtasis kėlinys klausimų apie nugalėtoją nekėlė – „Žalgiris“ rungtynių vadžių jau nepaleido ir iškovojo antrąją pergalę ketvirtfinalio serijoje.

Statistika

„Dzūkija“: P.Morkeliūnas 18 (4/6 trit.), J.Gavinas 18, G.Navickas 13 (3/4 trit.), A.Kaširovas 11 (7 atk. kam.).

„Žalgiris“: B.Motumas 21 (5/7 trit.), R.Seibutis (5 atk. kam.) ir L.Lekavičius (5 rez. perd.) po 16, P.Jankūnas 14 (7/9 dvit., 5 atk. kam.).

Antrąją pergalę „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato ketvirtfinalio serijoje iškovojo Klaipėdos „Neptūnas“. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje 78:57 (16:17, 19:20, 16:11, 27:9) įveikė Utenos „Juventus“. Trečiasis, ir galbūt paskutinis, serijos mačas bus žaidžiamas gegužės 4 dieną, 19:00 valandą, Klaipėdoje.

Startas. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjęs „Neptūnas“ susikrovė šešių taškų pranašumą (8:2), tačiau per keletą minučių uteniškiai rezultatą išlygino (12:12). Po pirmojo kėlinio komandas skyrė vos vienas taškas (17:16).

Kova. Panašiai kaip ir pirmajame kėlinyje, taip ir antrajame ketvirtyje klaipėdiečiai startavo galingai (22:17), o „Juventus“ greitai rezultatą išlygino (24:24). Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes iki ilgosios pertraukos jau uteniškiai turėjo penkių taškų persvarą (33:28), taip ir neleisdami „Neptūnui“ persverti rezultato (37:35).

Čepukaitis. Pirmojoje rungtynių dalyje „Juventus“ į priekį tempė Vaidas Čepukaitis – vidurio puolėjas pelnė 11 taškų (7/8 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius ir blokavo 1 metimą.

Pro šalį. Per pirmuosius du kėlinius tiek „Juventus“, tiek „Neptūnas“ itin prastai atakavo iš tolimos distancijos – uteniškiai tai darė 16% taikumu (1/6), o klaipėdiečiai vos 10% taiklumu (1/10).

Baudų metimai. „Juventus“ ekipa per pirmąsias dvidešimt minučių metė net 22 baudų metimus (pataikė 20; 90% taiklumas), o tuo tarpu „Neptūnas“ metė vos 8 baudų metimus ir pataikė 6 (75% taiklumas).

Intriga. Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje „Neptūnas“ surengė spurtą 13:3 ir susikrovė aštuonių taškų pranašumą (48:40). Visgi, tada jau „Juventus“ pelnė tuos pačius aštuonis taškus iš eilės ir išlygino rezultatą (48:48). Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė trys taškai (51:48).

Finišas

Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes po Arno Butkevičiaus dėjimo „Neptūnas“ susikrovė dviženklį pranašumą (63:53). Likus žaisti kiek daugiau nei 120 sekundžių „Juventus“ atsarginių žaidėjų suolelis gavo techninę pražangą, o tuo pasinaudoję klaipėdiečiai nutolo jau iki 16 taškų (69:53). Per likusią ketvirčio dalį uteniškiai stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė svečiai iš Klaipėdos.

„Juventus“: V. Čepukaitis (9 atk. kam.) 14 tšk., D. Šalenga, V. Šulskis ir O. Galdikas po 8 tšk., J. Diggsas (6 rez. perd.) 6 tšk.

„Neptūnas“: V. Šarakauskas 14 tšk., M. Mačinas 13 tšk., M. Girdžiūnas 10 tšk., A. Šikšnius ir M. Mažeika (6 atk. kam.) po 9 tšk.