Kokybiškos durys padeda išvengti šilumos nuostolių

Kokybiškos durys padeda išvengti šilumos nuostolių

Įėjimo į namą durys nėra paprastas namų apyvokos daiktas, kurį nusibodusį ar sugedusį galima lengvai pakeisti kitu. Tai – ne vienadienis pirkinys, todėl jos turi būti ilgaamžės.

Dažnai žmonės išsikelia netinkamus pasirinkimo kriterijus, ir dėl to vėliau tenka apgailestauti, nes pakeisti įėjimo duris nėra labai paprasta: reikia ardyti sienos konstrukciją, atlikti apdailą iš vidaus ir iš išorės. Visa tai nemažai kainuoja.

Kaip neapsirikti? Svarbiausias įėjimo durų pasirinkimo kriterijus neturi būti kaina. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad durys yra nuolat varstomos, dėvisi. Dėl to pirmiausia derėtų įvertinti jų technines charakteristikas, mechaninį stabilumą.

Sukurtas gajus mitas, jog įėjimo durys turi būti šarvo tipo. Tačiau niekas negali tiksliai pasakyti, ką tai reiškia. Pigių durų pardavėjai išsisuka su atsakymu, kad tai ‒ metalinės durys, turinčios dvi ‒ viršutinę ir apatinę ‒ spynas. Tačiau nei Statybos techniniame reglamente, nei kituose teisės aktuose nėra šarvo durų standarto.

Įėjimo durų dizainui pirkėjai skiria nemažai dėmesio. Ne mažiau svarbus ir jų sandarumas bei energinis efektyvumas. Tačiau ne visuomet suprantama, kas padeda pasiekti aukštus įėjimo durų energinio efektyvumo bei sandarumo rodiklius.

Akivaizdu, kad prastos kokybės durys be termoizoliacijos sukelia nemažai problemų. Visų pirma, patiriami dideli šilumos nuostoliai. Paskaičiuota, kad dėl nesandarių langų ir durų būstas gali patirti iki 50 ar net 70 proc. sunaudojamos šilumos nuostolių. Gyventojai daug investuoja į pastato termoizoliaciją, tačiau pagaili pinigų patikimoms durims, pro kurias vėliau iššvaistoma daug energijos, taigi – ir pinigų.

Kita galima problema, kylanti įstačius pigias ir nekokybiškas duris, – peršąlanti stakta. Kartais ji net pasidengia ledu, o laikui bėgant angokraštis dėl to pradeda pelyti.

Tačiau vos kelios taisyklės padėtų išvengti paminėtų problemų. Viena pirmųjų – įėjimo duris rinktis ne pagal kainą, o atsižvelgiant į deklaruojamas charakteristikas. Taip pat svarbi produktą sukūrusios bendrovės patirtis, reputacija bei suteikiamos garantijos.

Vokietijos durų ir garažo vartų gamintojas „Hörmann“ turi ką pasiūlyti tiems, kurie ieško sandarių ir saugių įėjimo durų, tinkamų energiškai efektyviems namams.

Įėjimo durys „Thermo65“. Šių durų 65 mm storio plieninė varčia su PU standžių putų užpildu ir vidiniu sąvaros profiliu iš kompozitinės medžiagos užtikrina puikią šiluminę izoliaciją. Durų UD vertė yra 0,87 W/(m²·K). Pasirūpinta ne tik šilumine izoliacija, bet ir saugumu: duryse įrengta 5 užraktų apsauginė spyna. Galima rinktis duris su RC 2 saugos įranga – namuose jausitės lyg tvirtovėje.

Įėjimo durys „Thermo46“. Kitas galimas pasirinkimas, ieškantiems sandarių ir šiltų įėjimo durų, – „Thermo46“. Tiesa, jų UD vertė kiek prastesnė, palyginti su „Thermo65“, – 1,1 W/(m²·K), tačiau ji atitinka energiškai efektyviems namams keliamus kriterijus. Dėl šių durų saugumo abejoti tikrai neverta ‒ jose sumontuota 5 užraktų apsauginė spyna, be to, galima rinktis duris su RC 2 saugos įranga. Trys durų tarpinės užtikrina durų sandarumą, o aliuminio ir plieno kombinacija su „Thermo“ ir kompozito profiliais – puikias šilumines ypatybes.

Be minėtų padidinto saugumo durų „Hörmann“ siūlo ir kitokius gaminius: skirtingų spalvų, su įvairaus dizaino rankenomis, su įstiklinimu ir be jo.

Būsto savininkai turi žinoti, kad minėti kokybiškų, sandarių ir tvirtų durų pranašumai gali neteikti reikšmės, jei jos netinkamai sumontuojamos. Todėl nereikėtų pagailėti keliasdešimties eurų kokybiškoms tvirtinimo detalėms, sandarumą garantuojančioms juostoms, tinkamoms montavimo putoms.

O tam, kad sandarumas nenukentėtų ir atšiauriomis oro sąlygomis, „Hörmann“ siūlo rinktis duris, kurių atidarymo kryptis – į vidų. Pavyzdžiui, Vokietijoje durys visuomet montuojamos pastaruoju būdu. Įrodyta, kad esant temperatūros svyravimams taip geriau užtikrinamas durų varčios stabilumas, ilgaamžiškumas bei šiluminės ypatybės.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų