„Sekundės“ nuotr.

EŽTT nepriėmė PST skundo dėl 10 mln. eurų baudos

EŽTT nepriėmė PST skundo dėl 10 mln. eurų baudos

 Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) nepriėmė nagrinėti vienos didžiausių statybos bendrovių Panevėžio statybos trestas (PST) skundo dėl įmonei skirtos 10,3 mln. eurų (su palūkanomis) baudos už kartelinį susitarimą.

Vasario pradžioje skelbta, jog skundas užregistruotas preliminariam nagrinėjimui, tačiau antradienį PST pranešė gavusi EŽTT nutarimą, kuriuo teismas atsisakė priimti pareiškimą.

Statybos kompanija į EŽTT kreipėsi dėl verslo interesų gynimo pagal Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją.

„Preliminaraus nagrinėjimo stadijoje EŽTT nurodė, kad bendrovės pareiškime nurodyti faktai nesudaro pakankamo pagrindo įtarti Konvencijos pažeidimų egzistavimą“, – rašoma PST pranešime.

Bendrovė pareiškime teigė, kad tariami pažeidimai susiję su Lietuvos administracinių teismų veiksmais, įskaitant per ilgą teismo procesą, atsisakymą sudaryti galimybę susipažinti su visa bylos medžiaga, kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą preliminaraus išaiškinimo, nagrinėti bylą žodinio proceso tvarka ir kita.

Konkurencijos taryba 2017 metais PST skyrė skyrė 8,5 mln. eurų, o bankrutuojančiai Vilniaus statybų bendrovei „Active construction management“ (buvusiai „Irdaiva“) –  3,7 mln. eurų baudas už tai, kad jos prieš septynerius metus buvo sudariusios kartelinį susitarimą, dalyvaudamos Vilniaus savivaldybės skelbtuose darželių atnaujinimo konkursuose.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pernai birželį galutinai pripažino, kad baudos skirtos pagrįstai.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pernai vasarą sutiko leisti PST mokėti baudą dalimis, o Konkurencijos taryba tokį sprendimą apskundė teismui. Panevėžio apygardos teismas neseniai nutarė, kad PST negali baudos mokėti dalimis.

PST inicijavo derybas dėl taikaus susitarimo su VMI, tačiau kol vyksta teismai, jos sustabdytos. VMI yra kreipusis į Europos Komisiją ir dėl valstybės pagalbos schemos įmonei.

PST pagal grafiką baudą ketino sumokėti per 120 mėnesių – po 85,8 tūkst. eurų kas mėnesį. Įmonė pernai rugpjūtį ir rugsėjį jau sumokėjo po 103,1 tūkst. eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų