M. GARUCKO nuotr.

Zenenhundų akcijoje – ir garbės viešnia

Zenenhundų akcijoje – ir garbės viešnia

Berno zenenhundai – savo dydžiu, gauruotu kailiu ir katės meilumu išsiskiriantys šunys.

Deja, šių brangių gražuolių net ir švelniausias būdas kartais neapsaugo nuo gyvūnų prieglaudos. Savo galimybių nepasvėrę šeimininkai vis dažniau ryžtasi atsikratyti augintinių.

Palikta mirti, mėgaujasi gyvenimu

Pernai per visą Lietuvą nuskambėjo žiaurus įvykis Panevėžyje, kai viena moteris atsitiktai rado miške mirti paliktą, lynu prie medžio pririštą Berno zenenhundų veislės šunį. Paleistas gyvūnas vos turėjo jėgų paeiti, kailyje buvo tuntai erkių.

Šiandien išgelbėta kalytė vardu Amber glaudžiasi šiauliečio Andriejaus namuose. Šuns sveikatai išgyvenimai žalos nepadarė, tačiau patirta trauma iš pradžių trukdė parodyti prieraišumą naujiesiems šeimininkams.

Bet dabar Amber puiki jų draugė. Kartu su Andriejum ji sekmadienį atvyko sudalyvauti Laisvės aikštėje surengtoje tradicinėje solidarumo akcijoje „Pasaulinis pasivaikščiojimas su Berno zenenhundais“. Keturiasdešimt Vilniuje, beveik trisdešimt Kaune, keturiolika Šiauliuose ir dešimtis šios veislės šunų Panevėžyje kartu su šeimininkais išėjo į gatves priminti visuomenei, kaip svarbu atsakingai rinktis savo augintinį.

Ragina stoti gyvūnų pusėn

Lietuvoje toks pasivaikščiojimas vyksta jau šeštą kartą. Visame pasaulyje į šią akciją įsitraukia beveik 90 šalių.

„Mes skatiname žmones elgtis taip, kad šitie šunys nepatektų į prieglaudas. Taip pat raginame remti zenenhundus, jei jau sulaukė liūdno likimo“, – teigė daugiau nei septynias dešimti kilogramų sveriantį Colį už pavadėlio saulėtą sekmadienį į miesto centrą atsivedusi Inga.

Moters teigimu, ne vienas susivilioja nusipirkti gauruotą ir švelnų milžiną, bet vėliau pamato, kad su juo nėra taip paprasta. Didžiulis šuo reikalauja vietos, dėmesio, globos.

Apie zenenhundų gyvenimo trukmę šveicarai sako: trys pirmieji metai – jaunas šuo, kiti trys – geras šuo, dar trys – senas šuo, o likę metai – dovana.

„Tai dideli katinai – neloja, nesargūs, mėgsta ramiai gulėti“, – pasakojo zenenhundo šeimininkė Lina.

Šie šunys itin myli vaikus ir elgiasi su jais labai atsargiai. Tokios veislės atstovai nepaprastai stiprūs, ištvermingi – anksčiau jie buvo naudoti traukiant vežimėlius su pieno produktais į stačius kalnius.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų