„Žvaigždžių dienoje“ stipresnieji nepaaiškėjo

„Taiklusis dvejetas“

Šeštadienį Vilniuje „Siemens“ arenoje tryliktą kartą buvo surengta „Fastum LKL žvaigždžių diena“, ją stebėjo pilnutėlė salė. Šventės metu buvo surengti trys konkursai bei krepšinio rungtynės tarp lietuvių ir legionierių komandų. Pirmą kartą žvaigždžių dienos istorijoje krepšinio rungtynės neišaiškino nugalėtojų. Susitikimas baigėsi lygiu rezultatu – 108:108. „Fastum LKL žvaigždžių diena“ Vilniuje prasidėjo „Taikliojo dvejeto“ konkursu, kur varžėsi po vieną žaidėją iš kiekvienos komandos, o jiems padėjo jaunieji globos namų auklėtiniai. „Panevėžio“ komandai konkurse atstovavo Vaidas Trepočka, tačiau jam su jaunuoju partneriu pradiniame etape nepasisekė. Surinkę vos keturis taškus jie liko paskutiniai ir į kitą etapą nepateko.

Pradiniame etape geriausiai pasirodė Marijampolės atstovai, jie surinko 14 taškų, antrą ir trečią vietas pasidalino „Lietuvos ryto“ bei „Atleto“ žaidėjai su jaunaisiais partneriais. Papildomame etape, norint patekti į finalą, Eurelijaus Žukausko vedamas duetas 13:6 nugalėjo „Atleto“ atstovus.

Finaliniame „Taikliojo dvejeto“ etape „Sūduvos“ dvejetas po atkaklios kovos 15:12 nugalėjo E.Žukausko porą ir tapo šio konkurso nugalėtoju. „Taikliausio dvejeto“ porą sudarė „Sūduvos“ žaidėjas Justas Česnavičius ir kartu su juo dalyvavęs vaikų namų auklėtinis. Nugalėtojams atiteko 4000 litų vertės piniginis prizas, jis bus skirtas vaikų namams.

Pakartoti rekordai

„LKL snaiperio“ konkursą laimėjo Kėdainių „Nevėžio“ atstovas Gytis Sirutavičius, finalo etape rezultatu 14:13 įveikęs šiaulietį Mantą Ruikį. Krepšininkas laimėjo „DNB/Nord“ banko įsteigtą piniginį 4000 litų prizą. Tradiciniame „LKL snaiperio“ tritaškių metimų konkurse kovojo 10 krepšininkų. Jau po pirmojo etapo iš konkurso iškrito taikliausias LKL tritaškių metikas Janis Blūmas, „LKL snaiperio“ titulą gynęs Klaipėdos „Neptūno“ puolėjas Marius Kasiulevičius bei šį sezoną „BBL snaiperiu“ tapęs Martynas Gecevičius.

Pirmajame etape net du kartus buvo pakartotas LKL tritaškių konkurso rekordas. Jį pasiekė Mantas Simonavičius („Atletas“) ir Virginijus Sirvydis („Panevėžys“), surinkę po 24 taškus. G.Sirutavičius ir M.Ruikis įmetė po 20, Janis Blūmas („Lietuvos rytas“) 19, Mykolas Jasaitis („Sūduva“) 18, Justas Sinica („Sakalai“) 17, Marius Kasiulevičius („Neptūnas“) 16, Marcelo Machado („Žalgiris“) 14, Martynas Gecevičius („Lietuvos rytas“) 13.

Pusfinalyje geriausią rezultatą pademonstravo G.Sirutavičius, įmetęs 21 tašką. M.Ruikis surinko 16, V.Sirvydis 15, M.Simonavičius 12.

Stipresni nepaaiškėjo

Šeštadienį „Siemens“ arenoje Vilniuje vykusio tradicinio „Fastum LKL žvaigždžių dienos 2007“ renginio mačas (4 kėliniai po 8 minutes) tarp „Lietuvių“ bei Lietuvos krepšinio lygos (LKL) legionierių „Time Team“ komandų baigėsi lygiosiomis 108:108 (27:27, 23:21, 25:33, 33:27).

Tai buvo pirmos lygiosios per visą LKL žvaigždžių dienos renginių istoriją. Lietuvių ir legionierių LKL mačų istorijoje iki šiol šeimininkai laimėjo penkis kartus bei patyrė vieną pralaimėjimą.

Susitikime netruko įspūdingų epizodų ir žiūrovai vieną po kitos stebėjo gražias atakas, kurios dažniausiai baigdavosi įspūdingais dėjimais. Pirmuosius taškus pelnė Jonas Mačiulis, tačiau čia pat tritaškiu metimu atsakė Hanno Mottola. Netrukus savo driblingo sugebėjimus pademonstravo Tanoka Beardas, jis vienas parsivarė kamuolį per aikštę ir gražiu metimu iš po krepšio sušvelnino rezultatą.

„Žalgirio“ puolėjas taip pat atliko ir pirmąjį dėjimą, iš už nugaros įkraudamas kamuolį iš viršaus. Įspūdingai į žaidimą įsitraukė Kareemas Rushas, jis per kelias minutes pataikė 3 tolimus metimus.

Antrajame kėlinuke aikštėje pasirodęs „Neptūno“ legionierius Ronaldas Dorsey dar labiau pagyvino žaidimą fantastiškais dėjimais. Bene įspūdingiausias jo skrydis buvo po Roberto Štelmaherio perdavimo, kuomet ore pagavęs kamuolį efektingai jį pasiuntė į krepšį. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo lietuviams pirmaujant 50:48.
Trečiajame ketvirtyje iš pradžių abiem komandoms kiek sunkiau sekėsi pulti, tačiau netrukus vėl pasipylė tolimi metimai, jų autoriai beveik visada buvo užsieniečiai. Po šešto K.Rusho tritaškio legionieriai išsiveržė į priekį rezultatu 75:68.

Paskutinėje susitikimo dalyje „Time Team“ žaidėjai nenustojo sėkmingai atakuoti iš toli, o Marcelo Machado tolima bomba suteikė jo komandai ir dviženklį pranašumą 87:75. Rungtynėms artėjant prie pabaigos Marko Popovičius pataikė įspūdingą tritaškį padidindamas legionierių persvarą iki 103:98.

M.Kalnietis atsakė dvitaškiu, tačiau čia pat dar vieną tritaškį įmetė kroatas, ir likus vos 40 sekundžių rezultatui esant100:106, atrodė, jog rungtynių likimas jau yra aiškus. Tačiau fantastiškai sužaidę paskutines sekundes lietuviai sugebėjo atsitiesti. Tomas Delininkaitis iš pradžių tritaškiu sumažino skirtumą iki minimumo (105:106). M.Popovičius sumetė abi baudas ir padidino skirtumą iki 3 taškų. Lemiamą tritaškį metė T.Delininkaitis, ir jo sunkus metimas pasiekė tikslą ir išlygino rezultatą. T.Beardas dar spėjo mesti iš trijų taškų zonos, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė. Nuspręsta pratęsimo nežaisti ir užskaityti lygiąsias.
Naudingiausiais susitikimo žaidėjais buvo pripažinti du krepšininkai: K.Rushas bei J.Mačiulis.
„Lietuvių“ komandoje pasižymėjo J.Mačiulis – 24, P.Jankūnas – 21, T.Delininkaitis – 17, M.Kalnietis – 16 (9 rez. perd.), E.Žukauskas – 10 (9 atk. kam.), A.Kiaušas – 8.

Pagaliau nugalėjo

Įspūdingo po mačo vykusio „Oro karaliaus“ konkurso nugalėtoju tapo ir 4000 Lt čekį, įsteigtą bendrovės „Berlin Chemie Menarini Baltic“, gavo tris kartus anksčiau antras analogiškuose LKL konkursuose buvęs Vilniaus „Sakalų“ žaidėjas Aivaras Kiaušas.

Vilnietis finale įveikė svečio teisėmis dalyvavusį Lietuvos studentų krepšinio lygos atstovą Paulių Parachomiką (jis nulaužė vieno krepšio lanką) bei Kauno „Žalgirio“ gynėją Mantą Kalnietį.