Site icon sekunde.lt

Centro vaiduokliui žada atgimimą

Pačiame Panevėžio centre šalia autobusų stoties daug metų stūksantis apleistas mūrinukas atsidūrė ant prekystalio.

P. ŽIDONIO nuotr.

Pačiame Panevėžio centre šalia autobusų stoties daug metų stūksantis apleistas mūrinukas atsidūrė ant prekystalio.

Maždaug prieš metus jį įsigiję naujieji savininkai bando vėl parduoti. Jei pirkėjas neatsiras, žada patys jį gaivinti. Šie verslininkai jau turi patirties Panevėžio vaiduoklius prikelti iš mirusiųjų.

Laukia pirkėjo

Praeiviams akis badantį ir siaubą keliantį geltonplytį vaiduoklį autobusų stoties pašonėje daug metų valdė įmonė „Lauktuvės Jums“, kurios akcininkai – verslininkai Gvidas Drobužas ir Rasa Juodviršienė.

Visgi mažiau nei prieš metus centro griuvena perėjo į nekilnojamojo turto vystytojų „Toras LT“ įmonių grupę.

Šioji Panevėžyje naujam gyvenimui prikėlusi jau ne vieną vaiduoklį: loftus Kranto gatvėje, buvusio buitinio kombinato Stoties gatvėje pastatą, yra įsigijusi ir buvusius centrinio pašto rūmus Respublikos gatvėje.

Dabar verslininkai naujausiam savo pirkiniui ieško pirkėjo.

Už apleistą dviejų aukštų 52,14 kv. m pastatą kartu su 3,1 aro žemės sklypu Savanorių aikštės centre prašoma 165 tūkst. eurų.

Šis mūrinukas statytas kone prieš šimtą metų – 1932-aisiais.

„Toras LT“ komercijos direktorius ir vienas savininkų Marijus Braška sako, kad pirkdami apleistą pastatą Savanorių aikštėje, planavo čia vystyti projektą, tačiau jam imtis trūksta laiko.

„Vis atsiranda kitų sumanymų, kitų projektų, o jis taip ir stovi apleistas“, – paaiškino verslininkas.

„Tikrai nepardavinėsime penkerius metus. Miestas tvarkosi ir neliksime paskutiniais vaiduokliais.“

M. Braška

Anot jo, parduoti nuspręsta tikintis, kad kažkas nupirkęs greičiau nei jie patys atgaivins pastatą.

„Gal kažkas nupirks ir nestovės vidury centro vaiduoklis, nes mes beveik per metus nieko nepadarėme“, – teigia M. Braška.

Tokio turto kainą, sako pašnekovas, lemia ne pastatas, o vieta. Kam aktualu plėtoti verslą pačioje miesto širdyje šalia autobusų stoties, kur didžiuliai žmonių srautai, tam, neabejoja M. Braška, kaina turėtų būti tinkama.

Skelbimas apie parduodamą centro vaiduoklį į nekilnojamojo turto portalą įdėtas spalio pabaigoje. Iki šiol jį peržiūrėjo daugiau nei pusė tūkstančio portalo lankytojų.

Verslininkas teigia sulaukęs ir poros susidomėjusių žmonių skambučių.

„Jei kažkas turės viziją, norės ką nors įgyvendinti, nupirks“, – neabejoja pašnekovas.

Maždaug prieš metus šį vaiduoklį nupirkę verslininkai bando jį parduoti, o nepavykus žada patys imtis statybų. P. ŽIDONIO nuotr.

Galerija

Ilgai nelauks

Neatsiradus pirkėjo, pasak M. Braškos, patys galvotų, ką daryti su šiuo pastatu.

Anot jo, jau dabar atliekami tam tikri namų darbai – domimasi Savivaldybės planais šioje miesto dalyje. Pagal jos projektus per artimiausius metus dabartinės autobusų stoties perono vietoje turėtų atsirasti skveras, o pakeliui į Laisvės aikštę – iškilti daugiabutis, keistųsi ir eismo tvarka.

Pasak M. Braškos, šie Savivaldybės planuojami pokyčiai ir buvo viena priežasčių, kodėl jiems apleistas nekilnojamasis turtas pasirodė patrauklus.

Pašnekovo teigimu, paskelbus apie pastato pardavimą planuota pirkėjo ieškoti iki pavasario.

„Tikrai nepardavinėsime penkerius metus. Parduoti nebuvo mūsų pirminis planas. Pirkdami turėjome viziją, tačiau pirmasis sumanymas nepavyko. Kadangi vieta strategiškai gera, patraukli, sumąstysime ką nors. Miestas tvarkosi ir neliksime paskutiniais vaiduokliais“, – tvirtina M. Braška.

Jis prasitaria, kad idėja buvo šioje vietoje įkurti vieną iš tinklinių greitojo maisto restoranų, tačiau dėl infrastruktūros niuansų toks planas nepavyko.

Pašnekovas svarsto, kad vieta tinkama kitokiam maitinimo verslui, taip pat biurams.

Tinkamiausia nugriauti

Daugybę metų šiame pastate glausdavosi benamiai, dabar jį juosia grafičiais apipiešta betoninių blokų tvora, langai užmūryti.

Buvę savininkai vardijo įvairias priežastis, kodėl tiek laiko turtą laiko apleistą. Pirmiausia kliuvo netoli stoties buvę kioskai, jų nelikus kalbėta apie probleminį privažiavimą ir pan.

Pasak M. Braškos, pastatas tokios būklės, kad belieka jį nugriauti. Tą padaryti, verslininko teigimu, galima. Šis senas mūrinukas nėra kultūros paveldas.

„Manau, protingiausia būtų jį nugriauti ir pastatyti naują, nes tas pastatas praktiškai avarinės būklės“, – sako M. Braška.

Jo žiniomis, šis pastatas nebuvo baigtas statyti, tad čia niekada niekas nedirbo ir negyveno.

M. Braškos nuomone, nugriovus senolį, geriausia statyti ką nors derančio su šios centrinės miesto dalies vaizdu, kažką nekrentančio į akis, o gal netgi atkartoti dabartinio pastato struktūrą tik jau iš šiuolaikiškų medžiagų.

Exit mobile version