Ažiotažas atvėsino politines aistras

Ažiotažas atvėsino politines aistras

Į Panevėžį riedantį „Rail Balticos“ traukinį sustabdyti tikėjęsi Panevėžio rajono politikai nuleido ginklus.

Po to, kai rajono Savivaldybė pasišovė įrodinėti, esą Vyriausybės nutarimas į Panevėžį tiesti „Rail Balticos“ atšaką ir mieste, o ne Gustonyse statyti tarptautinę keleivių stotį prieštarauja šalies bendrajam planui, kilęs nemenkas ažiotažas, regis, atvėsino politines aistras.

Į Tarybos posėdį susirinkę rajono politikai nusprendė bent jau kol kas Vyriausybės netrukdyti.

Nuleido ginklus

Klausimas, kur turėtų stovėti tarptautinės geležinkelio magistralės „Rail Baltica“ tarptautinė keleivių stotis – Gustonyse ar Panevėžyje, aptarinėjamas jau ne vienerius metus.

Pirminis šio projekto variantas numatė tokios stoties vietą Gustonių kaime. Tačiau, atsižvelgus į argumentus, bylojančius, kad atvyksiantiems svečiams daug racionaliau iš tarptautinio traukinio išlipti ne kaime, o pačiame mieste, rasta alternatyva keleivinei geležinkelio stočiai Panevėžyje.

Visgi su tokiu dar pernai rudenį priimtu Vyriausybės nutarimu sunkiai taikosi Panevėžio rajono savivaldybė.

Paskutinis jos surastas argumentas – „Rail Balticos“ atšaka į miestą ir stotis jame neatitinka Lietuvos Respublikos bendrojo plano sprendinių.

Pabrėždamas šį faktą, Panevėžio rajono savivaldybės Architektūros skyriaus vedėjas Donatas Malinauskas rajono politikus Tarybos komitetų posėdžiuose įtikinėjo, kad keleivių stoties statybos Panevėžyje neįmanomos.

Tai norėta įrodyti ir Vyriausybei.

Šį ketvirtadienį vykusiame rajono Savivaldybės tarybos posėdyje politikai turėjo balsuoti dėl kreipimosi į Vyriausybę.

Tačiau vos prasidėjus posėdžiui reikalai pasisuko visiškai kitaip.

Į tribūną žengęs Tarybos narys Vaclovas Krikščiūnas pareiškė, kad tokį klausimą derėtų iš darbotvarkės išbraukti. Politikai balsų dauguma tam pritarė.

Panevėžio rajono politikai nusprendė nebegaišti laiko ir nebeįrodinėti Vyriausybei, kad jos nutarimas dėl „Rail Balticos“ atšakos į miestą neteisėtas. G. Kartano nuotr.

Sustabdė miesto argumentai

Mišrios socialdemokratų ir darbo frakcijos narių vardu dėl klausimo išbraukimo kreipęsis V. Krikščiūnas jau po posėdžio „Sekundei“ teigė, jog rajono politikai neturi aiškios nuomonės, kur turėtų stovėti „Rail Balticos“ keleivių stotis.

„Pats aš tų stoties statybų neatitikimų bendrajam šalies planui tikrai neišmanau, nesu specialistas. Manyčiau, kad keleivinės stoties vieta, ar ji būtų Gustonyse, ar arčiau miesto, keliaujantiems žmonėms neturi reikšmės. Kita vertus, suvokiu, kad nutiesti geležinkelio atšaką į Panevėžį tikrai brangu, tad gal geriau stoties vieta Gustonyse“, – svarstė V. Krikščiūnas.

Rajono Tarybos narys socialdemokratas Vytautas Rapolas Gritėnas teigė, jog nesiųsti rašto Vyriausybei jį, kaip tikriausiai ir kitus kolegas politikus, paakino Panevėžio miesto savivaldybės vadovų argumentai.

Politikas sakė neabejojantis, kad iki Vyriausybės jau nuėjo žinia, jog geležinkelio atšakos tiesimas į Panevėžį prieštarauja Lietuvos bendrajam planui.

„Įvertinę tuos prieštaravimus, specialistai privalės juos aiškintis“, – įsitikinęs V. R. Gritėnas.

Vis dėlto jis pats įsitikinęs: greitojo traukinio keleivių stotis turėtų stovėti ne Panevėžyje, o Gustonyse.

„Matau vienintelį argumentą, galintį prieštarauti keleivių stoties Gustonyse atsiradimui – ten planuojamus statyti NATO logistikos sandėlius“, – sutiko politikas.

Panevėžio rajono meras Antanas Pocius teigia neturintis nuomonės, kur turėtų stovėti tarptautinė greitojo traukinio keleivių stotis. P. Židonio nuotr.

Rajono meras dvejoja

Panevėžio rajono meras Antanas Pocius pabrėžė, jog prieš savaitę pasklidus žiniai, kad rajono valdžia ruošiasi kreiptis į Vyriausybę, sulaukta didžiulio ažiotažo.

„Pajutau klaidingą žmonių nuostatą, jog Panevėžio rajono valdžia kliudo stoties mieste statybai, taigi, žlugdo verslą, kenkia žmonėms“, – sakė A. Pocius.

Pasak mero, kilęs ažiotažas, o ir Panevėžio mero Ryčio Račkausko jam išsakyti argumentai, jog miestas nesėdės rankų sudėjęs, paskatino atidėti klausimo svarstymą.

A. Pocius neslėpė, kad tarp rajono politikų yra itin kategoriškai pasisakančių už tai, kad stotis stovėtų tik Gustonyse, o yra ir neapsisprendžiančių dėl jos vietos. Prie tokių meras sakė priskiriantis ir save.

„Dešimtis kartų esu kartojęs, jog noriu, kad užaugusi kita karta nekeiktų manęs, priėmusio vieną ar kitą sprendimą dėl „Rail Balticos“ keleivių stoties vietos“, – pabrėžė Panevėžio rajono vadovas.

Įžvelgia kenkimą

Jei Panevėžio rajono politikai vis dėlto būtų siuntę raštą Vyriausybei ir bandę įrodinėti, kad „Rail Balticos“ atšaka prieštarauja šalies bendrajam planui, jų kaimynai Panevėžio miesto tarybos nariai būtų balsavę už kitą kreipimąsi.

Jame miesto politikai surašė argumentus, įrodančius, kad rajono kolegų teiginiai nepagrįsti, tikrovės neatitinkantys, klaidinantys visuomenę, o kartu ir kenkėjiški. Pabrėžta, jog tokiais teiginiais siekiama vilkinti ypatingos valstybinės svarbos projekto įgyvendinimą.

Tačiau rajono Tarybai persigalvojus, vakar taip pat į posėdį susirinkę miesto politikai klausimą dėl rašto Vyriausybei irgi išbraukė iš darbotvarkės.

Stotį mato mieste

Politinės kovos dėl „Rail Balticos“ stoties vietos gerokai stebina verslą.

„Man net keista, kad kyla tokia diskusija. Dar keisčiau, kad miesto ir rajono valdžios negali susitarti, kur turėtų stovėti stotis. Jos vieta ten, kur gyvena kuo daugiau žmonių, kur jie buriasi, į kur atvyksta. Juk žmonėms, ne kam kitam, keleivinės stoties ir reikia. Tad džiaukimės, kad yra galimybė „Rail Balticos“ stotį turėti Panevėžyje“, – teigė Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos prezidentas bei Panevėžyje veikiančios įmonės „Harju Elekter“ vadovas Tomas Prūsas.

 

Komentarai

  • Rajono savivaldybės administracija turėtų keltis į Ramygalą,tada pradėtų blaiviau mąstyti. Sėdi mieste ,naudojasi viskuo ir vadina dudžius politikus. Klaipėdos rajono savivaldybė Gargžduose,o kodėl išimtis Panevėžio rajono? Išvis Staniūnai įsiterpę į miesto ribas ir vaidina kaimą. Gal laikas Vyrisusybei priimti sprendimą,kad žiedinių savivaldybių administracijos keliasi į rajoną? Greitai gyventojų nuomonės pasikeistų dėl jungimosi prie miesto.

    • Atsakyti
  • Rajono savivaldybės administracija turėtų keltis į Ramygalą,tada pradėtų blaiviau mąstyti. Sėdi mieste ,naudojasi viskuo ir vadina dudžius politikus. Klaipėdos rajono savivaldybė Gargžduose,o kodėl išimtis Panevėžio rajono? Išvis Staniūnai įsiterpę į miesto ribas ir vaidina kaimą. Gal laikas Vyrisusybei priimti sprendimą,kad žiedinių savivaldybių administracijos keliasi į rajoną? Greitai gyventojų nuomonės pasikeistų dėl jungimosi prie miesto.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų